Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 20:52:41

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Prekliaty ostrov / Shutter Island

Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod slavo » Pia 31.5.2013 08:35:21 quicklink

prekliatyostrov.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Filip Tůma - Leonardo DiCaprio (Teddy Daniels), Martin Mňahončák - Mark Ruffalo (Chuck Aule), Ján Greššo - Ben Kingsley (Dr. Cawley), František Kovár - Max von Sydow (Dr. Naehring), Barbora Chlebcová - Michelle Williams (Dolores Chanalová), Henrieta Jančišinová - Emily Mortimer (Rachel Solandová 1), Ľudmila Mandžárová - Patricia Clarkson (Rachel Solandová 2), Igor Krempaský - Jackie Earle Haley (George Noyce), Štefan Mandžár - Ted Levine (dozorca + titulky), Marián Prevendarčík - Christopher Denham (Peter Breene), Tamara Grožáková - Ruby Jerins (dievčatko), Alfréd Aczel - John Carroll Lynch (zástupca správcu McPherson), Nataša Kulíšková - Robin Bartlett (Bridget Kearnsová), Mária Landlová - Nellie Sciutto (sestra Marinová), Lukáš Dóza, Roman Fratrič, Miroslav Babják, Jozef Domonkoš a ďalší

Zvuk: Vladimír Maroš
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Peciarová
Preklad a dialógy: Alexandra Ruppeldtová
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2013
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod anderson » Pia 31.5.2013 09:13:00 quicklink

Markíza má naozaj divne nastrihané upútavky. Ale Tumu som - žiaľ - trafil.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod Dado » Pia 31.5.2013 19:34:24 quicklink

K spojeniu Filip Tůma - Leonardo DiCaprio sa radšej pred premiérou nevyjadrujem, keďže negatívne pocity som mal aj pri spojení Peter Kočiš - Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes), ktorým ma však pán Mandžár napokon príjemne prekvapil. Martin Mňahončák ako Mark Ruffalo by nemusel byť zlý, pri Greššovi ako Kingsleym sa nechám prekvapiť, osobne by som však uňho oveľa radšej počul Juraja Predmerského, ktorý je podľa mňa ako jeho dabér vynikajúci.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod Vavrinec » Pon 3.6.2013 07:51:25 quicklink

pre mňa bol Tůma milým prekvapením dokonca sa mi tam aj hodil Kemka by bol o ničom a Maštalír by znel čudne... a Mňahončák si myslím že exceloval :) kde dopekla doteraz bol ten chlap ?
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod lubo » Pon 3.6.2013 17:10:18 quicklink

Tiež ma Filip Tůma prekvapil v dobrom. Mňahončák bol perfektný a tiež ženské obsadenie, Henrieta Jančišinová mi pripomenula markizácky dabing Vreskotu 3, kde Emily Mortimer dabovala, bol to vtedy môj prvý film s ňou.:) Aj Chlebcová bola fajn. Ale musím podotknúť, že Ján Greššo bol úplne excelentný, Juraj Predmerský by asi nebol až tak super.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod Lukincok » Pon 3.6.2013 20:30:36 quicklink

Nevidel som tento film úplne celý v slovenčine, ale z toho, čo som videl, môžem povedať, že dabing bol skvelý! Nielen obsadením, ale aj celkovou kvalitou zvuku. (Sledoval som so slúchadlami. :D)
Lukincok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 3.1.2012 02:02:27

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod Dado » Uto 4.6.2013 00:53:08 quicklink

Greššo a Mňahončák boli v týchto rolách skvelí, pri nich som rád, že mi napokon nevyšli tipy, ktoré som zverejnil v sekcií nenadabovaných filmov. Čo sa týka Tůmu ako DiCapria, zo začiatku mi toto spojenie dosť rezalo uši a aj keď som si postupne na to dokázal zvyknúť, uprednostnil by som tu niekoho iného.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod lubo » Pia 7.6.2013 19:17:27 quicklink

Barbora Chlebcová - Michelle Williams (Dolores Chanalová), Henrieta Jančišinová - Emily Mortimer (Rachel Solandová 1), Ľudmila Mandžárová - Patricia Clarkson (Rachel Solandová 2), Igor Krempaský - Jackie Earle Haley (George Noyce), Štefan Mandžár - Ted Levine (dozorca + titulky), Marián Prevendarčík - Christopher Denham (Peter Breene), Tamara Grožáková - Ruby Jerins (dievčatko), Alfréd Aczel - John Carroll Lynch (zástupca správcu McPherson), Nataša Kulíšková - Robin Bartlett (Bridget Kearnsová), Mária Landlová - Nellie Sciutto (sestra Marinová), Roman Fratrič, Miroslav Babják, Jozef Domonkoš
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod PeterSD » Pia 17.11.2017 22:07:03 quicklink

Dnes s týmto dabingom na Jednotke.

https://www.youtube.com/watch?v=tiE35KPOWak
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Prekliaty ostrov / Shutter Island

Poslaťod Piri » Sob 18.11.2017 00:02:02 quicklink

Strasne obsadenie, Tůma / DiCaprio mi riadne dral usi.. Bohuzial vyber hlasov pochoval tento dabing :?
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.