Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 13:54:42

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna °

Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna °

Poslaťod arual » Pon 21.7.2014 20:14:17 quicklink

Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna / The Librarian: Return to King Solomon's Mines
Obrázok
INFO: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV Markíza a TV Dajto
V slovenskom znení: Juraj Kemka - Noah Wyle (Flynn Carsen), Elena Podzámska - Gabrielle Anwar (Emily Davenportová), Marián Slovák - Bob Newhart (Judson), Helena Geregová - Jane Curtin (Charlene), Eva Matejková - Olympia Dukakis (Margie Carsenová), Miroslav Trnavský - Erick Avari (generál Samir), Peter Kollárik - Hakeem Kae-Kazim (Jomo), Peter Rúfus - Robert Foxworth (strýko Jerry), Roman Matisko - Zahn McClarnon (indián Tommy), Andrea Kiráľová, René Jankovič, Ján Gallovič a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza a TV Dajto

Premiéra: 27.6.2009

2. DABING - TV JOJ
V slovenskom znení: Matúš Krátky - Noah Wyle (Flynn Carsen), Elena Podzámska - Gabrielle Anwar (Emily Davenportová), František Kovár - Bob Newhart (Judson), Jeanette Švoňavská - Jane Curtin (Charlene), Peter Rúfus - Robert Foxworth (strýko Jerry), Ľubica Očková-Konrádová - Olympia Dukakis (Margie Carsenová), Vladimír Hajdu - Erick Avari (generál Samir), Martin Kaprálik - Hakeem Kae-Kazim (Jomo), Martin Vitek - Zahn McClarnon (indián Tommy), Jozef Domonkoš (taxikár/viaceré postavy), Ladislav Konrád (viaceré postavy), Petra Gažíková-Lángová, Miloš Kanjak (viaceré postavy + titulky) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ

Premiéra: 24.1.2015

Súvisí s: Flynn Carsen: Honba za kopiou osudu, Flynn Carsen: Kliatba Judášovho kalicha, "Lovci pokladov"
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Poslaťod PeterSD » Sob 24.1.2015 17:06:17 quicklink

Doplnenie:

2. DABING - TV JOJ
V slovenskom znení: Matúš Krátky - Noah Wyle (Flynn Carsen), Elena Podzámska - Gabrielle Anwar (Emily Davenportová), František Kovár - Bob Newhart (Judson), Tatiana Radeva - Jane Curtin (Charlene), Miloš Kanjak a ďalší

Podrobnejšie info doplním neskôr.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Poslaťod arual » Sob 24.1.2015 18:33:14 quicklink

Nechápem, prečo sa JOJka vôbec rozhodla odvysielať tento film, keď to logicky viedlo aj k novému dabingu a povedzme si to rovno, pôvodný dabing je skvelý (len vďaka nemu som pri hodnotení na IMDb a ČSFD dala o hviezdičku viac, než si tie filmy zaslúžia). A ani nezačali od prvej časti...

Krátky nebol vyslovene zlý, ale Kemka je proste Flynn Carsen a inak to pre mňa už nikdy nebude. Podzámska a Rúfus zostali, neviem však či sa to úplne zhoduje s pôvodným dabingom. Akurát túto časť nemám nahratú a tak nemám s čím porovnať. Kovár na Judsona tiež pasoval a aj Kaprálik bol fajn.

Otázka na záver: Určite dabovala Charlene Tatiana Radeva? Začiatok filmu som nevidela, no v posledných minútach to určite bol niekto úplne iný.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Poslaťod PeterSD » Sob 24.1.2015 18:40:24 quicklink

S tým súhlasím, dabing markízy je lepší, Kemka to precítil oveľa lepšie a tá postava, je ako keby šitá iba pre neho.
Mala by to byť Tatiana Radeva. Odsledoval som to iba narýchlo. Potom sa vrátim k celej nahrávke a doplním ostatné postavy, vrátane Jane Curtin.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Poslaťod stevo12 » Ned 25.1.2015 17:20:30 quicklink

Tak z tých 5 minút, ktoré som dnes ráno videl môžem povedať 3 veci:
1. Markízácky dabing bol oveľa lepší
2. Jane Curtin určite nedabovala Radeva, ale nejaká iná dabérka, ktorú som ale nespoznal
3. tento dabing vyvrátil nepodložené fámy o tom že Hajdu dlhodobo nechodí do dabingu, okrem toho minulý rok daboval aj vo filme Škatuliaci
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Poslaťod mato46 » Ned 25.1.2015 18:56:20 quicklink

jj, Jane Curtin nebola Radeva. Ten hlas mi pripomínal Janu Bárdošovú, ale asi to nebola ani ona. V JOJ-kárskych dabingoch som ten hlas počul už viac krát.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Poslaťod fofo16 » Ned 25.1.2015 21:38:13 quicklink

Nemáš ukážku?
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Poslaťod PeterSD » Pon 26.1.2015 15:00:42 quicklink

tu je doplnenie 2. DABINGU:

Miloš Kanjak (viaceré postavy + titulky)
Martin Vitek - Zahn McClarnon (indián Tommy)
Ladislav Konrád (viaceré postavy)
Jeanette Švoňavská - Jane Curtin (Charlene)
Ľubica Očková-Konrádová (Flynnova mama Margie)
Jozef Domonkoš (taxikár / viaceré postavy)
Petra Gažíková-Lángová

premiéra na markíze bola 27.06.2009
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.