Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 01:02:51

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny McPhee and the Big Bang °

Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny McPhee and the Big Bang °

Poslaťod arual » Sob 27.12.2014 00:29:42 quicklink

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA (Kúzelná opatrovateľka 2)

V slovenskom znení: Marta Sládečková - Emma Thompson (Nanny McPhee), Kristína Turjanová - Maggie Gyllenhaal (Isabel Greenová), Frencien Bauer - Eros Vlahos (Cyril Gray), Tamara Grožáková - Rosie Taylor-Ritson (Celia Greyová), Viktor Vrbiar - Asa Butterfield (Norman Green), Bianka Bucková - Lil Woods (Megsie Greenová), Michal Kaprálik - Oscar Steer (Vincent Green), Martin Hronský - Rhys Ifans (Phil Green), Eva Matejková - Maggie Smith (pani Dochertyová), Pavel Višňovský - Ralph Fiennes (lord Grey), Patrik Vyskočil - Ewan McGregor (pán Green), Daniela Mackovičová - Sinead Matthews (slečna Topsey), Judita Hansman - Katy Brand (slečna Turvey), Dušan Tarageľ - Sam Kelly (pán Docherty), Peter Kollárik - Bill Bailey (farmár Macreadie), Štefan Martinovič - Daniel Mays (Blenkinsop), René Jankovič - Nonso Anozie (seržant Jeffreys), Michaela Kapráliková, Romana Orlická, Ján Tréger (titulky) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Igor Karas
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Lucia Maršovská
Preklad a dialógy: Katarína Valentková
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Anna Cicmanová
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza - 2014

Premiéra: 25.12.2014 (TV Markíza) | 29.12.2023 (VOYO)

2. DABING - TV JOJ (Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk)

V slovenskom znení: Tatiana Kulíšková - Emma Thompson (Nanny McPhee), Kristína Turjanová - Maggie Gyllenhaal (Isabel Greenová), Viktor Vrbiar - Eros Vlahos (Cyril Gray), Sára Suchovská - Rosie Taylor-Ritson (Celia Grayová), Alex Koníček - Asa Butterfield (Norman Green), Martina Kapráliková - Lil Woods (Megsie Greenová), Erik Koníček - Oscar Steer (Vincent Green), Martin Hronský - Rhys Ifans (Phil Green), Eva Matejková - Maggie Smith (pani Dochertyová), Peter Sklár - Ralph Fiennes (lord Gray), Ivan Šandor - Ewan McGregor (pán Green), Zuzana Kyzeková - Sinead Matthews (slečna Topsey), Michaela Medvecová - Katy Brand (slečna Turvey), Boris Farkaš - Sam Kelly (pán Docherty), Ivan Vojtek st. - Bill Bailey (farmár Macreadie), Přemysl Boublík - Daniel Mays (Blenkinsop), René Jankovič - Nonso Anozie (seržant Jeffreys) a ďalší.

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2020

Premiéra: 01.01.2021 (TV JOJ)

Súvisí s:
Kúzelná opatrovateľka
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Poslaťod arual » Sob 27.12.2014 00:39:40 quicklink

Dabing bol celkom fajn - som rada, že Sládečkovú z prvého dielu zachovali a Turjanová bola (ako vždy) skvelá. Detské postavy si netrúfam určovať - už si ich vôbec nepamätám a určovanie detských hlasov mi vždy robí problém. Istý je akurát Bauer. Ostatné postavy som, dúfam, trafila. :D

Ak to niekto sledoval, alebo sa chystáte pozrieť si zajtrajšiu reprízu, skúste doplniť hlasy detí.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Poslaťod Danieel005 » Ned 28.12.2014 21:42:07 quicklink

Slovenský distribučný názov je Kúzelná opatrovateľka 2.
Danieel005
100+
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Str 25.4.2012 20:17:30

Re: Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny MacPhee and the Big Bang

Poslaťod arual » Ned 28.12.2014 21:53:13 quicklink

Opravené.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny MacPhee and the Big Bang

Poslaťod anderson » Ned 28.12.2014 22:04:32 quicklink

Tak ja by som bol rád keby na slovenskom dabingfore boli uvadzane nazvy tak ako zazneli v dabingu. Takze teraz neviem. Bolo to v kinach azda so slovenskym dabingom a Markiza to premenovala ? Alebo ako mam chapat tie dva slovenske nazvy uvedene na CSFD ?
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny MacPhee and the Big Bang

Poslaťod arual » Pon 29.12.2014 21:10:50 quicklink

Ja som tiež ten môj pôvodný názov videla na ČSFD. Boli tam dva a keďže som nevedela, aký bol použitý vo filme (nesledovala som film od začiatku), tak som dala ten dlhší. Mám dojem, že ten sa používal v čase, keď bol film v kinách (aspoň u nás na kinoprogramoch ho použili).
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny MacPhee and the Big Bang

Poslaťod anderson » Pon 29.12.2014 21:28:37 quicklink

Ach tak. Nuz potom by niekto kto to na Markíze sledoval mohol ten dabingový názov napísať. V kinách - aspoň podľa mňa - to so slovenským dabingom nebolo.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny MacPhee and the Big Bang

Poslaťod pody80 » Pon 29.12.2014 22:36:42 quicklink

Na Markize na zaciatku dabingu a aj v ustrihnutych titulkoch ako Kúzelná opatrovateľka 2
pody80
100+
 
Príspevky: 174
Registrovaný: Pia 24.12.2010 12:04:03

Re: Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny MacPhee and the Big Bang

Poslaťod anderson » Pon 29.12.2014 23:06:39 quicklink

Ďakujem za vyriešenie záhady. ;) Ako sa mi podarilo medzitým zistiť, v kinách šli obidve časti v českom dabingu. Kinodistribučné názvy na ČSFD majú teda pôvod tam.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Kúzelná opatrovateľka 2 / Nanny MacPhee and the Big Bang

Poslaťod PeterSD » Ned 25.12.2016 20:15:46 quicklink

Doplnenie:

Tamara Grožáková - Rosie Taylor-Ritson (Celia Greyová), Viktor Vrbiar - Asa Butterfield (Norman Green), Alžbeta Dvoranová - Lil Woods (Megsie Greenová), Michal Kaprálik - Oscar Steer (Vincent Green), Judita Hansman - Katy Brand (slečna Turvey), Ján Tréger (aj komentáre a iné).

Ak by bola namiesto Turjanovej Košická alebo Rundová, bolo by to lepšie. Inak bol dabing veľmi dobrý.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.