Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 09:41:04

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Železná lady / The Iron Lady

Železná lady / The Iron Lady

Poslaťod stevo12 » Štv 30.7.2015 17:56:00 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Zdena Studénková - Meryl Streep (Margaret Thatcherová), František Kovár - Jim Broadbent (Denis Thatcher), Miroslava Drínová - Alexandra Roach (mladá Margaret Thatcherová), Henrieta Jančišinová - Olivia Colman (Carol Thatcherová), Ivan Gogál - Nicholas Farrell (Airey Neave), Ladislav Konrád - Iain Glen (Alfred Roberts), Ivan Šandor - Harry Lloyd (mladý Denis Thatcher), Peter Rúfus - Anthony Head (Geoffrey Howe), Tibor Vokoun - Michael Culkin (hostiteľ), Nataša Kulíšková, Petra Gažíková-Lángová, Marián Lipták, Milan Bartošek, Ján Tréger (titulky) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Vyrobené pre TV JOJ 2015. Odvysielané na JOJ Plus.


Premiéra: 29.7.2015
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Železná lady / The Iron Lady

Poslaťod stevo12 » Štv 30.7.2015 17:56:51 quicklink

Priznám sa, že som nepochopil taktiku jojky keďže tento film odvysielala o pol dvanástej v noci na JOJ PLUS. :?
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Železná lady / The Iron Lady

Poslaťod PeterSD » Pia 31.7.2015 02:00:00 quicklink

Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Železná lady / The Iron Lady

Poslaťod ladno » Str 28.10.2015 00:18:09 quicklink

Fúha. Bohužiaľ, tento film nedostal dabing, aký by si zaslúžil vzhľadom k svojim kvalitám i oceneniam. Hovoríme tu o naozaj poriadnom dabingovom zlyhaní.
Z môjho pohľadu boli Zdenka Studenková a František Kovár perfektnými voľbami a podávali skutočne výborné výkony. Ani Miroslava Drínová mi vôbec nevadila, Matej Landl bol obsadený dobre a na Ivana Gogála som si tiež pomerne rýchlo zvykol. Ale zvyšok obsadenia s výnimkou Jančišinovej, Kulíškovej a Rúfusa bol iba zbor, i to žalostný. Ak som Ladislava Konráda nepočul aspoň na desiatich postavách, tak som ho potom nepočul ani na jednej. Milan Bartošek si so svojim veľmi špecifickým vysoko posadeným hlasom strihol kdekoho, Liptáka som počul na každom rohu. A nech sa na mňa nikto nehnevá, ale aby každú vedľajšiu ženskú postavu vo filme dabovala Petra Gažíková-Lángová, tak to je na úrovni klasického pokryvového dabingu dokumentárnych filmov.
I hlavné postavy sú zvládnuté slušne iba kvôli tomu, že ich dabujú skvelí herci, avšak chýba im akékoľvek režijné vedenie. Napríklad Zdenka Studenková používa svoj klasický dabérsky prejav i vo chvíľach, kedy by podľa filmu mala pišťať alebo úplne zmeniť tón reči. Túto chybu však nemôžem vyčítať jej, ale zlému režijnému vedeniu, ktoré má na takéto zmeny v prejave upozorniť, pretože sú vo filme kľúčové. Scéna, v ktorej opozičný poslanec vyčíta Margaret Thatcherovej, že príliš piští, vyznieva absolútne komicky, pretože Zdenka Studenková dabuje svojim obvyklým prejavom a ten poslanec s hlasom Milana Bartošeka piští viac, ako ona.

Na koniec tejto kritiky mi ostáva pochváliť Františka Kovára, Miroslavu Drínovú a hlavne Zdenku Studenkovú za ich výkony. Podľa môjho názoru tento dabing zachránilo jedine skvelé obsadenie Meryl Streepovej a pani Studenková, ktorá sa skutočne snažila podať čo najlepší herecký výkon i napriek chabej réžii. Bez nej by celý dabing mohol putovať rovno na smetisko.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.