Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 10:49:54

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior °

Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior °

Poslaťod Dado » Pia 28.2.2014 14:56:48 quicklink

Bojovník – Brat proti bratovi.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Marek Majeský - Joel Edgerton (Brendan Conlon), Roman Ferienčík - Tom Hardy (Tommy Conlon), Ivan Romančík - Nick Nolte (Paddy Conlon), Lenka Košická - Jennifer Morrison (Tess Conlonová), Pavel Bruchala - Frank Grillo (Frank Campana), Ján Greššo - Kevin Dunn (riaditeľ Zito), René Jankovič - Maximiliano Hernández (Colt Boyd), Přemysl Boublík - Bryan Callen (Bryan Callen), Ján Tréger - Sam Sheridan (Sam Sheridan), Tomáš Horváth - Jake McLaughlin (Mark Bradford), Daniela Mackovičová - Vanessa Martinez (Pilar Fernandezová), Tibor Frlajs - Noah Emmerich (Dan Taylor), Dušan Szabó - Josh Rosenthal (rozhodca Josh Rosenthal), Roman Matisko - Erik Apple (Pete „Mad Dog“ Grimes), Peter Aczel, Frencien Bauer, Lukáš Dóza, Michaela Drotárová, Tomáš Hallon, Ladislav Konrád, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Zvukový majster: Alexander Žibritovský
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Peciarová
Preklad a dialógy: Roman Tomeček
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Martin Beňuška
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza

Premiéra: 28. 2. 2014 (TV Markíza)

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Miloslav Kráľ - Joel Edgerton (Brendan Conlon), Ivan Šandor - Tom Hardy (Tommy Conlon), Dušan Jamrich - Nick Nolte (Paddy Conlon), Andrea Somorovská - Jennifer Morrison (Tess Conlonová), Roman Matisko - Frank Grillo (Frank Campana), Dušan Szabó - Kevin Dunn (riaditeľ Zito), Ján Tréger - Maximiliano Hernández (Colt Boyd), Peter Sklár - Bryan Callen (Bryan Callen), Martin Kaprálik - Sam Sheridan (Sam Sheridan), Jaroslav Žvásta - Fernando Chien (Fenroy) + Jack McLaughlin (Mark Bradford), Martin Hronský - Noah Emmerich (Dan Taylor), Ivan Vojtek st. - Josh Rosenthal (rozhodca Josh Rosenthal), Lenka Prokopová - Vanessa Martinez (Pilar Fernandezová), Frencien Bauer - Denzel Whitaker (Stephon), Marek Suchitra - Carlos Miranda (Tito), Dávid Hartl - Nick Lehane (Nash), Alžbeta Dvoranová - Laura Chinn (KC), Tibor Frlajs, Petra Gažíková-Lángová, Jakub Gécz, Stanislav Král, Eva Matejková, Miroslav Málek, Peter Rúfus, Tibor Vokoun a ďalší

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre televíziu JOJ

Premiéra: 23. 1. 2016 (TV JOJ)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior

Poslaťod Dado » Sob 1.3.2014 00:38:09 quicklink

Pokiaľ neznámy pán režisér čírou náhodou lipne na dabingových spojeniach, ktoré vytvára, tak sa len modlím, aby sa mu do rúk nedostal Návrat Temného rytiera, pretože obsadenie Romana Ferienčíka na Toma Hardyho mi pripadá ako dosť nevydarený vtip.
Čo sa týka postavy Franka Grilla, pri ňom som si ešte na základe televíznej ukážky myslel, že ho dabuje určite Martin Vitek, ale počas tých niektorých pasáží filmu, ktoré som videl, a najmä záveru, to občas bolo podľa mňa až príliš vzdialené od Vitekovho hlasového prejavu, preto radšej nedopĺňam a počkám si na prípadné ďalšie reakcie.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior

Poslaťod fofo16 » Ned 2.3.2014 14:09:49 quicklink

Ja som videl len chvíľku v telke a aj to na pol oka a ucha, ale nebol náhodou Frank Grillo Bruchala?
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior

Poslaťod Dado » Pia 7.3.2014 22:29:36 quicklink

fofo16 píše:Ja som videl len chvíľku v telke a aj to na pol oka a ucha, ale nebol náhodou Frank Grillo Bruchala?


