Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 19:58:13

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Komorník / The Butler °

Komorník / The Butler °

Poslaťod stevo12 » Str 6.1.2016 14:09:02 quicklink

Komorník.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - RTVS

V slovenskom znení: Ivan Gogál - Forest Whitaker (Cecil Gaines), Tatiana Kulíšková - Oprah Winfrey (Gloria Gainesová), Přemysl Boublík - David Oyelowo (Louis Gaines), Matej Landl - Cuba Gooding Jr. (Carter Wilson), Peter Sklár - Lenny Kravitz (James Holloway), Boris Farkaš - Colman Domingo (Freddie Fallows), Kristína Svarinská - Yaya DaCosta (Carol Hammieová), Martin Kaprálik - David Banner, Terrence Howard, Nelsan Ellis (Earl Gaines, Howard, Martin Luther King Jr.), Milada Rajzíková - Vanessa Redgrave, Pernell Walker (Annabeth Westfallová, Lorraine), Martin Mňahončák - Clarence Williams III, Alan Rickman, Mo McRae (Maynard, Ronald Reagan, Eldridge Huggins), Alfréd Swan - Robin Williams (Dwight D. Eisenhower + ďalšie), Ľuboš Kostelný - John Cusack, Barack Obama, John P. Fertitta (Richard Nixon, Barack Obama, pán Jenkins), René Jankovič - Jesse Williams, Liev Schreiber (James Lawson, Lyndon B. Johnson), Martin Hronský - James Marsden (John F. Kennedy + ďalšie), Ondrej Kaprálik - Aml Ameen (15-ročný Cecil Gaines), Michal Hallon - Isaac White, Elijah Kelley (10-ročný Charlie Gaines, 15 až 18-ročný Charlie Gaines), Barbora Chlebcová - Adriane Lenox, Jane Fonda (Gina, Nancy Reaganová), Jana Wagnerová - Minka Kelly, Dana Gourrier (Jacqueline Kennedyová, Helen Hollowayová), Jozef Domonkoš, Jakub Gogál, Jakub Abrahám, Jozef Benedik, Tibor Vokoun, Soňa Ulická, Ladislav Konrád, Ľubica Konrádová, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Marica Mináriková
Preklad a dialógy: Milan Šebo
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia slovenského znenia: Marta Mrlianová
Vyrobila: RTVS - 2015

Premiéra: 5.1.2016

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Matej Landl - Forest Whitaker (Cecil Gaines), Helena Geregová - Oprah Winfrey (Gloria Gainesová), Matúš Krátky - David Oyelowo (Louis Gaines), René Jankovič - David Banner, Alex Manette (Earl Gaines, H.R. Haldeman), Martin Kaprálik - Terrence Howard (Howard), Bibiana Ondrejková - Adriane Lenox (Gina), Jana Wagnerová - Yaya DaCosta (Carol Hammieová), Eva Matejková - Vanessa Redgrave, Jane Fonda (Annabeth Westfallová, Nancy Reaganová), Ivan Romančík - Clarence Williams III (Maynard), Peter Kočiš - Cuba Gooding Jr. (Carter Wilson), Roman Matisko - Lenny Kravitz (James Holloway), Ivan Gogál - Colman Domingo (Freddie Fallows), Ivan Vojtek st. - Robin Williams (Dwight D. Eisenhower), Dušan Szabó - James DuMont (Sherman Adams), Peter Sklár - Robert Aberdeen, John Cusack (Herbert Brownell Jr., Richard Nixon), Jakub Gécz - James Marsden (John F. Kennedy), Miroslav Trnavský - Liev Schreiber (Lyndon B. Johnson), Tibor Vokoun - Colin Walker (John Ehrlichman + iné), Ján Greššo - Alan Rickman (Ronald Reagan), Roman Ferienčík - Nelsan Ellis (Martin Luther King Jr), Dušan Cinkota - Jesse Williams (James Lawson), Ivan Krúpa - John P. Fertitta (pán Jenkins), Peter Rúfus - Jim Gleason (R.D. Warner), Ivan Šandor - Mo McRae (Eldridge Huggins), Judita Bilá - Nealla Gordon (senátorka Kassebaumová), Petra Gažíková-Lángová, Zuzana Kyzeková a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Dušan Kyzek
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2019

Premiéra: 19.10.2019
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod Dado » Str 6.1.2016 14:14:27 quicklink

Film som od začiatku nevidel, no zdá sa mi, že postavy Nixona a Obamu daboval Ľuboš Kostelný, Reagana zase Martin Mňahončák. Musel by som to však vidieť ešte raz, aby som to mohol tvrdiť s úplnou istotou. V nejakých menších úlohách sa tam potom objavili aj Ladislav Konrád a Ľubica Konrádová.

