Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:45:21

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Posledný samuraj / The Last Samurai

Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod peterr » Ned 29.6.2014 22:02:31 quicklink

f8aeb3f687a398a34103b2a15fd750df.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Tomáš Maštalír - Tom Cruise (Nathan Algren), Rastislav Rogel - Ken Watanabe (Katsumoto), Ivan Vojtek ml. - Timothy Spall (Simon Graham), Vladimír Kobielský - Shichinosuke Nakamura (cisár Meiji), Štefan Kožka - Tony Goldwyn (plukovník Bagley), Jozef Švoňavský - Masato Harada (Omura), Marián Slovák - Billy Connolly (Zebulon Gant), Ivan Šandor - Shin Koyamada (Nobutada), Ivan Romančík - Scott Wilson (veľvyslanec Swanbeck) a ďalší

Produkcia: Pavel Gubčo
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Milan Šebo
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Vyrobilo: Štúdio Dimas pre televíziu Markíza
peterr
100+
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Štv 2.8.2012 13:30:20

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod Jandro » Pia 25.3.2016 01:41:47 quicklink

Možno najvýznamnejšia rola Rastislava Rogela, zvládol ju skvele
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod Mariuss » Pia 21.2.2020 17:11:56 quicklink

Môže mi niekto ozrejmiť prečo nedaboval Toma Cruisea Stanislav Král ? Absolútne tomu kroku nechápem a príde mi to aj dosť bizarné, nakoľko Stanislav Král dabuje 95% postáv Toma Cruisea a na jednu z jeho top filmových postáv a ešte v tak ikonickom filme nasadia Maštalíra, ktorý sa k nemu absolútne nehodí. Už roky nad tým dúmem. Mojím malým snom je, že snáď čím skôr TV JOJ odvysiela Posledného samuraja a spraví sk dabing s Králom v hlavnej úlohe. Podobný prípad je aj film Deviata brána s Johnym Deppom - STV aj Markíza urobili nadpriemerné dabingy, no Depp bez Krála... to proste nejde, aspoň u mňa. :)
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod Mariuss » Štv 23.4.2020 11:24:35 quicklink

A dopĺňam záverečné titulky, ktoré som našiel na jednej VHS.

Slovenské znenie pre TV Markíza vyrobilo štúdio DIMAS.
Produkcia: Pavel Gubčo
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Milan Šebo
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák

Takže za toho Maštalíra je (pravdepodobne) zodpovedný Bohumil Martinák. Tak to mi hlava neberie. Možno bol Stanislav Král v tom období niekde na Marse, inak tomu nerozumiem prečo Deppa a Cruisea daboval Maštalír :)
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod dementus996 » Štv 23.4.2020 22:22:45 quicklink

Ja mám pocit, že pri historických filmoch, resp. veľkofilmoch, obsadzovala markíza do hlavných úloh Maštalíra, pretože má podľa mňa dominantnú farbu hlasu pre tieto typy postáv. Pre porovnanie Trója a Alexander Veľký. Tak ako Cruise aj Pitt a Farrell majú spätých dabérov, ktorí to dabujú skvele ale v tomto prípade zvolili práve Maštalíra, ktorý im prišiel ako adekvátnejšia voľba.
Toto je samozrejme iba môj názor ;)
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod fofo16 » Štv 23.4.2020 23:22:41 quicklink

Jandro píše:Možno najvýznamnejšia rola Rastislava Rogela, zvládol ju skvele

A musel byť šťastím bez seba, že dabuje Azijata :lol: :lol:
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod Mariuss » Pia 24.4.2020 00:49:40 quicklink

dementus996 píše:Ja mám pocit, že pri historických filmoch, resp. veľkofilmoch, obsadzovala markíza do hlavných úloh Maštalíra, pretože má podľa mňa dominantnú farbu hlasu pre tieto typy postáv. Pre porovnanie Trója a Alexander Veľký. Tak ako Cruise aj Pitt a Farrell majú spätých dabérov, ktorí to dabujú skvele ale v tomto prípade zvolili práve Maštalíra, ktorý im prišiel ako adekvátnejšia voľba.
Toto je samozrejme iba môj názor ;)



Nie tak dávno som si pozrel Tróju a tam rozumiem, prečo viac pasoval Maštalír ako napríklad Miezga. Ale pri Poslednom samurajovi absolútne nechápem, tam sa ten Stanislav Král priam pýtal. Podobný prípad je Johnny Depp a Deviata brána. A to teda nieje žiadny veľkofilm (aj keď je to výborný film).
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod m09 » Pia 24.4.2020 08:41:01 quicklink

Myslím si, že kolega v tomto trafil klinec po hlavičke. Tie historické postavy Maštlírovi idú parádne a preto i to aj zaslúžil tu dabovať. Presne uviedol aj konkrétne príklady ako Troja. Historické filmy, nejakí slávni hrdinovia historickí tam je Maštalír jednoducho doma a je to top. Mám z toho radosť a tak to budem hodnotiť pozitívne. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod Mariuss » Pia 24.4.2020 21:33:32 quicklink

Dobre vysvetlenie, beriem to :). Maštalíra viem pochopiť a dokonca aj schvaľujem na postavy Alexandra Veľkého a Achillesa. No to sú historické postavy, vodcovia, ktorý potrebujú mužný hlas a la Maštalír. Ale Tom Cruise v Poslednom samurajovi je proste "len" Tom Cruise v role samuraja, ktorý sa tým "kovodcom" stane len ku koncu filmu, no nie je to ten typ hrdinu, ktorý ma preslovy ako Mel Gibson v Statočnom srdci, alebo Farell v Alexandrovi. Rovnako tak Johnny Depp v Deviatej bráne (nie je to historický film) nie je žiadna historická postava, a dokonca ani žiadny vodca, ktorému treba mužný hlas. Je to prefíkaný hajzlík, ktorý kupčí so starožitnými knihami. No tiež sa naňho pozerám ako na Deppa, nie ako na Achillesa. Preto súhlasím s Vami vo všetkom čo ste povedali, ba sám to aj podporujem, ale Posledný samuraj a Deviata brána pre mňa osobne bez Stana Krála utrpeli v ramci slovenského znenia, veľmi mi tam chýba na tie hlavné postavy, zatiaľ čo ďalší spomínaní hrdinovia s hlasom Maštalíra sú za mňa v pohode a páči sa mi to tak :). Možno je to aj tým, že je S.K. s danými hercami dosť pevne spätý (dabuje 90% ich postáv ak nerátam nepodarené re-dabingy).
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Posledný samuraj / The Last Samurai

Poslaťod Mariuss » Ned 9.10.2022 15:32:18 quicklink

Michal Dutka - Sôsuke Ikematsu + Aoi Minato (Higen + Magojiro), Peter Barták (titulky)

Dabing bol vyrobený - 02.10.2006.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.