Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 12:46:53

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pearl Harbor / Pearl Harbor

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod anderson » Uto 7.5.2013 20:26:45 quicklink

lubino89 píše:...Možno Jojka propagovala premiéru filmu po odvysielaní na Markíze, len preto, že sa to vysielalo v inom formáte a predtým to vysielala Joj v rovnakom formáte ako to potom vysielala po nej Markíza.


Aj ja som presvedčený, že jediné možné vysvetlenie tejto anomálie je také, že JOJ to premiérovala ako prvá. Konieckoncov sa jedná o megafilm z roku 2001. Pochybujem, že by naše televízie čakali 7 rokov na premiéru a potom si navzájom prepožičiavali už vyrobené ale ešte neodvysielané dabingy. :D

A to, že Piri na nete neobjavil iné dátumy premiéry vôbec nič neznamená. Taká STV premazala celý svoj program na webe ako keby nikdy ani neexistoval. Pritom odvysielala more rôznych premiér skôr ako komerčné TV.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Piri » Uto 7.5.2013 20:55:59 quicklink

vychadzam aj z toho clanku http://medialne.etrend.sk/televizia-spr ... a-joj.html co pridal Hurvino, kde je jasne napisane, ze JOJ to dava ako priemerovy titul a zaroven je napisane, ze Markiza to odvysielala v premiere 7.8.2008, Markize vyprsali prava a JOJke zacali plynut - vid clanok. takze neviem co si mam o tom mysliet, alebo zeby som nieco prehliadol? :roll:

nehladam iba v programoch TV, tam je minimum, hladam vsade v archivoch, kde to je. samozrejme, nemusi to by relevantne - google nie je vsemocny, pokial to na serveri neostane :)

co sa tyka cakania vysielania na TV tak tam su pravidla jasne, kym distributor neuvolni prava na TV vysielanie, tak sa titul v TV neobjavi. su tituly, ktore dodnes neboli v TV a takisto mame rekordmanov v pocte rokov od kinopremiery az po TV premieru, napr. Levi kral (1994 / 2011) ...

ide o to, ci oznacenie vyrobene pre TV JOJ je spravne. ak ano, tak ok, len by ma zaujimalo, kedy to bolo vyrobene.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod anderson » Uto 7.5.2013 21:16:35 quicklink

Piri píše:vychadzam aj z toho clanku http://medialne.etrend.sk/televizia-spr ... joj.html...


Stranka medialne.sk je absolútne nespoľahlivý zdroj informácií. Často tam články opravujú až potom ako to čitatelia v diskusii uvedú na pravú mieru. Po zavedení "PiJana" ich kvalita dosiahla totálne dno. :lol:

co sa tyka cakania vysielania na TV tak tam su pravidla jasne, kym distributor neuvolni prava na TV vysielanie, tak sa titul v TV neobjavi. su tituly, ktore dodnes neboli v TV a takisto mame rekordmanov v pocte rokov od kinopremiery az po TV premieru, napr. Levi kral (1994 / 2011) ...


Kdeže. V priestore našich televízií už asi 10 rokov neplatia ŽIADNE pravidlá. Pokojne uvedú film ešte v roku premiéry, pokiaľ im to naženie sledovanosť. A naopak, neuvedú to, v čom žiaden potenciál nevidia. Aj keby to rovno potenciál malo. Pri distribučných tituloch samozrejme tlačia na televíznu premiéru aj kino či DVD/BluRay distribútori, takže tam sa táto situácia takmer nevyskytuje. LEVÍ KRÁĽ je ale absolútne špecifický prípad, nakoľko Disney pred svojou krízou striktne zakazoval uvádzanie jeho kmeňových animovaných titulov vTV a dlho obmedzoval aj ich vydávanie na nosičoch domáceho kina. A to nie iba u nás ale celosvetovo. Taká Snehulienka sa dožila svojej televíznej premiéry tiež až nedávno.

ide o to, ci oznacenie vyrobene pre TV JOJ je spravne. ak ano, tak ok, len by ma zaujimalo, kedy to bolo vyrobene.


Nuž ja dúfam, že si to Hurvino nevymyslel. A teda ak je záznam autentický, musela to JOJ uvádzať ako prvá. Inak by takéto počínanie nemalo logiku.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod ladno » Uto 7.5.2013 22:14:02 quicklink

