Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 01:21:24

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod peterr » Pia 11.9.2015 12:00:17 quicklink

Expendables – Nezničiteľní 3.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Jozef Vajda - Sylvester Stallone (Barney Ross), Filip Tůma - Jason Statham (Lee Christmas), Matej Landl - Wesley Snipes (Doc), Peter Kočiš - Antonio Banderas (Galgo), Boris Farkaš - Dolph Lundgren (Gunnar Jensen), Peter Krajčovič - Randy Couture (Toll Road), Martin Kaprálik - Terry Crews (Hale Caesar), Miroslav Trnavský - Kelsey Grammer (Bonaparte), Michal Klučka - Jet Li (Yin Yang), Tomáš Horváth - Kellan Lutz (John Smilee), Petra Vajdová - Ronda Rousey (Luna), Matúš Krátky - Glen Powell (Thorn), René Jankovič - Victor Ortiz (Mars), Vladimír Jedľovský - Mel Gibson (Conrad Stonebanks), Ivan Romančík - Harrison Ford (Max Drummer), Dušan Szabó - Arnold Schwarzenegger (Trench Mauser), Jozef Benedik - Robert Davi (Goran Vata), Martin Hronský, Ladislav Konrád, Štefan Mandžár (titulky) a ďalší

Zvuk: Peter Granec
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Graňáková-Peciarová
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Monika Radványiová
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2015

Premiéra: 12. 9. 2015 (TV Markíza)

Súvisí s:
Expendables: Nezničiteľní, Expendables 2
peterr
100+
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Štv 2.8.2012 13:30:20

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod padrick » Ned 13.9.2015 10:21:04 quicklink

Podľa mňa tento dabing nestál za veľa, rovnako, ako dabingy predchádzajúcich dvoch dielov. Ja osobne by som tento tretí diel obsadil takto:
Stallone-Vajda, Statham-Maštalír, Snipes-Landl, Banderas-Szabó, Lundgren-Farkaš, Couture-Krajčovič, Crews-Kaprálik, Grammer-Topolský, Jet Li-Krempaský, Gibson-Gallovič, Ford-Romančík, Schwarzenegger-Višňovský, Robert Davi-Predmerský a ostatné bolo OK.
Osobne mám na Lundgrena najradšej Višňovského, ale v sérií Expendables bol Farkaš zvolený v celku dobre. Aj obsadenie Romančíka na Forda bolo v tomto filme dobré (zatiaľ tu podal na Fordovi najlepší výkon).
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod mato46 » Ned 13.9.2015 10:50:28 quicklink

Tak samozrejme nájdu sa tu pozitíva, ako napr., že po dlhom čase sme mali opäť možnosť počuť výborné spojenie Landl - Snipes, taktiež Gibson s Jedľovského hlasom znel veľmi dobre (až teraz som si uvedomil, že tí dvaja majú dosť podobné hlasy :) ) a ani Kočiš - Banderas nebola zlá kombinácia, skôr ma prekvapilo, že pre Banderasa neuprednostnili Szaba, ale zase rozumiem tomu, že chceli zachovať kontinuitu z predošlej časti.

Totálne mimo mi však prišla kombinácia Romančíka a Forda, to spojenie znelo naozaj hrozne. Už "povinné" obsadenie Tomáša Horvátha ani nekomentujem.

Menšiu pripomienku by som mal k prekladu. Priezvisko postavy Jasona Stathama, Christmas, tu bolo preložené ako Vianočka, a teda neviem, či sa prekladateľ pokúšal o nejaké srandičky, ale nás už na základnej škole učili, že mená a priezviská sa z angličtiny do slovenčiny neprekladajú.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod stevo12 » Ned 13.9.2015 11:28:26 quicklink

