Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 07:19:09

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Exorcista / The Exorcist

Exorcista / The Exorcist

Poslaťod anderson » Pon 5.1.2015 03:46:41 quicklink

Exorcista.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Elena Podzámska - Ellen Burstyn (Chris MacNeilová), Bianka Bucková - Linda Blair (Regan MacNeilová), Martin Mňahončák - Jason Miller (otec Karras), Ivan Romančík - Max von Sydow (otec Merrin), Juraj Predmerský - Lee J. Cobb (William Kindermann), Dušan Szabó - Barton Heyman (Dr. Klein), Ľudmila Mandžárová - Gina Petrushka (Willi), Marián Slovák - Rudolf Schündler (Karl), Magdaléna Košická - Vasiliki Maliaros (mama otca Karrasa), Daniela Mackovičová - Kitty Winn (Sharon), Miloš Kanjak - Titos Vandis (Karrasov strýko), Marián Prevendarčík - Jack MacGowran (Burke Dennings), Ladislav Konrád - Thomas Bermingham, Arthur Storch(otec Tom, psychiater), Martin Hronský - William O'Malley (otec Dyer), Martin Vitek - Robert Symonds (Dr. Taney), Peter Kollárik - Ron Faber (asistent režiséra Chuck), Tibor Vokoun - Peter Masterson, Vincent Russell (Dr. Barringer, tulák v metre), Jozef Bujdák - John Mahon (riaditeľ ústavu), Dušan Vaňo - Wallace Rooney (biskup Michael), Miroslav Málek - Paul Bateson (asistent rádiológa), Marta Maťová - Elinore Blair (zdravotná sestra), Jozef Domonkoš, Mária Landlová, Jeanette Švoňavská, Petra Gažíková-Lángová, Štefan Mandžár (titulky) a ďalší.

Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2014

Premiéra: 04.01.2015 (TV Markíza)
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Exorcista / The Exorcist

Poslaťod anderson » Pon 5.1.2015 03:47:11 quicklink

Musím Mandžára pochváliť. Hlasy vybral dobre, žiaden ma nerušil, dokonca na Merrina som od začiatku tipoval Romančíka. Vôbec ma však nepotešil preklad, ktorý - predpokladám - podobne ako pri Dexterovi nikto nekonzultoval s odborníkom. Niektoré frázy mi doslova trhali uši. Ešte dodám, že doteraz Markíza vždy vysielala pôvodnú verziu filmu s českým dabingom televízie NOVA. Slovenský dabing vznikol pre predĺženú verziu vydanú v roku 2000.
----------------------------------------------------------

Znalci hlasov sú vítaní. Regan som nedokázal určiť a Podzámsku potvrďte alebo vyvráťte. Ďakujem.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Exorcista / The Exorcist

Poslaťod PeterSD » Str 7.1.2015 19:05:17 quicklink

Doplnenie:

Bianka Bucková - Linda Blair (Regan)
Magdaléna Košická - Vasiliki Maliaros (mama otca Karrasa)
Daniela Mackovičová - Kitty Winn (Sharon)
Miloš Kanjak - Titos Vandis (Karrasov strýko / viaceré postavy)
Jakub Ružička - Jack MacGowran (Burke Dennings) v sk preklade Berg
Ladislav Konrád - Thomas Bermingham (otec Tom / viaceré postavy)
Martin Hronský - William O'Malley (otec Dyer / viaceré postavy)
Martin Vitek - Robert Symonds (Dr. Taney / viaceré postavy)
Peter Kollárik - Ron Faber (asistent režiséra Chuck / viaceré postavy)
Jozef Domonkoš (viaceré postavy)
Tibor Vokoun (viaceré postavy)
Mária Lándlová (viaceré postavy)
Jeanette Švoňavská (viaceré postavy)
Jozef Bujdák (viaceré postavy)
Elena Podzámska sedí

Dabing celkom slušný. Súhlasim s andersonom. Som veľmi milo prekvapený, že konečne vznikol SK dabing a k tomu ešte predĺžená verzia. To sa tuším ešte nestalo. :D Len tak ďalej.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Exorcista / The Exorcist

Poslaťod anderson » Str 7.1.2015 20:41:24 quicklink

Vďaka. Doplnené.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Exorcista / The Exorcist

Poslaťod PeterSD » Uto 21.7.2015 01:16:32 quicklink

Malé doplnenie: Petra Gažíková-Lángová (viaceré postavy)

Chcel by som sa opraviť, Burka (Berga) Denningsa daboval Marián Prevendarčík, nie Ružička.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Exorcista / The Exorcist

Poslaťod anderson » Uto 21.7.2015 08:56:35 quicklink

Doplnené, opravené, vdaka.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.