Preboha živého... Tie scenáre o odkupovaní práv na dabing skôr, než bol odvysielaný v TV, pre ktorú bol vyrobený, sú naozaj vtipné, aj som sa po prvýkrát pousmial za monitorom. Ľudia, neblúznite, to, že medialne.sk niečo zverejní a na internete neviete nájsť staršie programy, nie je dôvod na to, aby ste si vytvárali tieto konšpiračné teórie. Ja som inak tiež asi videl film na JOJke pred rokom 2010 (dôkaz bohužiaľ nemám), premiéra to vtedy zrejme nebola. Sú dve možné vysvetlenia - medialne.sk sa mýli (veľmi vierohodné vysvetlenie) alebo JOJka urobila preklep a napísala si k logu slovíčko premiéra (nič nové, RTVS to takto urobila pri odvysielaní jedného titulu zo svojho archívu, ktorý dlhšie nevysielala). Tieto konšpiračné teórie sú však veľmi zaujímavým čítaním, tak ak chcete, pokračujte, ale podľa mňa bude pes zakopaný niekde inde.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Piri » Uto 7.5.2013 22:26:08 quicklink

anderson píše:Kdeže. V priestore našich televízií už asi 10 rokov neplatia ŽIADNE pravidlá. Pokojne uvedú film ešte v roku premiéry, pokiaľ im to naženie sledovanosť...


zvlastna teoria, asi si to v globale nepochopil... samovolne to vysielat bez licencie nemozu! to by bol skandal a tie pokuty by im za to nestali. este raz - kym distributor neuvolni prava na TV vysielanie, tak sa titul v TV neobjavi, tzn. ked si tie prava nejaka TV nekupi, tak nemoze nic, vobec nezalezi kedy to bolo v kine a kedy to bude na nosicoch, ak ma TV zaujem o kupu licencie, tak zasle poziadavku, a ked sa obe strany dohodnu, tak dojde k zmluve a platbe. stadardne je uvolenie do TV po 2 rokoch, vsetko je ale vec licencii a politiky distributorov, inak povedane penazi - vid HBO a spol.

anderson píše:Stranka medialne.sk je absolútne nespoľahlivý zdroj informácií. Často tam články opravujú až potom ako to čitatelia v diskusii uvedú na pravú mieru. Po zavedení "PiJana" ich kvalita dosiahla totálne dno.


tak to su potom amateri, ako medium mozu dost informacie z prvej ruky, tj. od televizii, ktorych sa to tyka a vlastne by im tie udaje mali aj verifikovat. tak by sa to spravne malo robit.

budem velmi rad, ked niekto potvrdi premierovy datum z JOJ ;)

EKA je zastarala firma a online nefiguruje.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod anderson » Uto 7.5.2013 22:45:47 quicklink

Piri píše:kym distributor neuvolni prava na TV vysielanie, tak sa titul v TV neobjavi, tzn. ked si tie prava nejaka TV nekupi, tak nemoze nic ...


Prosím ťa nevkladaj mi do úst slová, ktoré som nepovedal. :lol: To, že píšem, že "neplatia žiadne pravidlá" predsa automaticky neznamená, že som idiot, ktorý ani len netuší, že vysielateľ musí mať vysporiadané pre každé odvysielanie autorské práva. (Mimochodom ujasni si pojmy, licencia je niečo úplne iné.) Písal som o tom čo si uviedol aj ty. Že automaticky pre to ktoré dielo neplatí časovo náročný reťazec KINO - DVD - PAY TV - FREE TV. Nehovoriac o prípade MRÁZIK, kde si naše televízie úplne legálne zakúpili práva od dvoch rôznych držiteľov, a kruto si "zakonkurovali". :lol:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Hurvino » Str 8.5.2013 09:31:21 quicklink

anderson píše:Nuž ja dúfam, že si to Hurvino nevymyslel. A teda ak je záznam autentický, musela to JOJ uvádzať ako prvá. Inak by takéto počínanie nemalo logiku.


Tu poslední větu jsem tam nepsal já, ale doplnil to Slavo - viz hned druhý příspěvek. ;)
Právě v dabingu, který mám já, nepadl žádný název televize, ani studia.

BTW - mezi rokem 2004 a 2006 jsem bydlel v jisté lokalitě (dva roky, ale tři léta) a vím, že jsem to dával nahrávat v premiére ještě na VHS jednoho léta z jisté SK-televize, v sobotu, ve 20:00. Tu kazetu už nemám a tak netuším, z které to bylo televize a kdy. Rovněž tím pádem nejsem si jist, jestli to nebylo česky, protože jsem to od nahrávání neviděl... pak jsem se stěhoval a všechny VHS šly do kytek.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod slavo » Str 8.5.2013 10:53:04 quicklink

1. Dabing vyrobila EKA a tá pre Markízu nikdy nevyrábala

2. V titulkoch sa neuvádza dramaturg, čo bolo bežné pre dabingy TV JOJ okolo r. 2005.

3. http://medialne.etrend.sk/televizia-cla ... zicie.html
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Hurvino » Str 8.5.2013 22:53:21 quicklink



Takže tak. Bylo to v létě 2005. Jednu sobotu, ve 20:00, na TV JOJ. 8-)
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod anderson » Štv 9.5.2013 06:38:48 quicklink

Tak som rád za rozriešenie tejto slovenskej dabingovej záhady. :lol: A len dávam opäť do pozornosti tú "profesionalitu" servera medialne.sk. Veď oni nie sú schopní reflektovať ani vlastné archívne správy. Neskutočné !
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 46 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.