Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 10:23:38

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Lincoln / Lincoln

Lincoln / Lincoln

Poslaťod lubo » Ned 25.10.2015 14:29:04 quicklink

Lincoln.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Peter Rúfus - Daniel Day-Lewis (Abraham Lincoln), Oľga Solárová - Sally Field (Mary Lincolnová), Dušan Szabó - David Strathairn (William Seward), Roman Ferienčík- Joseph Gordon-Levitt (Robert Lincoln), Matej Landl - James Spader (W.N. Bilbo), Ján Mistrík - Hal Holbrook (Preston Blair), Dušan Jamrich - Tommy Lee Jones (Thaddeus Stevens), Stanislav Král - John Hawkes (Robert Latham), Juraj Predmerský - Jackie Earle Haley (Alexander Stephens), Ivan Romančík - Bruce McGill (Edwin Stanton), Miroslav Trnavský - Tim Blake Nelson (Richard Schell + titulky), Michal Hallon - Joseph Cross (John Hay), Marián Geišberg - Jared Harris (Ulysses S. Grant), Miloslav Kráľ - Lee Pace (Fernando Wood), Alfréd Swan - Peter McRobbie (George Pendleton), Viktor Vrbiar - Gulliver McGrath (Tad Lincoln), Elena Podzámska - Gloria Reuben (Elizabeth Keckleyová), Ján Tréger - Michael Stuhlbarg (George Yeaman), Peter Sklár - David Costabile (James Ashley), Roman Matisko - Walton Goggins (Clay Hawkins), Ján Greššo - Boris McGiver, Byron Jennings (Alexander Coffroth, Montgomery Blair), Ivan Gogál - Colman Domingo (Harold Green), Marek Fašiang - David Oyelowo (Ira Clark), Štefan Martinovič - Dane DeHaan (druhý biely vojak), Miroslav Málek - Lukas Haas, Jeremy Strong (prvý biely vojak, John Nicolay), Jozef Švoňavský - Bill Camp (pán Jolly), Lenka Košická - Elizabeth Marvel (pani Jollyová), Lucia Vráblicová - Julie White (Elizabeth Blairová Leeová), Jaroslav Žvásta - Adam Driver (Samuel Beckwith + iné postavy), Martin Hronský - Christopher Evan Welch (Edward McPherson), Helena Geregová - S. Epatha Merkerson (Lydia Smithová), Dušan Tarageľ - Dakin Matthews (John Usher), František Kovár - Bill Raymond (Schuyler Colfax), Ivan Vojtek st. - Stephen Spinella (Asa Vintner Litton), Marián Lipták - Wayne Duvall (senátor Bluff Wade), Tibor Frlajs - David Warshofsky (William Hutton + iné postavy), Peter Kollárik, Tibor Vokoun a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané v premiére 24.10.2015 na TV PLUS
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Lincoln / Lincoln

Poslaťod lubo » Ned 25.10.2015 14:34:17 quicklink

Tento dabing sa mi veľmi páčil, pestrá škála hlasov. Potešili ma veľmi Solárová, Jamrich, Mistrík, Tarageľ, Geišberg. Pripomínalo mi to veľkolepé dabingy historických filmov z STV. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Lincoln / Lincoln

Poslaťod Dado » Ned 25.10.2015 15:00:17 quicklink

Všimol som si, že v poslednom čase nikto nepíše pri nových dabingoch, že ich vyrobilo štúdio Daniela, hoci už len z ich neustáleho informovania prostredníctvom stránky na Facebooku sa dá ľahko zistiť, že išlo práve o ich prácu. Existuje na to nejaký závažný dôvod?

Čo sa týka samotného slovenského znenia, tak naozaj klobúk dolu, také pestré obsadenie v televíznom dabingu sa skutočne len tak nevidí. Osobne by som chcel vyzdvihnúť spojenie Roman Ferienčík - Joseph Gordon-Levitt, ktoré je skvelé a som rád, že sa ho spomínané štúdio vždy drží.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Lincoln / Lincoln

Poslaťod PeterSD » Ned 25.10.2015 15:59:44 quicklink

Dado513 píše:Všimol som si, že v poslednom čase nikto nepíše pri nových dabingoch, že ich vyrobilo štúdio Daniela, hoci už len z ich neustáleho informovania prostredníctvom stránky na Facebooku sa dá ľahko zistiť, že išlo práve o ich prácu. Existuje na to nejaký závažný dôvod?


Dôvodom je samotná televízia JOJ. Občas zachytíme na FB, že štúdio Daniela propaguje daný titul, napr. Lincoln, no nie je v našej kompetencii to uviesť aj do obsadenie na DF, pretože televízia zamietla spoluprácu s našou stránkou, to znamená, že si neželá zverejnenie informácii a ich poskytovanie. Spolupracuje s nami iba televízia Markíza, ktorá ochotne poskytuje informácie a najnovšie sa pripojil aj RTVS, začo veľmi pekne ďakujeme.
Či sa toto stanovisko Jojky zmení nevieme, musíme iba čakať a dúfať. Zatiaľ uvádzame iba odvysielané na TV JOJ a titulky odstrihnuté.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Lincoln / Lincoln

Poslaťod mato46 » Ned 25.10.2015 17:33:30 quicklink

No počkaj. A to akože keď na FB Daniela uvedie, že dabing k danému filmu robili, tak to nie je možné uviesť aj tu? Veď tým pádom, že to capnú na FB stáva sa z toho verejne dostupná informácia. Ale no OK, neviem čo všetko je za tým, tak sa nestarám.

Súhlasím s ostatnými, že dabing je to mimoriadne podarený, mňa osobne potešil aj taký detail, že na Jackie Earle Haleyho obsadili Juraja Predmerského, nakoľko táto kombinácia sa mi veľmi páčila v seriáli Ľudský terč.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Lincoln / Lincoln

Poslaťod PeterSD » Ned 25.10.2015 18:04:16 quicklink

Neviem, ako to funguje medzi štúdiom a televíziou, čo sa týka FB. Nám dala jojka jasné stanovisko, ktoré musíme rešpektovať. V prípade markízy, budeme naďalej pridávať informácie, ktoré nám televízia poskytne, rovnako aj pri RTVS.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Lincoln / Lincoln

Poslaťod anderson » Ned 25.10.2015 20:01:59 quicklink

DJRoccoiNc píše:...Nám dala jojka jasné stanovisko, ktoré musíme rešpektovať...


Nikdy by som neveril, že sa na tomto fóre dočítam takéto "vyjadrenia". Cituj mi prosím zákon, ktorý zverejnenie tejto informácie zakazuje. Žeby sme sa prinavrátili do totality ? Alebo JOJ vlastní toto fórum? No, ale aby som si nekládol iba rečnícke otázky. Aký dopad to má na užívateľov? Budú tí čo zverejnia dané VOĽNE PRÍSTUPNÉ informácie nejako perzekuovaní? Bolo by dobré to jasne stanoviť nakoľko o podivuhodných nariadeniach zo strany TV JOJ tu čítam poprvýkrát.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Lincoln / Lincoln

Poslaťod PeterSD » Ned 25.10.2015 20:17:25 quicklink

Ak si užívateľ uvedie aj štúdio, je to jeho vec, my sa držíme pokynu od televízie. Toto stanovisko sa týka skôr vedenia fóra, ako užívateľov.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: janecek a 29 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.