Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 16:13:44

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Na svätého Valentína / Valentine's Day

Na svätého Valentína / Valentine's Day

Poslaťod Jack2410 » Ned 16.2.2014 19:57:08 quicklink

Na svätého Valentína.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Petra Vajdová - Jessica Alba (Morley Clarkson), Milada Rajzíková - Kathy Bates (Susan), Jana Wagnerová - Jessica Biel (Kara Monahan), Peter Sklár - Bradley Cooper (Holden), Peter Krajčovič - Eric Dane (Sean Jackson), Rastislav Sokol - Patrick Dempsey (Dr. Harrison Copeland), Ivo Gogál - Hector Elizondo (Edgar), Martin Kaprálik - Jamie Foxx (Kelvin Moore), Andrea Karnasová - Jennifer Garner (Julia Fitzpatrick), Vladimír Kobielský - Topher Grace (Jason), Daniela Mackovičová - Anne Hathaway (Liz), Lukáš Frlajs - Carter Jenkins (Alex), Kamil Kollárik - Ashton Kutcher (Reed Bennett), Helena Geregová - Queen Latifah (Paula Thomas), Richard Belasý - Taylor Lautner (Willy), Dušan Szabo - George Lopez (Alphonso), Eva Matejková - Shirley MacLaine (Estelle), Miroslava Grožáková - Emma Roberts (Grace), Bibiana Ondrejková - Julia Roberts (Captain Kate Hazeltine), Jakub Janák - Bryce Robinson (Edison), Michaela Drotárová - Taylor Swift (Felicia) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza.
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Na svätého Valentína / Valentine's Day

Poslaťod Dado » Ned 16.2.2014 21:05:02 quicklink

Nie som si tým vôbec istý, ale zdá sa mi, že pod menom Richard Belasý sa skrýva Michal Domonkoš.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Na svätého Valentína / Valentine's Day

Poslaťod anderson » Ned 16.2.2014 21:42:33 quicklink

Tak tento dabing ma zaujímal, keďže som v duchu tipoval ako asi budú poriešené - vlastne na Slovensku treba povedať, že skôr neporiešené - ustálené spojenia dabérov a hviezd. Nuž a výsledok je ako obvykle - mierne povedané - podivuhodný. Ja osobne by som Karnasovú a Ondrejkovú vymenil. Prisahal by som, že som kdesi Karnasovú ako Juliu Roberts počul a nebolo to vôbec zlé. Ale možno sa mýlim, tak to berte len ako taký môj experiment. ;) Každopádne alternácii Ondrejková - Karnasová tlieskam. Tlieskam aj opätovnému spojeniu Kollárik - Kutcher, ktoré ma presvedčilo, že keby Markíza (alebo v súčasnosti skôr JOJ) chcela, tak by pokojne mohla TIE ROKY 70-TE dodabovať v pôvodnej zostave. V tejto súvislosti mi dosť vadilo, že Kobielský daboval Tophera. To bolo strašné spojenie. Ďalej len vyslovím môj názor na iné spojenia. Pred Gogálom by som uprednostnil Predmerského z PRETTY WOMAN. Ak bola dodržaná Zemánková, uniká mi dôvod nedodržania spojenia Szabó - Dempsey. Najmä keď Sokol sa na Dempseyho absolútne nehodí. (Každopádne podľa mňa ani Szabó, ale tak ...). No a na Shirley MacLaineovú som si predstavoval Božidaru Turzonovovú, u ktorej by som tiež prisahal, že ju kdesi dabovala (mám pocit, že vo filme STRÁŽIŤ TESS). Film to bohvieaký nie je, ale pri predstave, že by mohol byť reprízovaný každý rok o tomto čase, by som očakával trošku kvalitnejší casting.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Na svätého Valentína / Valentine's Day

Poslaťod lubo » Pon 17.2.2014 12:56:00 quicklink

Film som nevidel. Vajdová ako Alba určite nebola zlá, ale radšej by som ju obsadil na Hathaway a tým pádom na Albu Somorovskú. Sklára som počul v upútavke a nepáčilo sa mi to uňho by som dal Šándora, prípadne Koleníka. Na Dempseya by som tiež uvažoval nad Šándorom, ak by nedaboval Coopera. Je blbé, že sa v tomto filme vôbec nevyskytol. :? Na Tophera Gracea by som dal Matúša Krátkeho. Queen Latifah, tam by som dal obľúbené spojenie s Bruckmayerovou. Na Shirley Maclaine by to chcelo Emíliu Vášaryovú alebo Kamilu Magálovú, obe túto herečku bravúrne v minulosti nadabovali.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Na svätého Valentína / Valentine's Day

Poslaťod anderson » Pon 17.2.2014 13:19:36 quicklink

lubino89 píše:Na Shirley Maclaine by to chcelo Emíliu Vášaryovú ...


Pravdu máš. Nie Turzonovová, ale Vašáryová to tuším bola v STRÁŽIŤ TESS. Moja chyba. Beriem späť. ;) A na Coopera samozrejme Šandor. Súhlasím.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Na svätého Valentína / Valentine's Day

Poslaťod arual » Ned 14.2.2021 00:59:49 quicklink

Dado píše:Nie som si tým vôbec istý, ale zdá sa mi, že pod menom Richard Belasý sa skrýva Michal Domonkoš.

V záverečných titulkoch je meno Belasého čítané pri Taylorovi Launtnerovi, no vo filme skutočne znel ako Domonkoš. Google o Belasom neponúka žiadne záznamy z akejkoľvek oblasti života, takže je možné, že je to len Domonkošov pseudonym.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Na svätého Valentína / Valentine's Day

Poslaťod Dado » Ned 14.2.2021 17:38:22 quicklink

Alternatíva so pseudonymom je najpravdepodobnejšia. Ak si dobre spomínam, tak pred rokmi som zachytil možno 1 - 2 vety od Lautnera (celý film som dodnes nevidel) a hneď som si ten hlas spojil s Domonkošom. Potom som však buď v titulkoch, alebo až priamo tu narazil na meno Richard Belasý a už som si nebol úplne istý, či sa mi dabéra naozaj podarilo z tých niekoľkých replík identifikovať správne.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Na svätého Valentína / Valentine's Day

Poslaťod PeterSD » Ned 14.2.2021 17:59:45 quicklink

Možno to má spojitosť s jeho belasými očami.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 47 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.