Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 16:25:16

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Hry o život / The Hunger Games

Hry o život / The Hunger Games

Poslaťod slavo » Štv 23.10.2014 18:38:25 quicklink

Hry o život.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Kristína Svarinská - Jennifer Lawrence (Katniss Everdeenová), Peter Sklár - Stanley Tucci (Caesar Flickerman), Miloslav Kráľ - Wes Bentley (Seneca Crane), Bianka Bucková - Willow Shields, Amandla Stenberg (Primrose Everdeenová, Rue), Michal Klučka - Liam Hemsworth (Gale Hawthorne), Andrea Kiráľová - Elizabeth Banks (Effie Trinketová), Lenka Košická - Paula Malcomson (pani Everdeenová), Milan Bahúl - Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), František Kovár - Donald Sutherland (prezident Snow), Pavol Náther - Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Dušan Szabo - Toby Jones (Claudius Templesmith), Martin Kaprálik - Lenny Kravitz (Cinna), Frencien Bauer - Jack Quaid (Marvel), Marek Fašiang - Alexander Ludwig (Cato), Lucia Hurajová - Karan Kendrick (Atala), Alžbeta Dvoranová - Leven Rambin, Isabelle Fuhrman (Glimmer, Clove), Zuzana Kapráliková - Jacqueline Emerson (Líščia tvár), Jakub Gécz - Dayo Okeniyi (Thresh + titulky), Martin Hronský - Nelson Ascencio (Flavius), Zuzana Kyzeková - Sharon Conley (operátorka hry), Ján Mistrík / Miroslav Málek - Steve Coulter (operátor hry), Ján Greššo - Tim Taylor (operátor hry), Monika Radványiová - Sandra Ellis Lafferty (obchodníčka), Lenka Prokopová - Rhoda Griffis (zapisujúca žena), Jakub Abrahám, Roman Matisko, Pavel Višňovský, Tibor Vokoun a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Monika Radványiová
Produkcia: Iveta Chmurná, Daniel Chmurný
Zvuk: Peter Heriban, Tomáš Krchlík, Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre MAC TV - 2014

Premiéra: 01.11.2014 (TV JOJ)

Súvisí s:
Hry o život: Skúška ohňom, Hry o život: Drozdajka - 1. časť, Hry o život: Drozdajka - 2. časť
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Hry o život / The Hunger Games

Poslaťod Dado » Štv 23.10.2014 19:03:49 quicklink

Keď som premýšľal nad týmto dabingom, Kristína Svarinská mi ani nenapadla, ale keď sa na to teraz pozerám, príde mi to ako perfektná voľba na Jennifer Lawrence. :) Rovnako tak aj zvyšok obsadenia vyzerá veľmi sľubne, najviac som zvedavý, ako bude znieť spojenie Milan Bahúl - Woody Harrelson. Som naozaj rád, že asi všetky jesenné filmové hity na JOJke má na starosti Daniela.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Hry o život / The Hunger Games

Poslaťod mato46 » Pia 24.10.2014 11:28:32 quicklink

Vyzerá to zaujímavo. Myslím si, že spojenie Jennifer Lawrence - Kristína Svarinská je trefa do čierneho. Trochu ma možno mrzí, že Hemwortha nedabuje Michal Hallon, nedávno som počul toto spojenie v jednom filme a celkom sa mi zapáčilo. U Sutherlanda som tiež skôr zvyknutý na Mariána Slováka, ale zvyšok obsadenia vyzerá veľmi dobre. Na Bahúla som zvedavý, lebo jeho okrem Kostí v dabingu prakticky nepočuť. Musím povedať, že v poslednom čase sa mi tie Kollárove dabingy celkom páčia. Konečne niekto, kto má cit pre výber hlasov.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Hry o život / The Hunger Games

Poslaťod Jack2410 » Sob 1.11.2014 22:41:01 quicklink

Nedaboval Cata náhodou Marek Fašiang namiesto Hrčku?
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Hry o život / The Hunger Games

Poslaťod arual » Ned 2.11.2014 01:04:21 quicklink

Bol to Fašiang. :)

A ak mám hodnotiť celkový dabing... Svarinská nebola až taká zlá, Kiráľová to zvládla tiež skvele, i keď by mi nikdy nenapadla práve na úlohu Effie. Po chvíľke som si zvykla aj na spojenie Sklár-Tucci, i keď tam mám najradšej kombináciu so Szabóom alebo Trnavským. Kráľ bol celkom v pohode, i keď jeho hlas by mi viac pasoval na Woodyho Harrelsona. Ale ani Bahúl nebol zlý... Ako tak pozerám, Harrelsona už daboval asi každý slovenský herec. :D

Neviem si pomôcť, ale Kovára si vyslovene spájam s kladnými postavami - či už na obraze alebo v dabingu. Trochu nezvyk ho počuť ako záporáka, ale to je len môj pocit. Taktiež neviem, či je to nejaké nepísané pravidlo, ale ak sa vo filme objaví černoch, musí ho okamžite dabovať Martin Kaprálik? Mám jeho hlas rada, ale dnes mi tam akosi nepasoval. Čo mi ale vyslovene nesedelo - Náther ako Hutcherson (konečne som zistila, ako znie Náther v súčasnosti, v hlave mám zafixovaný len jeho detský hlások spred 10-12 rokov) a Klučka ako Hemsworth. Bolo mi to jednoducho proti srsti... Možno niekomu tie kombinácie vyhovovali, ale...
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Hry o život / The Hunger Games

Poslaťod padrick » Pia 31.7.2015 15:30:21 quicklink

V Nebezpečnej rýchlosti daboval Kovár Dennisa Hoppera, ktorý hral záporáka. Bolo to absolútne dokonalé spojenie a Kovár podal fantastický výkon. Neviem si ani vo sne predstaviť, kto by túto úlohu zvládol lepšie než on. Takže pre mňa je Kovár ako záporák úplne v pohode. :D
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.