Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 14:33:02

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Noe / Noah °

Noe / Noah °

Poslaťod slavo » Uto 4.3.2014 22:09:03 quicklink

Noe.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - KINO, FILMBOX, HBO MAX, DISNEY+

V slovenskom znení: Dušan Szabó - Russell Crowe (Noe), Henrieta Mičkovicová - Jennifer Connelly (Naameh), Tatiana Pauhofová - Emma Watson (Ila), Boris Farkaš - Anthony Hopkins (Matuzalem), Vladimír Kobielský - Douglas Booth (Shem), Ondrej Kaprálik - Logan Lerman (Ham), Ivo Gogál - Nick Nolte (Samyaza), František Kovár - Kevin Durand (Og), Jozef Švoňavský - Ray Winstone, Finn Wittrock (Tubal-cain, mladý Tubal-cain), Jakub Janák - Leo McHugh Carroll (Japheth), Marek Suchitra - Gavin Casalegno (mladý Shem), Patrik Žiaran - Nolan Gross (mladý Ham), Bianka Bucková - Skylar Burke (mladá Ila), Martin Hronský - Marton Csokas (Lamech), Pavol Topoľský - Barry Sloane (vodca lovcov), Rastislav Sokol, Daniel Ratimorský, Miloš Kanjak, Jozef Domonkoš, Miroslav Málek, Marta Potančoková, Jeanette Švoňavská

Preklad a úprava: Mirka Brezovská
Produkcia: Eva Fifiková
Asistentka réžie: Patricia Kubovská
Réžia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Cinetype - 2014

Premiéra v kinách: 27. 3. 2014

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Peter Sklár - Russell Crowe (Noe), Henrieta Mičkovicová - Jennifer Connelly (Naameh), Tatiana Pauhofová - Emma Watson (Ila), Ivan Romančík - Anthony Hopkins (Matuzalem), Michal Hallon - Douglas Booth (Shem), Marek Fašiang - Logan Lerman (Ham), Ivan Gogál - Nick Nolte (Samyaza), Juraj Predmerský - Mark Margolis (Og), Marián Geišberg - Ray Winstone (Tubal-cain), Marek Suchitra - Leo McHugh Carroll (Japheth), Viktor Vrbiar - Gavin Casalegno (mladý Shem), Martin Zatovič - Finn Wittrock (mladý Tubal-cain), Miloslav Kráľ - Marton Csokas (Lamech), Patrik Žiaran - Nolan Gross (mladý Ham), Bianka Bucková - Skylar Burke (mladá Ila), Lenka Prokopová - Madison Davenport (Na'el), Matúš Krátky

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre televíziu JOJ - 2015

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ v premiére 17. 11. 2015
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Noe / Noah

Poslaťod Dado » Uto 4.3.2014 22:20:47 quicklink

Tak chvalabohu spojenie Tatiana Pauhofová-Emma Watson zachované. Osobne som ešte dúfal v to, že Lermana nadabuje Peter Makranský a Hopkinsa Romančík (tak, ako v traileri), ale aj napriek tomu spokojnosť a zároveň radosť z toho, že tento film vôbec pôjde do kín s dabingom.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Noe / Noah

Poslaťod mato46 » Str 5.3.2014 11:55:13 quicklink

Som sklamaný hlavne z toho, že Crowa nedabuje Štefan Bučko a tiež je pre mňa nepochopiteľné, prečo buď Hopkinsa alebo Nolteho nedabuje Ivan Romančík. :roll:
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Noe / Noah

Poslaťod lubo » Str 5.3.2014 13:55:20 quicklink

Potešila ma Henrieta Mičkovicová, okrem CSI: Miami a Aktov X som ju v dabingu už dosť dlho nepočul. So Szabom som spokojný, Bučko sa mi v LA: Utajených skutočnostiach nikdy nepáčil. Oproti traileru u mňa nastala aj radosť aj rozčarovanie. Na jednej strane sme získali Pauhofovú a na druhej stratili Romančíka. :( Kobielský mi absolútne na toho herca nesedí. Zvyšok obsadenia je celkom fajn, samozrejme s Makranským by to bolo ešte lepšie.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Noe / Noah

Poslaťod Jack2410 » Str 18.6.2014 10:29:33 quicklink

Neviem, teda ako si to predstavujú v magicboxe, ale vyzerá to tak, že žiadny z nosičov nebude obsahovať slovenský dabing, ale len titulky. Je možné, že by sme sa konečne dožili filmu s dabingom v kinách a oni ho neuvedú na dvd/blu-ray?
Jack2410
100+
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Noe / Noah

Poslaťod anderson » Str 18.6.2014 12:47:34 quicklink

Jack2410 píše:Neviem, teda ako si to predstavujú v magicboxe, ale vyzerá to tak, že žiadny z nosičov nebude obsahovať slovenský dabing, ale len titulky. Je možné, že by sme sa konečne dožili filmu s dabingom v kinách a oni ho neuvedú na dvd/blu-ray?


