Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:37:08

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Na odstrel / State of Play °

Na odstrel / State of Play °

Poslaťod slavo » Štv 19.12.2013 18:22:00 quicklink

Na odstrel.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Miloslav Kráľ - Russell Crowe (Cal McAffrey), Juraj Kemka - Ben Affleck (Stephen Collins), Kamila Magálová - Helen Mirren (Cameron Lynnová), Andrea Kiráľová - Rachel McAdams (Della Fryeová), Renáta Rundová - Robin Wright (Anne Collinsová), Ivan Šandor - Jason Bateman (Dominic Foy), Miroslav Trnavský - Jeff Daniels (George Fergus), Martin Hronský - Michael Berresse (Robert Bingham), Ivan Krúpa - Harry Lennix (detektív Bell), Jozef Švoňavský - Josh Mostel (Pete), Juraj Hrčka - Michael Weston (Hank), Ján Greššo - Barry Shabaka Henley (Gene Stavitz), Bibiana Ondrejková - Viola Davis (Dr. Judith Franklinová), Peter Kočiš - David Harbour (člen PointCorpu), Alžbeta Dvoranová - Sarah Lord (Mandi), Boris Farkaš - Tuck Milligan (šéf PointCorpu), Igor Krempaský - Steve Park (Chris Kawai), Pavol Šajmovič - Brennan Brown (Andrew Pell), Jana Kollárová - Maria Thayer (Sonia Bakerová), Ingrid Hanzelová / Lucia Vráblicová - Wendy Makkena (Greer Thorntonová), Martin Kaprálik - Michael Jace (strážnik Brown), Jakub Gécz - Rob Benedict (Milt), Petra Lángová - Katy Mixon (Rhonda Silverová), Tibor Frlajs - Shane Edelman (Purcell) Michal Hallon - Maurice Burnice Harcum (pokladník Morris), Marián Slovák - Wil Love (kongresman), Juraj Predmerský, Lenka Košická, Eva Matejková, Tibor Vokoun, Jakub Ružička, Jozef Domonkoš, Lenka Prokopová a ďalší

Spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Dialógy: Viktória Méderová, Juraj Skladaný
Produkcia: Iveta Chmurná, Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel, Peter Heriban
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobila: Daniela pre televíziu JOJ - 2013

Premiéra: 5.1.2014 (TV JOJ)


2. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Dušan Szabó - Russell Crowe (Cal McAffrey), Martin Mňahončák - Ben Affleck (Stephen Collins), Daniela Mackovičová - Rachel McAdams (Della Fryeová), Miroslav Trnavský - Jeff Daniels (George Fergus), Ľudmila Mandžárová - Helen Mirren (Cameron Lynnová), Matej Landl - Barry Shabaka Henley (Gene Stavitz), Elena Podzámska - Robin Wright (Anne Collinsová), Martin Kaprálik - Harry Lennix (detektív Bell), Alfréd Aczel - Josh Mostel (Pete), Ondrej Kaprálik - Michael Weston (Hank), Přemysl Boublík - Michael Jace (strážnik Brown), Martin Hronský - David Harbour (člen PointCorpu), Michal Klučka - Michael Berresse (Robert Bingham), René Jankovič - Jason Bateman (Dominic Foy), Ladislav Konrád, Tibor Vokoun, Dušan Vaňo, Miroslav Málek a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza v premiére 22.7.2018
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Na odstrel / State of Play

Poslaťod ladno » Štv 19.12.2013 19:39:56 quicklink

Pri troche šťastia to bude jeden z najlepších dabingov tohto roka... Obzvlášť som zvedavý na Juraja Kemku ako Bena Afflecka, mohlo by to byť lepšie než zaužívané spojenie s Pavlom Bruchalom. ;) Potešilo ma však viac spojení, zvlášť však chválim spojenie Kamila Magálová - Helen Mirren :D . Kedy by to malo bežať v TV?
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Na odstrel / State of Play

