Aktuálny čas je Sob 20.4.2024 13:29:35

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five °

Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five °

Poslaťod Jack2410 » Ned 28.9.2014 22:37:46 quicklink

Rýchlo a zbesilo 5.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Vin Diesel (Dominic Toretto), Tomáš Horváth - Paul Walker (Brian O'Conner), Lívia Bielovič - Jordana Brewster (Mia Torettová), René Jankovič - Tyrese Gibson (Roman Pearce), Peter Krajčovič - Ludacris (Tej Parker), Roman Matisko - Sung Kang (Han), Ivan Šandor - Matt Schulze (Vince), Marek Majeský - Dwayne Johnson (Luke Hobbs), Jozef Vajda - Joaquim de Almeida (Hernan Reyes), Lenka Prokopová - Elsa Pataky (Elena Nevesová), Petra Vajdová - Gal Gadot (Gisele), Martin Mňahončák - Tego Calderon (Tego Leo), Filip Tůma - Don Omar (Rico Santos), Martin Hronský, Ondrej Kaprálik, Vladimír Kobielský, Rastislav Sokol, Dušan Szabó a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza a TV Dajto

Premiéra: 28. 9. 2014 (TV Markíza)

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Vin Diesel (Dominic Toretto), Ivan Šandor - Paul Walker (Brian O'Conner), Petra Vajdová - Jordana Brewster (Mia Torettová), René Jankovič - Tyrese Gibson (Roman Pearce), Matúš Krátky - Ludacris (Tej Parker), Michal Klučka - Sung Kang (Han), Peter Kočiš - Matt Schulze (Vince), Martin Mňahončák - Dwayne Johnson (Luke Hobbs), Dušan Szabó - Joaquim de Almeida (Hernan Reyes), Andrea Somorovská - Elsa Pataky (Elena Nevesová), Lenka Prokopová - Gal Gadot (Gisele), Přemysl Boublík - Tego Calderon (Tego Leo), Jakub Gécz - Don Omar (Rico Santos + titulky), Miroslav Málek - Michael Irby, Luis Gonzaga (Zizi, ochrankár), Roman Čisár - Fernando Chien, Joseph Melendez, Jay Jackson (Wilkes, Alemeida, reportér), Michal Blaho - Alimi Ballard, Luis Da Silva Jr. (Fusco, Diogo), Roman Matisko - Yorgo Constantine (Chato), Jozef Domonkoš - Geoff Meed (Macroy), Zuzana Kyzeková - Arlene Santana (reportérka), Ján Tréger - Kent Shocknek (reportér), Jana Wagnerová - Sharon Tay (spravodajkyňa), Romana Orlická - Andy Rosa Adler (spravodajkyňa), Miroslav Trnavský a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad: Peter Joachim
Dialógy: Dušan Kyzek
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2019

Premiéra: 26. 11. 2019 (TV JOJ)

Súvisí s:
Rýchlo a zbesilo, Rýchlo a zbesilo 2, Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda, Rýchli a zbesilí, Rýchlo a zbesilo 6, Rýchlo a zbesilo 7, Rýchlo a zbesilo 8, Rýchlo a zbesilo 9, Rýchlo a zbesilo 10, Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw
Jack2410
100+
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five

Poslaťod anderson » Ned 28.9.2014 22:54:31 quicklink

Vytáča ma ak Šandor v dabingu je, ale nedabuje Walkera. Toto nepochopím ani do smrti. Ale inak, dalo sa to pocuvat, aj ked som to len sem tam prepinal. Hodnotenie vsak nechavam na tych co to sledovali cele.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five

Poslaťod Vavrinec » Pon 29.9.2014 00:02:55 quicklink

mne sa spojenie páči. nevravím mám iný názor ako by to malo byť ale ak to dopadlo ako to dopadlo je to dobre :)
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five

Poslaťod lubo » Pon 29.9.2014 14:05:25 quicklink

Lívia Bielovič - Jordana Brewster (Mia Torettová), Lenka Prokopová - Elsa Pataky (Elena Nevesová)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five

Poslaťod Dado » Pon 29.9.2014 14:32:53 quicklink

Martin Mňahončák - Tego Calderon (Tego Leo), Filip Tůma - Don Omar (Rico Santos), Ondrej Kaprálik, Dušan Szabó, Martin Hronský, Rastislav Sokol