Ja by som povedal, že čo diel, to horší dabing. Neviem prečo sa Mandžár skalopevne drží dabérov z predchádzajúcich dielov. Spojenie Krajčovič - Couture je strašné. To je akoby 18ročného študenta daboval Štefan Kožka. Navyše v každom zábere kde boli Statham a Couture som si spájal Krajčoviča so Stathamom. Tuma sa snažil znieť tak nenormálne drsne až to bolo do smiechu.
Kočiš bol taktiež mimo. Nechápem ako mohol Mandžár obetovať rokmi a animákmi overené spojenie Szabó - Banderas kvôli akémusi núdzovemu spojeniu Szabó - Schwarzenegger, ktoré vzniklo iba kvôli potrebám Expendables.
Ďalšou vecou je Mandžárova absolútna ignorácia skvelých spojení zo seriálov, ktoré nerobil on. U Laurieho (Králi ulice) by som sa nečudoval, veď je dabing RTVS, ale nevyužiť Topoľského, tak to hanba. V markíze už asi dabuje iba Eddieho Murphyho. Ale každý sa dá predsa nahradiť Trnavským.
Romančíka som už počul na Fordovi dvoma spôsobmi. Jeden horší ako druhý. V Láske z telerána ho daboval "coneryovským" spôsobom, takže Ford znel ako 80ročný dedo. V tomto filme ho daboval "hopkinsovským" spôsobom, takže neviem prečo, ale Ford znel ako úplný vymetenec. Čím ďalej tým viac ma hnevá, že všetky premierové filmy s Fordom vysiela Markíza. A potom to tak vyzerá. Na JOJke to bolo naposledy v roku 2013 film Imigranti.
Jedným z mála svetlých momentov tohto dabingu boli Vajda, Landl a Jedľovský. Avšak inak to bolo na zaplakanie.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod m09 » Ned 13.9.2015 11:30:34 quicklink

Dabing by som zas tak negatívne nehodnotil nebol to svetový dabing na vrcholnej úrovni ale odceňujem mnohé spojenia a oproti predchádzajúcim dielom je tento dabing výborný ale sú tam negatívne momenty a to:Klučka-Li tam jet li mohol byť Dangl možno Bičan keď bol už Krempaský zaneprázdnený ale čo mi najviac prekážalo bol Gibson-Jedľovský u Tv joj-gibson -topoľský v Markíze teraz Gibson-Jedľovský bol by som oveľa radšej keby obe televízie využívali kombináciu Gibson -Gallovič teda dabing fajn až na liho a Gibsona 8-)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod lubo » Ned 13.9.2015 13:43:00 quicklink

Mne sa Peter Kočiš práveže páčil veľmi. Bola to taká nebanderasovská úloha, bol ukecaný a Kočiš sa skvelo s ním popasoval.

Iné to bolo s Gibsonom a Fordom, tam to nesadlo . A to pritom hlasy pánov Romančíka a Jedľovského mám veľmi rád.

Tiež ma sklamal "Frasier" s hlasom Trnavského. Áno, Grammer hral úplne inú postavu, ale Topoľský mi tam aj tak chýbal.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod anderson » Ned 13.9.2015 15:02:38 quicklink

stevo12 píše:Ja by som povedal, že čo diel, to horší dabing...


Absolútny súhlas ! Dabingy EXPENDABLES, napriek tomu, že sa nejedná o najgeniálnejšie kinematografické diela, by mali byť výkladnou skriňou Markízy. A s prstom v nose by sa dali zvládnuť aj keby nastala núdza najväčšia. Toto je ale neuveriteľný hlasový paškvil pri ktorom som len uši otváral od úžasu. Grammer bez Topoľského je neodpustiteľný ! Na Markíze 100-násobne. Kombinácie typu Gibson - Jedľovský považujem za zcestné. Pýtam sa kde je Kramár ? Kde je Maštalír ? V debilných telenovelách účinkujú a sem ich nezoženú ? Kde je Miezga ? Kde je Greššo ? Kde je Višňovský ? Prečo niekto neosloví Gučíka ? Že by to nezvládol ??? Neverím. To sa to dabovalo týždeň pred uvedením v TV ked sú tu takéto lapsusy ? Viac nemám čo dodať. Vlastne áno. Kombinácia Kočiš - Banderas je v pohode, aj keď Szabó je prvou možnou voľbou aj u mňa.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod peterr » Ned 13.9.2015 17:46:21 quicklink

No mne sa nepáčilo to, že Grammera nehovoril Topoľský. To bolo pre mňa veľké mínus tohoto dabingu. Na Stathama by sa mne hodil Maštalír a na Gibsona zas Kramár, ale čo už. Kramára aj tak už dlhšie počuť nebolo. A som to len ja, že som si všimol nesúlad zvuku s obrazom, akokeby všetkým postavám ich hlasy nestíhali. :( Čiže to bolo celé nesynchrónne.
peterr
100+
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Štv 2.8.2012 13:30:20

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod lubo » Ned 13.9.2015 17:57:42 quicklink

Áno, presne, často to bolo nesynchrónne.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Expendables: Nezničiteľní 3 / The Expendables 3

Poslaťod padrick » Ned 13.9.2015 20:39:30 quicklink

A ja som si myslel, že synchro je chybné iba u mňa.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 20 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.