Poslaťod Dado » Štv 19.12.2013 22:14:18 quicklink

No, ja osobne mám na prípadný najlepší dabing roka iných kandidátov (a nejeden z nich je práve dielom Daniely) a tento medzi ne asi patriť nebude. Stále osobne nechápem to totálne ignorovanie Štefana Bučka ako dabéra Russella Crowa a obsadzovanie hlasovo absolútne nevyhovujúcich hercov. Veď už v L.A. - Utajené skutočnosti sa to ukázalo ako veľmi dobré spojenie a teraz by to podľa mňa sedelo viac, keď Crowovi tiahne na päťdesiatku.
Rovnako tak ignorovať neopočúvaného Pavla Bruchalu a nahradiť ho pri Benovi Affleckovi Jurajom Kemkom, ktorý je vynikajúcim dabérom, no jeho hlas sa vyskytne takmer v každom novom dabingu, je pre mňa mínusom.
Ale aby som nebol príliš kritický a niekto mi to nezačal vyčítať, tak som rád za vynikajúce spojenia Kamila Magálová-Helen Mirren a Ivan Šandor-Jason Bateman.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Na odstrel / State of Play

Poslaťod ladno » Pia 20.12.2013 00:49:17 quicklink

Veď uvidíme... So Štefanom Bučkom máš pravdu, tiež by som ho rád znovu počul, lepšie spojenie na Rusella Crowea som v slovenčine nezažil, naozaj... Ani Miloslav Kráľ ale nie je zlý, hoci Rusella omladzuje, vo filme Tri dni ku slobode predviedol dobrý výkon a nerušil ma jeho hlas... Čo sa však Afflecka týka, Bruchala je síce výborný, ale nebránim sa ani Emanuelovi Hasonovi či Ivanovi Šandorovi, ktorí ma veľmi pozitívne prekvapili v tom, že mi hlasovo naňho sedeli. I preto si myslím, že spojenie s Kemkom bude dobré.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Na odstrel / State of Play

Poslaťod Dado » Pia 20.12.2013 01:24:11 quicklink

Mne nevyhovujú na Crowa herci ako Marián Miezga alebo Miloslav Kráľ práve kvôli tomu, že ho v tých novších rolách omladzujú, aj keď sa snažia, ako vedia, preto by som ho radšej počul hovoriť hlasom Štefana Bučka.
Pri Affleckovi súhlasím, pri ňom mi väčšina jeho ďalších dabérov nevadí, ale predsa len Pavel Bruchala je jeden z mála slovenských hercov, ktorý je dvorným dabérom prakticky len jednému zahraničnému hercovi, takže by som bol osobne radšej, keby sa toto spojenie dodržiavalo.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Na odstrel / State of Play

Poslaťod Ati » Pia 20.12.2013 23:25:36 quicklink

5.1.2014 to bude v TV.
Ati
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 28.6.2011 19:31:41

Re: Na odstrel / State of Play °

Poslaťod m09 » Pon 17.1.2022 15:31:57 quicklink

K dabingu Markízy:

Daniela Mackovičová - Rachel McAdams (Della Fryeová), Miroslav Trnavský - Jeff Daniels (George Fergus), Ľudmila Mandžárová - Helen Mirren (Cameron Lynneová), Matej Landl - Barry Shabaka Henley (Gene Stavitz), Elena Podzámska - Robin Wright (Anne Collinsová), Martin Kaprálik - Harry Lennix (detektív Bell)

Bateman myslím Jankovič, ale nebol som si istý.
Pozrel som si dabing Tv Joj včera na Wau a musím povedať, že dabing Markízy dopadol podstatne lepšie. Ani Magálová či Šandor ten dabing Jojky nevylepšili až tak aby prekonal skvelý Markizácky redabing. Chcem v ňom vyzdvihnúť najmä Šencovú vtedy zrejme ešte Mackovičovú to predpokladám. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.