Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 12:53:40

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Poslaťod PeterSD » Štv 23.1.2014 21:37:03 quicklink

PRIKAZ-NA-POPRAVU-SK-DF.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V slovenskom znení: Marián Chalány - Jean-Claude Van Damme (Louis Burke), Vladimír Hajdu - Joshua John Miller (Douglas Tisdale), Petra Vajdová - Cynthia Gibb (Amanda Beckett), Pavel Bruchala - Patrick Kilpatrick (Christian 'The Sandman' Naylor), Ľudmila Mandžárová, Roman Fratrič, Marián Miezga, Ján Tréger, Dušan Szabó, Peter Rúfus, Juraj Predmerský, Ivan Gogál, Jaroslav Žvásta, Tibor Vokoun, Ladislav Konrád, Jozef Bujdák a ďalší.

Produkcia: Hana Sokolíková
Zvuk: Juraj Solan
Preklad a dialógy: Albert Jurčišin
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Pripravil: LENOX pre televíziu Markíza - 200x
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Poslaťod anderson » Pia 24.1.2014 20:00:21 quicklink

Chudák Van Damme ... Podobne ako Jason Statham, aj on dostáva v slovenskom dabingu hlasy, ktoré majú od akčného hrdinu poriadne ďaleko. Ako tuná tento Chalány. Vydržal som to počúvať asi 5 minút a môžem povedať, že nikdy viac ! Ako tak slušne ho ešte daboval Maštalír a snáď aj Hason. Ale Gogál a Višňovský ? A teraz toto ? Desím sa dňa, keď niekoho napadne predabovať LEVIE SRDCE. :x
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Poslaťod lubo » Sob 25.1.2014 20:00:38 quicklink

Anderson a to si asi nevidel pred Vianocami na Jojke jeden film s Van Dammeom, kde ho daboval Jozef Vajda. :lol: Ináč aj Doplh Lungren dostáva "skvelo hodiace sa hlasy", minule ho na Markíze daboval Martin Kaprálik. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Poslaťod mato46 » Sob 25.1.2014 21:36:44 quicklink

Tak filmy s Dolphom sú tak "kvalitné" diela, že ich nemôže pokaziť žiaden dabing. Ani keby Lundgrena dabovala žena... :mrgreen: ...cez Vianoce som s ním pozeral nejaký film, kde ho daboval Miloslav Kráľ...akože dabing aj celkom ušiel, ale ten film sa filmom nazvať rozhodne nedal.

Ale keď už tu dávate také prely, spomínam si, že pred pár rokmi som videl film, v ktorom Lundgrena daboval Kobielský. Až toto bola naozajstná zábava :lol:
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Poslaťod anderson » Pon 27.1.2014 13:26:06 quicklink

Inak Bruchala ako Kilpatrick je tiez pekna komedia. V slovenskom dabingu je tento - takmer horor - tusim vhodny aj pre deti. Smiechu sa nezdrzia. :lol:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Poslaťod PeterSD » Pia 13.3.2015 14:35:04 quicklink

V premiére film vysielali na Markíze v pomere 4:3, včera premiérovo na DAJTO v 16:9. Ten dabing znel ozaj komicky. Je to asi jedna fatálna chyba pána Mandžára. Van Damme s hlasom Chalányho znel veľmi zle. Bohužiaľ.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Poslaťod PeterSD » Str 8.2.2023 16:23:32 quicklink

Už v roku 2006 markíza tento film vysielala.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Príkaz na popravu / Death Warrant (1990)

Poslaťod Mariuss » Sob 14.10.2023 22:21:47 quicklink

Doplnil som tvorcov dabingu...

Nestačím sa čudovať, že výkvet LENOXu, jeden z najlepších tímov, aké kedy u nás vyrábali dabing, dodal toto ?

Samozrejme netvrdím, že je to dabing zlý. Ak by vhodne obsadili dve hlavné postavy (Van Damme a Kilpatrick), hodnotenie by dopadlo úplne inak, nakoľko zvyšok bol fajn. Dokonca by som povedal, že spojenie Vladimír Hajdu - Joshua John Miller je perfektné !
Chvályhodné je, že sa Štefan Mandžár pokúsil vymyslieť nové spojenie pre Van Damme-a, pretože žiadne, naozaj vydarené, zatiaľ tento herec nemá (Jiři Pomeje sa pre túto rolu priam narodil). No v prípade Marián-a Chalány-ho, to bol krok vedľa...a to riadny.
Možno by sme mohli spraviť nejakú anketu, kto by mal dabovať Jean-Claude Van Damme-a v slovenskom dabingu. Celkom by ma zaujímalo, kto by s čím prišiel :D. Ivan Gogál je ok, Tomáš Maštalír fajn, no ani títo dvaja mi ako jeho spätý, jediný hlas, neprídu.

Jediné čo mi (okrem spomínanej dvojice) vadilo, bol miestami preklad nadávok (taká naša tv klasika). Trdlo a podobné oslovenia mi veru do gangsterského slangu nepasujú.

Na Markíze to s týmto dabingom šlo už v lete 2006. Pravdepodobne sa jedná aj o rok výroby dabingu (možno 2005).

Nebol práve rok 2006 posledným, kedy LENOX fungoval ? Lebo registrujem viacero dabingov z roku 2006, kedy pán Mandžár už vyrábal v štúdiu zvanom - Studio 7, s.r.o.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 42 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.