Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 01:03:45

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Paul / Paul °

Paul / Paul °

Poslaťod PeterSD » Ned 2.8.2015 18:43:14 quicklink

Paul.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Peter Marcin - Seth Rogen (Paul), René Jankovič - Nick Frost (Clive Gollings), Martin Hronský - Simon Pegg (Graeme Willy), Daniela Mackovičová - Kristen Wiig (Ruth Buggsová), Alfréd Swan - Jeffrey Tambor (Adam Shadowchild / Spielbergov hlas), Peter Kollárik - John Carroll Lynch (Moses Buggs), Ivan Šandor - Jason Bateman (agent Zoil), Roman Pomajbo - Joe Lo Truglio (O'Reilly), Štefan Martinovič - Bill Hader (Haggard), Tatiana Kulíšková - Sigourney Weaver (Zoilova nadriadená), Dagmar Sanitrová - Blythe Danner (Tara Waltonová), Miloš Kanjak, Jana Valocká, Rastislav Sokol, Martin Vitek, Daniel Ratimorský, Tibor Vokoun, Miroslav Trnavský, Ján Tréger (komentáre) a ďalší.

Zvukový majster: Attila Fischer
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Lucia Maršovská
Preklad a dialógy: Elena Grohová
Dramaturgia: Daniel Uherek
Réžia slovenského znenia: Anna Cicmanová
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza - 2015

Premiéra: 3.8.2015


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: René Jankovič - Seth Rogen (Paul), Martin Kaprálik - Nick Frost (Clive Gollings), Ivan Šandor - Simon Pegg (Graeme Willy), Barbora Chlebcová - Kristen Wiig (Ruth Buggsová), Peter Kollárik - Jeffrey Tambor (Adam Shadowchild a komentáre), Martin Vitek - John Carroll Lynch (Moses Buggs), Ján Tréger - Jason Bateman (agent Zoil), Marián Labuda ml. - Joe Lo Truglio (O'Reilly), Martin Hronský - Bill Hader (Haggard), Miroslav Trnavský - David Koechner (Gus), Tatiana Kulíšková - Sigourney Weaver (Zoilova nadriadená), Michaela Medvecová - Jane Lynch (Pat Stevensová), Juraj Predmerský a ďalši

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ PLUS

Premiéra: 17.6.2018
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Paul / Paul

Poslaťod anderson » Ned 2.8.2015 18:55:05 quicklink

Takže ďalšie úspešné spojenia z JOJ totálne rozvrátené. Ak je toto ukážka ako urobiť kvalitný slovenský dabing, tak by tvorcovia mali urýchlene vyhľadať odbornú pomoc. A naozaj si nemyslím, že budem nadšený aj keď si to vypočujem. Za mňa teda jasné NIE. Obsadenie Šandora, ak naozaj nedabuje Pegga je drzosť. V tomto prípade verím a pevne dúfam, že JOJ toto čo najskôr napraví novým - divácky atraktívnejším - redabingom.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Paul / Paul

Poslaťod Dado » Ned 2.8.2015 19:32:10 quicklink

Tiež nemám rád rôzne neodôvodnené dabingové výstrelky, no v tomto prípade treba na obranu režisérky povedať, že sa pravdepodobne len snažila zachovať iné zaužívané spojenie, konkrétne Šandor - Bateman, ktoré sa jej osvedčilo už pri filme Zamenení.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Paul / Paul

Poslaťod anderson » Ned 2.8.2015 21:14:49 quicklink

Ja pani režisérke jej snahu o zachovanie zaužívaného spojenia určite vyčítať nebudem ... ale len v prípade, že bude rešpektovať určitú hierarchiu podľa ktorej je hlavná postava dôležitejšia ako vedľajšie ! Pre mňa osobne navyše Bateman s hlasom Šandora rozhodne nie je nijaké terno, narozdiel od Pegga, ku ktorému - ako to dokazujú jeho dva najlepšie snímky - sa hodí dokonale. O Frostovi už ani nehovorím. Krajčovič, ktorého Markíza obsadzuje naprieč celým hereckým spektrom odrazu nie je dosť dobrý ? A čo Skrúcaný ? Dovolenkuje ??? - V tejto súvislosti sa desím dňa, keď bude na obrazovky Markízy uvedený film NA KONCI SVETA. Ak by totiž aj v ňom urobili takéto castingové faux pas, tak s najpokojnejším svedomím možem skonštatovať, že je to začiatok novej éry slovenského dabingu, v ktorej sa na diváka zvysoka kašle. - V tejto súvislosti len pripomeniem nedávne búrlivé diskusie okolo filmu GAMER. Mám pocit, že toto je DEJA VU. --- Navyše som nesmierne zvedavý na preklad tohto filmu. Či aspoň ten bude aspoň na nejakej úrovni, keď už pohľad na papierovú slovenskú verziu mne osobne iba zdvihol adrenalín.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Paul / Paul

Poslaťod mato46 » Ned 2.8.2015 21:31:24 quicklink

Tak ja mám zase spojenie Bateman - Šandor rád. A k Peggovi sa mi najviac hodí skôr Krempaský, než Šandor.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Paul / Paul

Poslaťod padrick » Ned 2.8.2015 21:49:50 quicklink

Presne tak. Aj mne sa na Peggovi páčil Krempaský v MI 3. Na Batemana preferujem Jána Trégera.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Paul / Paul

Poslaťod PeterSD » Štv 14.6.2018 21:45:40 quicklink

Dockame sa katastrofalneho joj dabingu. Rene Jankovic ako Paul a Sandor ako Simon Peg.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Paul / Paul

Poslaťod anderson » Štv 14.6.2018 22:11:29 quicklink

Na udajne katastrofalny JOJ dabing sa uz velmi tesim. :)
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Paul / Paul

Poslaťod PeterSD » Pon 18.6.2018 05:53:59 quicklink

Musím uznať, že dabing JOJ bol celkom fajn, možno obsadením lepšie, ako dabing markízy, ale čo sa týka obsadenia Paula, to bolo mimo. Marcin bol v tomto prípade lepší. Výrobu mal na starosti zrejme Trigon.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Paul / Paul

Poslaťod anderson » Pon 18.6.2018 10:09:58 quicklink

Tak dabing JOJky najmä vďaka Šandorovi bol pre mňa oveľa znesiteľnejší, než ten markizácky mišmaš. Ale nepochopil som, prečo zasa experimentovali pri Nickovi Frostovi. Každopádne sa to dalo prežiť. Obsadenie samotného Paula však nebolo terno ani v jednom dabingu. Marcin, ktory z mne neznamych pricin dabuje vsetky podobne postavicky na Markize alebo v kinodabingoch, vekovo ani hlasovo originalom nezodpoveda. A dam krk na to, ze keby este mohol dabovat Danciak, tak ti sialenci obsadia jeho. Naopak Stanke, ktory by sa napriklad sem dokonale hodil je obsadzovany na Redforda... Clovek sa skratka nad niektorymi castingovymi tahmi nasich tvorcov nestaci cudovat. :shock:
---------------------------------------------------
Pevne dufam, ze sem niekto pricetny z JOJ chodi a rad by som mu odkazal, ze ak budu dabovat NA KONCI SVETA, tak by som rad poprosil o dvojicu Sandor - Skrucany (v krajnom pripade Sandor - Krajcovic, v uplne najkrajnejsom pripade Sandor - Kapralik). A Martin Freeman ma tiez svojho skveleho dabera a tym je Kemka. Dalsie experimenty uz by som totiz naozaj v CORNETTO trilogii nerozdychal. :D
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.