Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:23:17

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Macík / Ted °

Macík / Ted °

Poslaťod Jack2410 » Sob 19.12.2015 23:36:14 quicklink

160356262_f86169.jpg
Info: IMDB | ČSFD

1. DABING - TV MARKÍZA

Ocenenie: Divácka cena dabingFORUM 2015 za najlepší dabing filmu

V slovenskom znení: Ivan Šandor- Mark Wahlberg (John Bennett), Petra Vajdová - Mila Kunis (Lori Collinsová), Peter Marcin - Seth MacFarlane (Ted), Michal Klučka - Joel McHale (Rex), Andrea Somorovská - Laura Vandervoort (Tanya), Michaela Drotárová - Ginger Gonzaga, Norah Jones (Gina, Norah Jonesová), Daniela Mackovičová - Jessica Barth (Tami-Lynn), Miroslav Trnavský - Sam J. Jones (Sam Jones), Ján Tréger - Robert Wu (Asian Man 'Ming'), Vladimír Kobielský - Ryan Reynolds (Jared), Marek Majeský - Patrick Stewart (rozprávač), Martin Hronský - Giovanni Ribisi, Ralph Garman (Donny, Johnov otec), René Jankovič - Patrick Warburton (Guy), Ján Greššo - Matt Walsh (Thomas), Marek Suchitra - Aedin Mincks (Robert), Michal Ďuriš - Bill Smitrovich (Frank), Frencien Bauer, Judita Bilá, Michaela Medvecová, Ladislav Konrád, Richard Stanke a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza.

Premiéra 19.12.2015


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Ivan Šandor - Mark Wahlberg (John Bennett), Petra Vajdová - Mila Kunis (Lori Collinsová), Marek Majeský - Seth MacFarlane (Ted), Tomáš Horváth - Joel McHale (Rex), Michaela Drotárová - Norah Jones (Norah Jonesová), Vanda Růžičková - Jessica Barth (Tami-Lynn), Miroslav Trnavský - Sam J. Jones (Sam Jones), Peter Rúfus - Patrick Stewart (rozprávač + titulky), Roman Matisko - Giovanni Ribisi (Donny), Martin Vitek - Ralph Garman (Johnov otec), Martin Hronský - Patrick Warburton (Guy), Matej Landl - Matt Walsh (Thomas), Alfréd Aczel - Bill Smitrovich (Frank), Lenka Košická - Alex Borstein (Johnovova mama), Lukáš Dóza - John Viener (Alix), Katarína Križanová, Martin Kaprálik, Petra Gažíková-Lángová a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ 27.11.2021
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Macík / Ted

Poslaťod lubo » Ned 20.12.2015 14:37:01 quicklink

Tento dabing sa mi páčil, či už išlo o hlavné 3 postavy alebo o rozprávača Mareka Majeského (kúzlo toho, že nevite, že v origináli to načítal Patrick Stewart :D) alebo aj to, že Vladimíra Kobielského zavolali na jednu vetu kvôli Ryanovi Reynoldsovi a podobne Stankeho na Spongeboba.

Martin Hronský - Giovanni Ribisi (Donny), René Jankovič - Patrick Warburton (Guy), Ján Greššo - Matt Walsh (Thomas), Marek Suchitra - Aedin Mincks (Robert), Michal Ďuriš - Bill Smitrovich (Frank), Frencien Bauer, Judita Bilá, Ján Tréger, Michaela Medvecová, Ladislav Konrád.

Mladého Johna a Teda z Johnovho detstva neviem naisto, ale myslím si, že to boli dvaja z tejto trojice: Patrik Žiaran, Michal Kaprálik a Richard Labuda.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Macík / Ted

Poslaťod Dado » Ned 20.12.2015 15:23:32 quicklink

Myslím, že ešte tam daboval Peter Makranský postavu Alixa (John Viener) a Martin Hronský daboval aj Johnovho otca na začiatku filmu. Jeho dvojúloha je jednou z mála drobností, ktoré by som tvorcom dabingu vytkol. Obsadenie ako celok bolo veľmi dobré, tomu, že Vladimír Kobielský (Ryan Reynolds) a Richard Stanke (Spongebob) boli pozvaní kvôli niekoľkým slovám, by som neuveril, keby som to nepočul na vlastné uši. :D Kvalitu slovenského znenia určite výnimočne ocenia aj mnohí samozvaní "odborníci", ktorí hodnotia dabingu výlučne na základe počtu vulgarizmov, ktoré sa v ňom objavia (pričom nehľadia na to, či sa jedná o takýto film, alebo rodinnú komédiu na nedeľné popoludnie). Taktiež som rád, že si kompetentní dali záležať aj pri preklade rôznych názvov filmov či seriálov, ktoré sa vo filme spomínajú a nevznikli tak nejaké prekladateľské kiksy typu 500 dní leta (viz dabing filmu Na šrot). Osobne som ešte v kútiku duše dúfal, že v pasáži, keď Ted vraví, že nemá hlas ako Peter Griffin, tvorcovia túto narážku upravia a použijú v nej niektorú z postáv, ktorých slovenským hlasom je práve Peter Marcin (napríklad Garfielda alebo Asterixa). Ale to je už len detail.