Teraz k samotnému dabingu. Keď režisér neobsadí na herca jeho dvorného dabéra, je to neschopnosť, ktorá sa však dá v niektorých prípadoch ospravedlniť. Horšie už je, keď tento dvorný dabér v dabingu figuruje a je obsadený úplne nevhodne. No aby sa takéto prípady v jednom dabingu objavili 4 (!!!), tak toto sa už ani nedá nazvať ignorantstvom, to mi už pripadá ako nepochopiteľné poškodzovanie dabingu a vyslovene úmyselné vysmievanie sa nielen fanúšikom, ale aj samotným dabérom.
To, že Ivan Šandor bude namiesto Walkera dabovať Schulzeho, ku ktorému sa jeho hlas vôbec nehodí, bolo jasné už pred premiérou, takže som sa s tým nejako zmieril. No aby Vajdová, ktorá mala jednoznačne dabovať Jordanu Brewster, dabovala namiesto toho Gal Gadot, ktorú namiesto nej pokojne mohla dabovať Lenka Prokopová, čím by sa dodržali hneď dve spojenia zo skvelého dabingu predchádzajúceho dielu, tak nad tým už zostáva rozum stáť. A aby toho nebolo málo, Tůmu neznámy pán režisér radšej obsadí na postavu, ktorá má aj tak 90% svojich replík v španielčine, ako by ho obsadil na Gibsona a obnovil tak podľa mňa veľmi dobré spojenie z markizáckeho dabingu druhého dielu série. Nestáva sa mi to často, no tentoraz naozaj dúfam, že sa v budúcnosti dočkáme redabingu, pretože takýto prístup je skrátka hnus.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five

Poslaťod anderson » Pon 29.9.2014 21:19:51 quicklink

Dado513 píše:... Keď režisér neobsadí na herca jeho dvorného dabéra, je to neschopnosť, ktorá sa však dá v niektorých prípadoch ospravedlniť. Horšie už je, keď tento dvorný dabér v dabingu figuruje a je obsadený úplne nevhodne. No aby sa takéto prípady v jednom dabingu objavili 4 (!!!), tak toto sa už ani nedá nazvať ignorantstvom, to mi už pripadá ako nepochopiteľné poškodzovanie dabingu a vyslovene úmyselné vysmievanie sa nielen fanúšikom, ale aj samotným dabérom.


Dnes som si to pozrel a čo dodať ? Sám by som to nevystihol lepšie. Je to absolútna hanba a výsmech do očí všetkým zvyšným fanúšikom slovenského dabingu.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five

Poslaťod PeterSD » Ned 15.3.2015 02:03:43 quicklink

Taktiež nechápem tomuto obsadeniu. Ešte by som pochopil dilemu Diesel vs The Rock (Majeský bol fajn), kde Kaprálik väčšinou dabuje oboch, no nerozumiem spojeniu Horváth - Walker a Šandor - Schulze. To bolo od veci. Schulze je taký ,,drsňák", výzorom a aj postavami vo filmoch. A riešením bol Šandor, ktorý ho nezmyselne pretuningoval na gejka? :lol: Tak to potom je ozaj výsmech dabingu a hercom, ako už bolo spomínané vyššie. Uvítal by som Sklára (Ohnivé kolesá) alebo Predmerského (Blade 2). Oni ho teda nadabovali ozaj veľmi dobre. Zaujímalo by ma, ako by znelo obsadenie, ak by to vysielala Jojka, čo je aj možné teoreticky, nakoľko už odvysielala predchádzajúce časti.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five

Poslaťod mato46 » Ned 15.3.2015 10:16:44 quicklink

Ak by v obsadení prehodili Šandora s Horváthom a Bielovič s Vajdovou, bol by to super dabing, ale takto... :roll: ...vždy keď mali dialóg Schultze s Walkerom, tak som musel veľmi pozorne pozerať, ktorý z nich to vlastne rozpráva :mrgreen: Inak mne sa Majeský na Rocka ako núdzové riešenie celkom páčil, taktiež Vajda na Almeida bol super.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five

Poslaťod padrick » Ned 15.3.2015 18:18:39 quicklink

Súhlasím. Aj podľa mňa Majeský sadol na Rocka celkom dobre. S týmto spojením som nemal problém ani ja.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Rýchlo a zbesilo 5 / Fast Five °

Poslaťod Marvelak » Pon 2.12.2019 13:17:14 quicklink

Dabing TV JOJ - medzititulky neboli odstrihnuté kvôli potitulkovej scéne a boli tam nahratí tvorcovia dabingu
Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad: Peter Joachim
Dialógy: Dušan Kyzek
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2019
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.