Je to tak, dnes som konečne videl s Grillom viac scén v slovenskom dabingu, nielen tú záverečnú, a skutočne to bol Bruchala.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior

Poslaťod Dado » Ned 24.1.2016 15:03:21 quicklink

Doplnený 2. dabing, ktorý mal včera premiéru na TV JOJ. V kútiku duše som dúfal, že by Tom Hardy mohol konečne dostať nejaký priliehavý slovenský hlas. Opäť sa však kompetentní za výber hlasov radšej vybrali ľahšou cestou a namiesto nejakého poctivého hľadania, ktoré by zahŕňalo možno aj nie tak často obsadzovaných dabérov, radšej zvolili univerzálnu voľbu, v ktorej Ivan Šandor svojimi bohatými skúsenosťami z dabingu aspoň čiastočne dokázal zakryť fakt, že sa hlasovo k Hardymu hodí asi tak, ako k Vinovi Dieselovi v dabingu Rýchlo a zbesilo.

Ako celok by som druhý dabing po stránke kvality prirovnal k tomu prvému, tam bolo tiež najväčšou slabinou obsadenie dabéra Hardyho. V jednom aj druhom však bola inak väčšina spojení až na malé výnimky (dabing Bryana Callena v prvom, Kevina Dunna v druhom) kvalitná, vynikajúco boli obsadení Edgerton a Nolte (Dušan Jamrich sa mne osobne možno dokonca pozdával viac, než zaužívaný Ivan Romančík).
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior

Poslaťod lubo » Ned 24.1.2016 15:25:44 quicklink

Doplnenia k druhému dabingu:
Lenka Prokopová - Vanessa Martinez (Pilar Fernandezová), Frencien Bauer - Denzel Whitaker (Stephon), Marek Suchitra - Carlos Miranda (Tito), Dávid Hartl - Nick Lehane (Nash), Alžbeta Dvoranová - Laura Chinn (KC), Miroslav Málek, Stanislav Král, Jakub Gécz,Tibor Frlajs, Petra Gažíková-Lángová, Tibor Vokoun, Peter Rúfus, Eva Matejková

Mne sa 2.dabing páčil (1. dabing som nevidel) bolo tam pestré obsadenie. Ale zaujímal by ma názor (myslím to úplne úprimne, vôbec nechcem vyrývať), koho by si dal Dado na Hardyho? Lebo mne tam Šándor sadol, ale rád si čítam názory iných.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior

Poslaťod Dado » Ned 24.1.2016 16:00:17 quicklink

Vďaka za doplnenie. :) Čo sa týka Hardyho, nad tým som rozmýšľal už viackrát. Každý, kto s ním videl nejaký film v originálnom znení, má nepochybne v živej pamäti jeho špecifický hlasový prejav. V prípade dabingu Markízy na to išli podľa mňa dobre, Roman Ferienčík má tiež taký zvláštny, akoby zachrípnutý hlas, ktorý by sa mohol k Hardymu priblížiť, osobne si však myslím, že Roman znie na svoj vek stále veľmi mlado a to som bral v tomto prípade ako hlavný nedostatok. Ivan Šandor je zase podľa mňa hlasovo niekde úplne inde než Hardy, avšak je to natoľko skúsený dabér, že tento fakt dokázal aspoň sčasti zmierniť.

Koho by som obsadil ja? Pravdupovediac, nedovolím si teraz vytiahnuť nejakého herca, o ktorom by som vedel s určitosťou povedať, že by bol skvelou voľbou. Hardy je v tomto smere naozaj tvrdý oriešok, pri ktorom by som si najradšej vypočul potenciálne vhodných dabérov priamo v akcii. Ako prvý mi napadol Kamil Mikulčík – nie je to až taký opočúvaný hlas a vekovo by sedel dokonale. Celkom zaujímavý, taký zvláštne chrapľavý hlas má aj Štefan Richtárech. To je však skôr taký výstrel naslepo a možný úspech tohto spojenia by závisel najmä od vedenia režiséra a dôkladnej adaptácie na Hardyho hlasový prejav, pretože inak by to bezpochyby skončilo katastrofou. Rozhodne by nebolo na škodu porozhliadnuť sa aj medzi hercami, ktorí v dabingu veľmi neúčinkujú a ani nie sú príliš na očiach. To by už ale bola v prvom rade výzva pre režisérov, ktorým sa však podľa všetkého nechce riskovať a radšej tak siahnu aj po menej kvalitnej, no dostupnejšej voľbe.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Bojovník: Brat proti bratovi / Warrior °

Poslaťod dementus996 » Ned 19.3.2023 19:35:01 quicklink

Tomáš Horváth - Jake McLaughlin (Mark Bradford), Peter Aczel, Michaela Drotárová, Lukáš Dóza

Zvukový majster: Alexander Žibritovský
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Peciarová
Preklad a dialógy: Roman Tomeček
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Martin Beňuška
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 36 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.