Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 14:03:56

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Podfukári / Now You See Me °

Podfukári / Now You See Me °

Poslaťod Dado » Pon 7.4.2014 09:46:55 quicklink

Podfukári.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Tomáš Horváth - Jesse Eisenberg (J. Daniel Atlas), Martin Kaprálik - Mark Ruffalo (Dylan Rhodes), Dušan Szabó - Woody Harrelson (Merritt McKinney), Lívia Bielovič - Isla Fisher (Henley Reevesová), Ondrej Kaprálik - Dave Franco (Jack Wilder), Elena Podzámska - Mélanie Laurent (Alma Drayová), Ivan Gogál - Morgan Freeman (Thaddeus Bradley), Marián Slovák - Michael Caine (Arthur Tressler), Rastislav Sokol - Michael Kelly (agent Fuller), Pavel Bruchala - Common (Evans), Juraj Predmerský - David Warshofsky (Cowan), Peter Krajčovič - José Garcia (Etienne Forcier), Štefan Mandžár (titulky), Martin Vitek a ďalší.

Zvuk: Igor Karas
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Peciarová
Preklad a dialógy: Ján Štrbák
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza

Premiéra: 6. 4. 2014 (TV Markíza)

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Michal Hallon - Jesse Eisenberg (J. Daniel Atlas), Martin Hronský - Mark Ruffalo (Dylan Rhodes), Peter Sklár - Woody Harrelson (Merritt McKinney), Petra Vajdová - Isla Fisher (Henley Reevesová), Matúš Krátky - Dave Franco (Jack Wilder), Andrea Somorovská - Mélanie Laurent (Alma Drayová), Ivan Gogál - Morgan Freeman (Thaddeus Bradley), Juraj Predmerský - Michael Caine (Arthur Tressler), Stanislav Král - Michael Kelly (agent Fuller), Martin Kaprálik - Common (Evans), Miroslav Trnavský - David Warshofsky (Cowan + titulky), Ján Tréger - José Garcia (Etienne Forcier), Tibor Frlajs, Daniela Mackovičová a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Matej Krajčovič
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel, Milan Kubík
Réžia: Roman Ďuriš
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group

Premiéra: 20. 6. 2020 (TV JOJ)

Súvisí s:
Podfukári 2
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Podfukári / Now You See Me

Poslaťod anderson » Pon 7.4.2014 11:50:13 quicklink

K tomuto dabingu dodám iba jediné. Szabó na Harrelsona NIKDY VIAC. Samozrejme, je to len moje zbožné prianie aby bol Dušan Szabó obsadzovaný na adekvátnych hercov, žiaľ v tomto prípade mám rovnaký názor ako pri jeho dabingu Jasona Stathama. Je to katastrofa a nedá sa to počúvať. Nehovoriac o tom, že od originálu to má na míle ďaleko. A ak by náhodou niekto na Slovensku nadaboval TRUE DETECTIVE, tak ho preboha prosím aby na Harrelsona vyskúšal Romana Luknára, ktorý sa mi javí svojím prejavom tomu Harrelsonovmu absolútne najbližšie.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Podfukári / Now You See Me

Poslaťod lubo » Pon 7.4.2014 13:27:02 quicklink

Lívia Bielovič - Isla Fisher (Henley Reevesová)

Ani mne tam ten Szabó nesedel. Viac mi doteraz sedeli Kroner, Cinkota, Kramár, Kočiš a najmä Sklár. Horšie voľby ako Szabó boli Predmerský a Matisko.

Potešili ma Ondrej Kaprálik a Marián Slovák.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Podfukári / Now You See Me

Poslaťod anderson » Uto 8.4.2014 22:19:44 quicklink

lubo píše:.. Ani mne tam ten Szabó nesedel. Viac mi doteraz sedeli Kroner, Cinkota, Kramár, Kočiš a najmä Sklár. Horšie voľby ako Szabó boli Predmerský a Matisko.


Profil Woodyho Harrelsona by som pokojne nazval panoptikom bizarných dabérov. Naozaj by ma zaujímalo čo režisérov slovenských dabingov viedlo k takýmto - mierne povedané - čudným voľbám. Počuli vôbec Harrelsonov originálny prejav ? Dosť o tom pochybujem.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Podfukári / Now You See Me

Poslaťod m09 » Štv 29.12.2016 14:04:29 quicklink

Nebol to vyslovene nevydarený dabing, ale dal sa zvládnuť podstatne lepšie. Okrem už spomínaného Saboa namiesto ktorého by som odporúčal Galloviča mi vadili aj iné postavy. Dúfam že druhá časť bude zvládnutá lepšie. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Podfukári / Now You See Me

Poslaťod fajnes » Pia 29.5.2020 18:42:56 quicklink

20.6. na JOJke. S povodnymi dabingami som osobne problem nemal (ale zas to pre mna ani nie je extremne dolezita filmova seria, takze som bol mozno len menej narocny). Uvidime, ci sa JOJka zhodne s niektorymi uvedenymi pripomienkami a preobsadi Harrelsona. :)
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Podfukári / Now You See Me

Poslaťod m09 » Sob 30.5.2020 20:08:07 quicklink

to ja som teda z pôvodného dabingu dvakrát nadšený nebol preto som strašne rád, že sa jojka rozhodla robiť redabing. Z pôvodného by tam mohli nechať Gogála aj Ondreja Kaprálika zvyšok nech si pokojne preobsadia.

Môj návrh ako by to mohlo vyzerať:

Marek Fašiang - Jesse Eisenberg (J. Daniel Atlas),
Juraj Kemka - Mark Ruffalo (Dylan Rhodes),
Milan Bahúl - Woody Harrelson (Merritt McKinney),
Vanda Růžičková - Isla Fisher (Henley Reevesová),
Dušan Jamrich - Michael Caine (Arthur Tressler),
Martin Mňahončák - Michael Kelly (agent Fuller),
Martin Kaprálik - Common (Evans).

Nejakú predstavu mám aj o zvyšku obsadenia, ale nechám sa prekvapiť. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Podfukári / Now You See Me °

Poslaťod PeterSD » Pon 15.6.2020 10:05:24 quicklink

dabing JOJ

https://www.youtube.com/watch?v=opVsi5nmvEA

Podľa toho bude Harelson Sklár a Hronský Ruffalo.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Podfukári / Now You See Me °

Poslaťod m09 » Ned 21.6.2020 08:33:50 quicklink

Ja som spokojný. Škoda Predmerského a Krála, ale dabing ako celok hodnotí pozitívne. Príjemne ma prekvapil Hronský, ktorý sa mi v Marvelovkách vôbec nepáčil, ale tu sa ukázalo toto spojenie ako správne. Zvyšok obsadenia tiež super výkony za ktoré treba pochváliť :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Podfukári / Now You See Me °

Poslaťod dementus996 » Str 18.5.2022 19:50:37 quicklink

Miroslav Trnavský čítal titulky

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Matej Krajčovič
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel, Milan Kubík
Réžia: Roman Ďuriš
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group
dementus996
Updater
 
Príspevky: 849
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.