Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 22:30:01

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Ghost Rider 2 / Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider 2 / Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Poslaťod PeterSD » Pon 4.5.2015 02:37:50 quicklink

Ghost Rider 2r.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Marek Majeský - Nicolas Cage (Johnny Blaze / Ghost Rider), Zuzana Kyzeková - Violante Placido (Nadya), Juraj Predmerský - Ciarán Hinds (Roarke), Martin Kaprálik - Idris Elba (Moreau), Martin Zatovič - Johnny Whitworth (Ray Carrigan), Marek Suchitra - Fergus Riordan (Danny), Jozef Benedik - Anthony Head (Benedict), Jakub Ružička - Vincent Regan (Toma Nikasevic), Gregor Hološka, Ján Tréger - Christopher Lambert (Methodius + titulky) a ďalši.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Vladimír Maroš
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Erika Košová
Preklad a dialógy: Roman Tomeček
Dramaturgia: Daniel Uherek
Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2015

Premiéra: 3.5.2015
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Ghost Rider 2 / Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Poslaťod m09 » Pon 4.5.2015 07:24:06 quicklink

Dabing hodnotím veľmi pozitívne film taktiež. Kombinácia Elba-Gogál sa mi veľmi zapáčila v seriály Luther. Kaprálik ho podľa môjho názoru zbytočne omladzuje. Inak ale výhrady nemám :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Ghost Rider 2 / Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Poslaťod Dado » Uto 5.5.2015 20:00:09 quicklink

Idris Elba bol v čase natáčania filmu rovnako starý, ako Martin Kaprálik v čase výroby dabingu. To len na margo toho, že ho Kaprálik, ktorý pritom pravidelne kvôli jeho farbe hlasu dabuje aj starších hercov a hercov s hlbokým hlasom (ideálnym príkladom je Vin Diesel), údajne príliš omladzuje.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Ghost Rider 2 / Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Poslaťod mato46 » Uto 5.5.2015 21:12:46 quicklink

To je pravda, ale zase chápem aj pohľad m09. Záleží od toho na aké spojenie je človek zvyknutý. Ja som napr. prvý krát zaregistroval Elbu tiež v Lutherovi, kde ho daboval Gogál, preto mi to spojenie príde celkom prirodzené, aj keď chápem aj to, že radšej obsadia na Elbu Kaprálika, ktorý mu je vekovo bližšie. Tak či onak, pri oboch kombináciách budú priaznivci aj odporcovia.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.