Nuž ak je to pravda, tak distribútor zjavne zlyhal pri vyjednavani s drzitelom prav. Tym padom je financne zhodnotenie toho dabingu na nosičoch domáceho kina značne obmedzené, nakoľko je "obrovská šanca", že si to naše TV môžu do budúcna pokojne aj predabovať.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Noe / Noah

Poslaťod Dado » Str 4.11.2015 19:24:34 quicklink

17. novembra na TV JOJ pravdepodobne s novým dabingom.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Noe / Noah

Poslaťod anderson » Štv 5.11.2015 20:02:38 quicklink

Dado513 píše:17. novembra na TV JOJ pravdepodobne s novým dabingom.


Ak bude hlavnú úlohu dabovať Bučko, nepoviem ani ň. Ak zasa angažujú Mila Kráľa či iného "komika", tak je výroba nového dabingu a nepoužitie kinodabingu len ťažko obhájiteľné zdravým rozumom. Mimochodom - okrem animákov (aj to iba niektorých) - sa slovenské kinodabingy na DVD či BluRay vôbec nedostávajú. Žiarivým príkladom z tých najčerstvejších je KRAJINA ZAJTRAJŠKA. Do budúcna preto distribútorom odporúčam aby už nijaké kinodabingy radšej nevyrábali. Nechápem totiž aký má ich výroba zmysel, keď ich mimo kinodistribúciu aj tak už nikto nikdy počuť nebude. :?:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Noe / Noah

Poslaťod lubo » Pia 6.11.2015 12:17:20 quicklink

Neviem, prečo sa pri Russelovi Croweovi stále spomína Štefan Bučko, ktorý ho daboval len v jednom jedinom filme. To nie je prípad, ako keď by zrazu na Al Pacina obsadili namiesto Farkaša trebárs Jána Grešša, to by som povedal, že prečo takúto zmenu niekto robí. Viem, pochopiť aj to, že niekomu vadí každý okrem Rúfusa na DeNira alebo to, že niekto chce Bučka stále počuť na Pierra Brosnana či Michaela Douglasa. Ale toto je absurdné.

Neplatí, že prvý hlas, ktorý sa objaví pri hollywoodskom hercovi je ten najlepší. Pozrite sa na Brucea Willisa, Krúpa určite nebol jeho prvý hlas, ale ujal sa najviac.

Môj prvý film s Croweom bol Rýchlejší než smrť, tam ho daboval Rúfus, ale nechcem už Rúfusa naňho počuť ani náhodou. Potom som videl inkriminované L.A. Utajené skutočnosti s Bučkom a tiež som nadobudol pocit, že mi to nesedí. Prvýkrát, čo som bol spokojný s hlasom Crowea bol film Dobrý ročník. Takže, ja zas nenapíšem ani ň, ak tam Bučko nebude. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Noe / Noah

Poslaťod anderson » Pia 6.11.2015 15:41:43 quicklink

lubo píše:Neviem, prečo sa pri Russelovi Croweovi stále spomína Štefan Bučko, ktorý ho daboval len v jednom jedinom filme...


Ja ti poviem prečo ho neustále spomínam ja. Pretože ho nadaboval DOKONALE. A to, že už nikto nikdy nepoužil túto kombináciu rozhodne neznamená, že je nevhodná. Počul si ty človeče vôbec originálny Croweov hlasový prejav ? Chceš mi azda povedať, že na neho sedí náš "najuniverzálnejší" dabér Szabó ? Emanuel Hason v tom tebou velebenom Dobrom ročníku, alebo Miloslav Kráľ ??? (pri tejto kombinácii som obzvlášť padal do mdlôb). Z toho spektra dabérov, ktorých na neho naši experimentátori nasadzujú na neho sedí hlasom i charakterovým prejavom jedine Bučko. Že má niekto iný názor, mu ja osobne neberiem. Skôr by ma zaujímalo, prečo takéhoto skvelého dabéra obsadzujú na kadejaké úbohé epizódky, keď napríklad v Antmanovi by som ho na Douglasa počul rozhodne oveľa radšej ako Rúfusa.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.