Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:59:12

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Patriot / The Patriot (2000) °

Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod slavo » Sob 12.2.2011 11:17:58 quicklink

40924_ac2996.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING ???? - MARKÍZA

V slovenskom znení: Jozef Vajda - Mel Gibson (Benjamin Martin) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Vyrobené pre TV Markíza


2. DABING - JOJ

V slovenskom znení: Juraj Kukura - Mel Gibson (Benjamin Martin), Ivan Šandor - Heath Ledger (Gabriel Martin), Dagmar Sanitrová - Joely Richardson (Charlotte Seltonová), Ľubomír Paulovič, Marek Majeský, Dušan Szabó, Dušan Kaprálik, Henrieta Jančišinová, Martin Vitek, Ivan Vojtek, Ladislav Kerata, Kristián Vajda, Gabriela Radimáková, Terézia Rúfusová, Tomáš Hallon, Dušan Tarageľ, Miroslav Trnavský, Peter Bzdúch a ďalší

Preklad a dialógy: Tatiana Hrdinová
Asistentka réžia: Andrea Havlovičová
Produkcia: Dagmar Kmeťková
Zvuk: Dino Mikle
Réžia slovenského znenia: Anton Karnet
Vyrobilo: Yes Production


3. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Jozef Vajda - Mel Gibson (Benjamin Martin), Lenka Košická - Joely Richardson (Charlotte Seltonová), Pavol Topoľský - Leon Rippy (John Billings), Marek Fašiang - Heath Ledger (Gabriel Martin), Marek Suchitra - Gregory Smith (Thomas Martin), Frencien Bauer - Trevor Morgan (Nathan Martin), Dušan Szabó - Chris Cooper (plukovník Harry Burwell), Ivan Šandor - Jason Isaacs (plukovník William Tavington), Ivan Romančík - Tom Wilkinson (lord generál Charles Cornwallis), Filip Tůma - Tchéky Karyo (Jean Villeneuve), Ján Tréger - Peter Woodward (Charles O'Hara + komentáre), Matej Landl - Joey D. Vieira (Peter Howard), Ladislav Konrád - Randell Haynes (Middleton), Pavel Bruchala - Adam Baldwin (kapitán Wilkins), Martin Hronský - Rene Auberjonois (reverend Oliver), Matúš Krátky - Donal Logue (Dan Scott), René Jankovič - Jay Arlen Jones (Occam), Ľubica Očková, Peter Kollárik, Jakub Gogál, Michal Domonkoš a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV DAJTO a TV MARKÍZA 10.6.2021 - rok výroby 2020
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Patriot / The Patriot

Poslaťod fajnes » Sob 12.2.2011 13:08:03 quicklink

Tento film ma vraj dva dabingy, skoda, ze ani jeden som nevidel...
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Patriot / The Patriot

Poslaťod slavo » Sob 12.2.2011 13:11:10 quicklink

fajnes píše:Tento film ma vraj dva dabingy, skoda, ze ani jeden som nevidel...


Ano, v druhom dabingu by to mal byt Jozef Vajda ako Mel Gibson. Ked mi to niekto potvrdi, rad to sem doplnim.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Patriot / The Patriot

Poslaťod Harold » Sob 12.2.2011 13:28:46 quicklink

Jak zněl ten Kukura na Gibsonovi? Dobře - špatně? ;)
Harold
Zakladateľ
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob 11.12.2010 18:34:42

Re: Patriot / The Patriot

Poslaťod Vavrinec » Sob 12.2.2011 17:22:54 quicklink

Harold píše:Jak zněl ten Kukura na Gibsonovi? Dobře - špatně? ;)

Kukura znel super a išlo to dávno na TV JOJ (aspoň tak hovorí moja VHS na ktorej má JOJ ešte prvé logo)
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Patriot / The Patriot

Poslaťod Piri » Pia 30.9.2011 16:06:41 quicklink

doplnil som poradie dabingov. s Vajdom je povodny dabing.

najlepsi je prvy dabing s Vajdom. Kukura technicky daboval dobre, ale ten jeho chraplavy fajciarsko-prepity hlas sa vobec nehodil. najhorsi hlas bol na postavu Tomasa Martina (Gregory Smith), to som isiel do kolien... ostatni su dobri.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod Mariuss » Str 28.4.2021 22:27:31 quicklink

Zaregistroval som na Markíze upútavku, kde bolo v prestrihu viacero filmov, ktoré nás v najbližšej dobe čakajú na Dajto, či prípadne na Markíze. A s obrovským potešením konštatujem, že medzi nimi bol aj Patriot. Takže by sme sa konečne mohli dočkať reprízy tohto dabingu, na ktorý sa ja osobne veľmi teším, lebo Patriota mám veľmi rád, a ak si odmyslím ten americký patriotizmus, tak je to skvelý film. No nikdy som sa nevedel stotožniť ani s českým dabingom, a ani s tým od TV JOJ kvôli jednej, jedinej, no podstatnej veci. Na Mela Gibsona si neviem predstaviť iného dabéra ako Jozefa Vajdu (môže byť aj Kramár či Galovič, ktorý bol v Statočnom srdci nezabudnuteľný), no Vajda je Vajda. Takže sa mi asi čoskoro splní jeden z mojich snov, keďže tento dabing Markízy som ešte nikdy nepočul :).
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod fajnes » Štv 29.4.2021 15:06:30 quicklink

Výborne, ďakujeme za info. O tomto filme neviem nič, ale bol jeden z tých, ktoré sa na obrazovkách neobjavili veľmi dlho, takže dobré správy. :)
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod fajnes » Štv 20.5.2021 19:07:26 quicklink

10.6. na Dajto, dobre si videl. Pobaví nadpis premiéra.

Kód: Vybrať všetko
https://ctrlv.sk/63IR
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod Mariuss » Uto 8.6.2021 11:48:50 quicklink

Takže Jasona Isaacsa vo filme (podľa ukážky) dabuje Ivan Šandor. Aj Vám to príde ako čudná voľba ? Šandor bol perfektný na Heatha Ledgera v JOJkárskom dabingu, no toto je o poznanie staršia postava, a hlavne charakterovo úplne iná. Skôr som si na ňu predstavoval mená ako Marek Majeský, Miloslav Kráľ a podobne.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.