Inak, nedaboval postavu Minga náhodou Ján Tréger? Teraz si nie som istý, no včera pri pozeraní som mal dojem, že to bol on.

A ešte taká drobnosť, ak by autor profilu chcel, môže tú českú verziu plagátu nahradiť slovenskou, ktorú nájde tu: http://img.csfd.cz/files/images/user/pr ... f86169.jpg
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Macík / Ted

Poslaťod Jack2410 » Ned 20.12.2015 15:58:16 quicklink

Áno, bol to Tréger, akosi som si ich pomýlil, ospravedlňujem sa a ďakujem za upozornenie na omyl. Samozrejme, že rád vymením českú verziu za slovenskú. Len som tú našu nevedel nájsť na csfd, tak som dal českú :(
Tiež musím pochváliť znenie. Veľmi veľká škála príjemných a nie opočúvaných hercov, mnoho dubberov prišlo len kvôli jednej-dvom vetám, len aby nahovorili spätých hercov či postavy. Klobúk dolu :)
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Macík / Ted

Poslaťod Dado » Ned 20.12.2015 16:25:06 quicklink

ČSFD na to bohužiaľ zvysoka kašle, máš šťastie, keď tam na nejaký slovenský poster vôbec narazíš, zatiaľčo českých je tam vždy celá kopa. Pritom pri nových filmoch, ktoré idú do kín, by to nebol žiadny problém, distribútori predsa zverejňujú plagáty na svojich weboch. Aj tento sa mi podarilo nájsť až na stránke Bontonfilmu, tak som ho hneď hodil na ČSFD do svojho účtu.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Macík / Ted

Poslaťod fajnes » Pon 22.11.2021 02:17:17 quicklink

No, tak JOJku čaká 27.11. prakticky nemožná redabingová úloha. Očakávam kritiku ako naposledy pri Pýcha a predsudok. :lol: Ako minimum by to aspoň mohli nejak zosúladiť s dvojkou.
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Macík / Ted

Poslaťod PeterSD » Pon 29.11.2021 12:51:29 quicklink

Dabing JOJky dopadol podľa očakávaní, vysoko podpriemer. Či už obsadením, ktoré bolo z časti okopírované, amatérskym prekladom a amatérskymi dialógmi, ktoré zabili celý film. Réžiu musel mať na starosti niekto, kto sa vôbec do tohto remeslá nevyzná pretože nemal ani poňatia, o čom je tento film, nevedel viesť hercov a prinútiť ich, aby zo seba dostali viac, hlavne Marek Majeský, ktorému to evidente nebolo po chuti. Šandor a Vajdová to už poznali, no aj napriek tomu ich výkony neboli hviezdne. Šandor sa aspoň trochu snažil, no keď recitoval mená žien, kde potreboval veľkú dávku nádychu, zachytil som, že táto pasáž nebolo robená naraz, ale možno na 3-krát. Pri markizáckej verzii to možno taktiež robil na viac krát, no nebolo to počuť skoro vôbec. A keďže bol preklad robený na kolene, dialógy bez života aj napriek vysielaciemu času po 22hej, herci museli byt pri tomto veľmi znudení, inak by ich výkony boli oveľa kvalitnejšie. Čo sa týka ešte prekladu a dialógov, nebudem to tu konkretizovať, predsa, sú tam aj vulgarizmy. Teda v markizáckom určite.
Za mňa je dabing JOJ úplne zbytočný a markizácky má ocenenie právom. ;)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Macík / Ted

Poslaťod m09 » Uto 30.11.2021 20:22:25 quicklink

FDb | ČESKÁ VERZIA

Je to tak, že tie redabingy v poslednom čase nejako nevychádzajú no. Už teraz sa obávam ako mi dopadne Tiesňová linka. 8-)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], ladno a 47 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.