Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 05:10:30

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Komorník / The Butler °

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod anderson » Pia 8.1.2016 09:40:09 quicklink

Dabing možno zlý nebol, preklad som nijako do detailov neskúmal a originálnu verziu som ani nevidel. Pri takomto filme som ale čakal hviezdne obsadenie. To jest: Cusak - Hajdu/Sokol (čítal tu titulky, tak prečo ho pre Boha neobsadili), Rickman - Bučko/Holec, Fonda - Magálová/Sládečková/Studenková, Williams - Skrúcaný (nedodržanie tohto spojenia mi vadilo najviac). Každopádne, to čo je pri tomto dabingu absolútne neodpustiteľné, je to, že jeden dabér dabuje viac dôležitých postáv. To by som na STV a pri takomto titule naozaj nečakal.
--------------------------------
Do dabingových análov ešte treba zapísať, že pani Mrlianová je v súčasnosti najstaršou aktívnou slovenskou dabingovou režisérkou.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod mato46 » Pia 8.1.2016 11:39:35 quicklink

Subjektívne musím poznamenať, že najväčším problémom tohto dabingu je obsadenie jedného dabéra na dve postavy, a to dokonca vo viacerých prípadoch! Je to naozaj škoda, pretože (ak nerátam kinodabingy), tak hádam iba dabingy RTVS sa vyznačovali tým, že dabéri v jednom filme sa neopakovali na viacerých postavách.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod lubo » Pia 8.1.2016 14:56:15 quicklink

Najprv jedna oprava Clarencea Williamsa III-eho ako Maynarda nedaboval Martin Vitek, ale Martin Mňahončák.

Teraz doplnenia, k tomu, čo už je v úvodnom príspevku, t.j. ďalšie postavy k už uvedeným dabérom: Ľuboš Kostelný - John P. Fertitta (pán Jenkins), Milada Rajzíková - Pernell Walker (Lorraine), Martin Kaprálik - Nelsan Ellis (Martin Luther King Jr.), Martin Mňahončák - Mo McRae (Eldridge Huggins)

Okrem toho Martin Hronský a Alfréd Swan mali tiež ešte minipostavy, ale nemám poznačené, presne aké. Tá Swanova bola mimo obraz a povedal asi jednu vetu. Avšak tieto 2 prípady by som nebral ako tragické, keby sa aj ostatní opakujúci v rámci svojej druhej resp. tretej postavy len tak mihli, bolo by to fajn.

Ďalšie doplnenia: Ondrej Kaprálik - Aml Ameen (15-ročný Cecil Gaines), Michal Hallon - Isaac White, Elijah Kelley (10-ročný Charlie Gaines, 15 až 18-ročný Charlie Gaines), Barbora Chlebcová - Adriane Lenox, Jane Fonda (Gina, Nancy Reaganová), Jana Wagnerová - Minka Kelly, Dana Gourrier (Jacqueline Kennedyová, Helen Hollowayová, Jozef Domonkoš, Jakub Gogál, Jozef Benedik

Hodnotenie sa bude zhodovať s väčšinou. Na Foresta Whitakera uprednostňujem Mateja Landla, avšak na túto postavu sa hodil viac Gogál. Kulíšková bola skvelo obsadená, tak ako aj Svarinská. Boublík bol zo začiatku taký zvláštny, ale postupne ako dospieval s hercom a postavou, bol skvelý. Michal Hallon ma ako dieťa šokoval, ale keďže tú postavu daboval aj v staršom vydaní, vylepšilo sa to. Sklár bol fajn, Landl tiež je, lepší by tam bol Kočiš. Zvyšok je, povedzme smutný. Vo filme hemžiacom sa hviezdami a na Jednotke by som čakal oveľa viac. Jediný hlas, ktorý bol taký výnimočný a ktorý nie je počuť bol Ľuboš Kostelný, ale hodil sa z neho troch postáv možno tak na Obamu. Skvelá dabérka Barbora Chlebcová, ale ako Jane Fonda? Martin Kaprálik sa nám najprv vyskytne ako otec hlavného hrdinu, potom sa nám zjaví ako sused hlavného hrdinu, ktorý je asi milenec jeho ženy a potom sa nám objaví ešte ako výrazná osobnosť histórie Martin Luther King Jr. Tento film by si zaslúžil asi bohatší rozpočet na dabing a viacej dabérov. Je to smutné...
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Komorník / The Butler °

Poslaťod Dado » Štv 17.10.2019 18:25:40 quicklink

Film s novým dabingom od štúdia Daniela pôjde v sobotu hodinu po polnoci na TV JOJ a v nedeľu v prime-time na TV PLUS. V hlavnej úlohe Matej Landl. Upútavku nájdete na tomto odkaze.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Komorník / The Butler °

Poslaťod forneus1 » Štv 17.10.2019 22:34:35 quicklink

Co ma Jojka zrazu za problem s RTVS? Toto je za poslednu dobu uz asi treti Jojkou predabovany film kde povodny dabing spravila RTVS. Vsak kedysi na Jojplus bezali Miazgovci, Linda, na Jojke Kacerovo alebo Rychla rota s povodnymi CST/STV dabingami. Predabovanie dabingov Markizy chapem (konkurencna rivalita), ale aky problem vznika pri RTVS, to by ma fakt zaujimalo...
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 270
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Komorník / The Butler °

Poslaťod dementus996 » Sob 23.4.2022 00:37:14 quicklink

Dabing JOJ dostupný na HBO MAX.

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Dušan Kyzek
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group
dementus996
Updater
 
Príspevky: 869
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron