Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 15:47:05

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost…

MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost…

Poslaťod anderson » Pon 17.2.2014 11:38:32 quicklink

MacGyver: Lost Treasure of Atlantis

MacGyver – Stratený poklad Atlantídy.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Kamil Mikulčík - Richard Dean Anderson (MacGyver), Štefan Bučko - Geoffrey Beevers (riaditeľ akadémie), Ján Gallovič - Tim Woodward (plukovník Petrovič), Matej Landl - Oliver Ford Davies (profesor Carson), Miroslav Trnavský - Christian Burgess (lord Cyril Cleeve) a ďalší

Vyrobilo: Štúdio Dimas pre televíziu JOJ

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na JOJ = 15. 2. 2014, Premiéra na TV PLUS = 15. 6. 2013


Súvisí s:
"MacGyver", MacGyver: Cesta do skazy
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod anderson » Pon 17.2.2014 11:38:47 quicklink

Mikulčíkom si nie som istý. Ak tak niekto potvrďte/ vyvráťte. - Všetky doterajšie slovenské vysielania MacGyverových televíznych filmov boli v češtine (Andersona daboval Ladislav Cigánek). Ak už sa mal nejaký MacGyver opäť dabovať do slovenčiny, očakával by som v hlavnej úlohe Gučíka. Chápem, že má v súčasnosti iné starosti, ale pre JOJ by to snáď nemusel byť problém.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod mato46 » Pon 17.2.2014 14:59:29 quicklink

S tou premiérou si nie som celkom istý. Stratený poklad Atlantídy so SK dabingom som na JOJke (alebo JOJ Plus) videl už minulý rok. Neviem či konkrétne s týmto, ale určite to malo slovenský dabing.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod anderson » Pon 17.2.2014 19:10:48 quicklink

mato46 píše:S tou premiérou si nie som celkom istý. Stratený poklad Atlantídy so SK dabingom som na JOJke (alebo JOJ Plus) videl už minulý rok. Neviem či konkrétne s týmto, ale určite to malo slovenský dabing.


Ja som to bohužiaľ nezaznamenal, tak som automaticky predpokladal premiéru. Ak nájdem dátum, samozrejme upresním.

EDIT: Tak našiel som.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod Piri » Sob 30.8.2014 16:02:16 quicklink

pravdepodobne prve vysielanie na slovenskych okruhoch bolo uz - 24.4.2001 a je mozne, ze ide o stary dabing z cias TV GLOBAL, co je dnes JOJka, alebo inak MAC TV. dokazom moze byt aj to, ze uvodny kredit televizie bol vystrihnuty, aj ked ide o tu istu televiziu len s inym nazvom, ale je to len predpoklad ;)

http://www.sme.sk/c/39234/tv-program.html [GLOBAL]

:arrow: ak hladam historiu vysielania v TV programoch, dobre je pozerat zname zdroje.

dabing nie je najhorsi, ale Mikulcik ako MacGyver? chcelo by to redabing. je inak zaujimave, ze ked spati dabing iba par hlasov alebo male nezrovnalosti v dialogoch, nikto doteraz nespravil vymenu iba tych konkretnych pasazi. to pri dnesnej technike je malina, vsetky hlasy su nahovorene solo, teda by zvacsa mali byt, a tym padom nie je problem dodatocne pozmenit obsah povodneho dabingu. ale ak daberi vystupuju spolu a nedaju sa separovat, tak treba spravit cely dabing nanovo...
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod anderson » Sob 30.8.2014 22:30:22 quicklink

Piri píše:pravdepodobne prve vysielanie na slovenskych okruhoch bolo uz - 24.4.2001 a je mozne, ze ide o stary dabing z cias TV GLOBAL, co je dnes JOJka, alebo inak MAC TV. dokazom moze byt aj to, ze uvodny kredit televizie bol vystrihnuty, aj ked ide o tu istu televiziu len s inym nazvom, ale je to len predpoklad ;)


Ten predpoklad je samozrejme mylný, keďže - ako som už uviedol vyššie - všetky "pradávne" vysielania týchto celovečerákov v našich končinách boli v češtine. Pochybujem, že by roku 2001 niekto Mikulčíkovi zveril takú hlavnú postavu ako je MacGyver. GLOBAL navyše vyrábal dabingy prevažne v Košiciach.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod mato46 » Ned 31.8.2014 10:26:53 quicklink

Pamatam sa, ze Global preberal stare dabingy od VTV, ci vyrabali aj nejake svoje to neviem.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod fofo16 » Ned 31.8.2014 16:12:22 quicklink

Ja sa pripájam k Andersonovi, nemyslím si, že tento dabing je nejaký starší, v roku 2001 bol Mikulčík fakt neznámy človek, pochybujem, že by vtedy daboval hlavnú postavu (ak vôbec v tej dobe bol aktívny v dabingu).
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod PeterSD » Uto 16.9.2014 00:44:49 quicklink

Takže nakoniec tento dabing rovnako, ako aj na MacGyver: Cesta do skazy vyrobilo štúdio Dimas
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: MacGyver: Stratený poklad Atlantídy / MacGyver: Lost ...

Poslaťod m09 » Str 17.9.2014 19:42:39 quicklink

ten dabing bude určite novší ako z roku 2001 veď show Elán je elán bola v roku 2008 predtým sa ani nevedelo že je nejaký Mikulčík okrem toho joj+ premierovala tie diely niekedy v roku 2013 takže sa mi nechce veriť že by 12 rokov sušila dabing v nejakom štúdiu
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.