Samotný dabing, aspoň čo sa týka výberu hlasov, podľa mňa nie je žiadna sláva.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod stevo12 » Str 6.1.2016 14:22:02 quicklink

Reagana som opravil, uňho som si nebol istý, ale k Obamovi a NIxonovi nech sa ešte niekto vyjadrí. Ostal som dosť zaskočený po tvojom komentári, lebo celý film som bol presvedčený, že tento zvláštny hlas patrí Bičanovi. Bol položený veľmi nízko a či to bol Bičan alebo Kostelný nebol to zvyčajný hlas akým dabujú.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod Dado » Str 6.1.2016 14:36:01 quicklink

Ako som písal, film som nevidel celý a aj tú časť, ktorú áno, som sledoval len tak popri učení, takže sa pokojne mohlo stať, že som si tie hlasy poplietol. Len škoda, že v záverečných titulkoch bolo prečítaných iba pár mien. Keby tam zazneli aspoň dabéri všetkých prezidentov, určovalo by sa to ľahšie (hoci na druhej strane môžeme byť radi, že pri praktikách, ktoré RTVS prevzala od Markízy a JOJky, sme sa nejakých titulkov vôbec dočkali).
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod stevo12 » Str 6.1.2016 20:58:44 quicklink

Keď sa nikto nevyjadruje tak som dopísal do obsadenia toho Kostelného, lebo keď som nad tým rozmýšľal prišiel som na to, že Kostelného som okrem Shreka a Madagaskaru nepočul nikde inde, v žiadnej "normálnej" úlohe, takže som ho nemusel spoznať aj keď to bol on. Ale veľmi mi to pripomínalo Bičana s nízko položeným hlasom.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod fofo16 » Str 6.1.2016 22:15:06 quicklink

stevo12 píše:Keď sa nikto nevyjadruje tak som dopísal do obsadenia toho Kostelného, lebo keď som nad tým rozmýšľal prišiel som na to, že Kostelného som okrem Shreka a Madagaskaru nepočul nikde inde, v žiadnej "normálnej" úlohe, takže som ho nemusel spoznať aj keď to bol on. Ale veľmi mi to pripomínalo Bičana s nízko položeným hlasom.

Nemáš ukážku?
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod lubo » Štv 7.1.2016 12:53:52 quicklink

Dnes si film pozriem a uvidím, či budem vedieť identifikovať hlasy, ktoré chýbajú.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod m09 » Štv 7.1.2016 13:06:09 quicklink

Musím absolútne nesúhlasiť s kolegom padlo tu že dabing aspoň čo sa týka postáv žiadna sláva nie je to celkom pravda .Ja osobne si myslím že dabing sa veľmi podaril a keby gooding jr. bol Peter Kočiš a nie Landl bolo by to super
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod stevo12 » Štv 7.1.2016 17:26:24 quicklink

Ukážku nemám a súhlasím s Dadom. Nič moc. Na jednej strane je skvelý Gogál a Kulíšková, na druhej hromadné obsadzovanie jedného dabéra na viacerých hercov. Veľkolepí herci (Rickman, Williams) obsadení akosi ledabolo a v rozhovoroch Whitakera a Goodinga jr. bolo jasne badať, že aj Landl by skvele zvládol hlavnú úlohu (ale to je už čisto subjektívne keďže na Whitekera preferujem Landla). No celkom príjemným prekvapením bol dabér Cusaka, ktorému sa očividne hodia dabéri so zvláštnymi hlasmi, počnúc prevdaže Adym. :)
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Komorník / The Butler

Poslaťod m09 » Pia 8.1.2016 08:30:24 quicklink

No Rickmana som čakal že pôjde Landl (keďže čisto subjektívne na Whitakera preferujem Gogála a na Gooding jr. Kaprálika alebo Kočiša)a k Wiliamsovi sa mi všetky ostatné kombinácie mimo Skrúcaného zdali nie príliš dobrou voľbou .Dabing ale podľa mňa zďaleka nebol taký zlý ako tu kolegovia naznačujú :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 49 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.