Aktuálny čas je Štv 25.4.2024 09:02:15

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod stevo12 » Str 18.11.2015 19:23:27 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Marek Fašiang - Tobey Maguire (Nick Carraway), Ján Koleník - Leonardo DiCaprio (Jay Gatsby), Petra Vajdová - Carey Mulligan (Daisy Buchananová), Ján Tréger - Joel Edgerton (Tom Buchanan), Dušan Szabó - Amitabh Bachchan (Meyer Wolfsheim), Ladislav Konrád - Richard Carter (Herzog), Martin Hronský - Jason Clarke (George Wilson), Barbora Chlebcová - Adelaide Clemens (Catherine), Zuzana Kyzeková - Elizabeth Debicki (Jordan Bakerová), Vanda Růžičková - Isla Fisher (Myrtle Wilsonová), Juraj Predmerský - Max Cullen (Owl Eyes), Peter Kollárik - Jack Thompson (Dr. Walter Perkins), Tibor Vokoun - Steve Bisley (Dan Cody + ďalšie), Michal Rosík, Matúš Krátky, Michal Domonkoš, Petra Gažíková-Lángová, Jeanette Švoňavská, Tibor Frlajs, Miloš Kanjak, Michal Hallon a ďalší.

Zvuk: Slávo Mareš
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Zlatica Krčeková
Preklad a dialógy: Alexandra Ruppeldtová
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slov. znenia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza.


Premiéra: 17.11.2015
stevo12
700+
 
Príspevky: 880
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod m09 » Str 18.11.2015 20:16:26 quicklink

No tak tento film som síce nevidel ale na papieri to obsadenie teda nevyzerá dvakrát najlepšie môj návrh:Ivan Šandor-Tobey Maguire
keďže je to dabing Markízy a Kemku som v Markíze dávno nepočul tak Tomáš Maštalír - Leonardo DiCaprio
Inak relatívne fajn lenže ak 2 najhlavnejšie postavy okolo ktorích sa točí dej obsadili takto teším sa na dabing tv joj dúfam že sa dočkám :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod stevo12 » Str 18.11.2015 22:06:04 quicklink

V tomto s tebou absolútne nesúhlasím. Dabing bol skvelý. Ja osobne neznášam spojenie Maštalír - DiCaprio, od ktorého našťastie Markíza upustila. Koleník sadol DiCapriovi rovnako perfektne ako v Djangovi. Na Maguira by som aj ja radšej počul Šandora, ale keďže Fašiang má rovnako príjemný hlas dalo sa naňho ľahko zvyknúť. Jediný kto mi trochu prekážal bola Vajdová. U jej postavy by som volil jemnejší, viac dievčenský a menej ženský hlas napr. Porubjakovú alebo Kaprálikovú.
stevo12
700+
 
Príspevky: 880
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod m09 » Štv 19.11.2015 09:31:20 quicklink

Možno máš pravdu vravím film som zatiaľ nemal možnosť v sk dabingu vidieť musel by som si pozrieť film alebo aspoň ukážku na dicapria mi najviac sedel Juraj Kemka čo sa týka postavy ktorú dabovala Vajdová skutočné áno mohol tam byť jemnejší hlas :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod fofo16 » Štv 19.11.2015 10:52:22 quicklink

Mne sa tiež Koleník na Dicapria veľmi nehodí, ale bude to asi tým, že som uňho zvyknutý na M. Jagelku z českého dabingu (nakoľko jeho filmy sa slovenského dabingu dočkajú oveľa neskôr, než češkého) a ten má teda diametrálne iný hlas než Koleník. Naopak, Vajdová na danú herečku sadla podľa mňa fajn, ale páčila by sa mi na ňu napr. aj Pauhofová ;)
fofo16
300+
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod lubo » Pia 20.11.2015 13:26:10 quicklink

Takže, mne sa tam Vajdová hodila, tá postava nebola až taká jemná a milá. Koleník sa mi páčil tiež. Fašiang bol zo začiatku nezvyk, ale skvelo Tobeyho nadaboval, úžasne sa do tej postavy vložil. Ale, aby som nekazil partiu, prihadzujem Jána Trégera, ten sa mi nepáčil, tam by to chcelo niekoho ako Marek Majeský alebo Miloslav Kráľ.

Doplnenia:
Ladislav Konrád - Richard Carter (Herzog), Martin Hronský - Jason Clark (George Wilson), Barbora Chlebcová - Adelaide Clemens (Catherine), Zuzana Kyzeková - Elizabeth Debicki (Jordan Bakerová), Vanda Růžičková - Isla Fisher (Myrtle Wilsonová), Michal Rosík, Matúš Krátky, Michal Domonkoš, Petra Gažíková-Lángová, Jeanette Švoňavská, Tibor Frlajs, Miloš Kanjak, Michal Hallon
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod PeterSD » Pon 7.3.2016 19:37:47 quicklink

Doplnenie:

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Slávo Mareš
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Zlatica Krčeková
Preklad a dialógy: Alexandra Ruppeldtová
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2467
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod m09 » Str 30.12.2020 14:53:32 quicklink

Dnes o 20:30 to bude vysielať RTVS tak som strašne zvedavý s akým dabingom. Nakoľko nespokojnosť s dabingom Markízy som už prejavil v príspevkoch vyššie dúfam v redabing. Mám aj konkrétnu predstavu tiež som ju už uvádzal v skorších príspevkoch. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod Branko126 » Štv 31.12.2020 12:57:06 quicklink

m09 píše:Dnes o 20:30 to bude vysielať RTVS tak som strašne zvedavý s akým dabingom. Nakoľko nespokojnosť s dabingom Markízy som už prejavil v príspevkoch vyššie dúfam v redabing. Mám aj konkrétnu predstavu tiež som ju už uvádzal v skorších príspevkoch. :)

Pochybujem, žeby to predabovali...
Aj v ukážke je markizácky dabing: https://m.youtube.com/watch?v=Z36XbNcJImk
Branko126
900+
 
Príspevky: 1035
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Veľký Gatsby / The Great Gatsby

Poslaťod PeterSD » Štv 31.12.2020 13:40:33 quicklink

Rtvs to odvysielala v premiére s dabingom markízy.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2467
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: janecek, PeterSD a 23 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.