Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:00:07

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Enderova hra / Ender's Game

Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod PeterSD » Ned 26.7.2015 15:05:45 quicklink

Enderova hra.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Marek Suchitra - Asa Butterfield (Ender Wiggin), Dušan Szabó - Harrison Ford (Plukovník Graff), Bianka Bucková - Hailee Steinfeld (Petra Arkanianová), Miroslava Grožáková - Abigail Breslin (Valentine Wigginová), Juraj Predmerský - Ben Kingsley (Mazer Rackham), Zuzana Skopálová - Viola Davis (majorka Gwen Andersonová), Ondrej Kaprálik - Moises Arias (Bonzo Madrid), Dávid Hartl - Jimmy Jax Pinchak (Peter Wiggin), Martin Vitek - Nonso Anozie (seržant James Dap), Frencien Bauer - Conor Carroll (Bernard + viaceré postavy), Ján Gallovič - Stevie Ray Dallimore (John Wiggin), Renáta Rundová - Andrea Powell (Theresa Wigginová), Patrik Žiaran - Aramis Knight (Bean), Štefan Kožka, Jakub Ružička, Lukáš Frlajs, Michal Domonkoš, Jakub Janák, Ján Tréger (titulky a komentáre)
Zbor (viaceré postavy): Peter Jamrich, Miloš Kanjak, Petra Gažíková-Lángová

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Attila Fischer
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Katarína Šebestová
Preklad: Rudolf Lesňák
Dialógy: Ján Štrbák
Dramaturgia: Daniel Uherek
Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza - 2015

Premiéra: 25.7.2015
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod PeterSD » Ned 26.7.2015 15:06:56 quicklink

Štúdio má momentálne dovolenku, takže informácie k tomuto, ale aj k iným filmom doplním neskôr.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod Dado » Ned 26.7.2015 16:26:23 quicklink

Prednedávnom som tu niekoľkokrát kritizoval neustále obsadzovanie Tomáša Horvátha, no aspoň daboval vekovo odpovedajúce postavy. Avšak to, že Dušan Szabó je v poslednej dobe obsadzovaný spôsobom, ktorý úplne ignoruje akúkoľvek spojitosť dabéra s hlasom herca či aspoň jeho vekom, je podľa mňa absolútne nemysliteľné. Veď už len to, že sa v rozpätí niekoľkých dní objavia dve premiéry, v ktorých niekto dabuje najprv Aarona Eckharta a potom Harrisona Forda, vyznieva absurdne, nehovoriac o tom, že podľa môjho názoru nefungovalo ani jedno toto spojenie. Rozhodne by sme to nemali prehliadať len kvôli tomu, že štúdio, ktoré má tieto prípady na svedomí, sa narozdiel od Yes Production, ktoré bolo za podobné prešľapy tvrdo kritizované, aktívne zapája do spolupráce s vedením DF.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod PeterSD » Ned 26.7.2015 16:40:59 quicklink

Obsadenie Dušana Szaba nie je určite skvelou voľbou a na toto spojenie bude poukázané aj v hodnoteniach premiérových dabingov na FB stránke.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod m09 » Ned 26.7.2015 16:43:43 quicklink

Tento dabing na rozdiel od kolegu musím hodnotiť veľmi pozitívne a spojenie Dušan Szabó - Ford môže teoreticky fungovať.Keď sa v diskusii na zatiaľ nenadabovaný film Expendables 3 diskutovalo kto bude Forda dabovať nechcel nikto Romančíka lebo má vraj na Forda starý hlas.Forda tu však nedaboval Romančík ale Szabo a aj tak je tu nespokojnosť?Prosím vás veď Kroner je mimo dabingu a Rúfus pre Markízu nedabuje 8-)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod padrick » Ned 26.7.2015 16:58:51 quicklink

Spojenie Ford-Szabó by mohlo fungovať, avšak ja by som skôr privítal, keby Forda daboval na Markíze Pavel Višňovský. Musím sa však priznať, že sa mi celkom páčila aj spojitosť s Vajdom v Kovbojoch a votrelcoch, ale na Višňovského by som bol zvedavý.
Čoskoro pôjde na Markíze film Špión, kde okrem Forda hrá aj Gary Oldman. Dúfam, že Oldmana nadabuje Szabó, nakoľko je to zaužívané a fungujúce spojenie. Kto potom nadabuje Forda?
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod m09 » Ned 26.7.2015 17:05:26 quicklink

Na Oldmana tam môže ísť aj Višňovský nech Szabo nie je v každom dabingu Markízy a na Forda možno Miroslav Trnavský :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod padrick » Ned 26.7.2015 17:07:15 quicklink

Nad Trnavským som už aj ja uvažoval v návrhu Expendables 3, tak uvidíme.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod m09 » Ned 26.7.2015 17:10:08 quicklink

práve do Expendables 3 by som spojenie Ford-Trnavský neodporúčal nakoľko Norris sa tam môže v ďalších dieloch vrátiť no ale späť k tomuto dabingu ja len vravím že spojenie Ford-Szabo nič nepokazilo ani nenadchlo síce ale napokazilo a keď sa pozriem na dabing ako celok musím ho hodnotiť veľmi pozitívne :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Enderova hra / Ender's Game

Poslaťod Dado » Ned 26.7.2015 17:15:56 quicklink

m09 píše:Prosím vás veď Kroner je mimo dabingu a Rúfus pre Markízu nedabuje 8-)


A tak ich nemohol zastúpiť nik iný, než Szabó, ktorého pomaly nechávajú dabovať akúkoľvek postavu, pri ktorej sa kompetentným zjavne nechce premýšľať nad vhodnejšími voľbami.

padrick píše:Čoskoro pôjde na Markíze film Špión, kde okrem Forda hrá aj Gary Oldman. Dúfam, že Oldmana nadabuje Szabó, nakoľko je to zaužívané a fungujúce spojenie. Kto potom nadabuje Forda?


Ideálne (je to však utópia) by bolo, keby Magic Voice ako štúdio, ktoré pripravuje väčšinu dabingov pre Markízu, na túto televíziu spoločne so zjednotenými hercami konečne poriadne zatlačilo a vyjednalo aspoň také podmienky, aké platia pri dabovaní pre TV JOJ (hoci ani to asi nie je nejaká výhra). Dovolím si tvrdiť, že Markíza nie je na tom finančne tak biedne, aby si nemohla dovoliť nejaké zvýšenie dabingových rozpočtov. Potom by sa samotné štúdio nemuselo uchyľovať k nejakým podivným experimentom a my by sme sa namiesto úvah o tom, aký prúser nás zase čaká, mohli spokojne tešiť na Rúfusa ako Forda.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.