Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:07:16

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pearl Harbor / Pearl Harbor

Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Hurvino » Pon 21.2.2011 15:23:00 quicklink

Pearl Harbor.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Emanuel Hason - Ben Affleck (Rafe McCawley), Ivan Šandor - Josh Hartnett (Danny Walker), Soňa Norisová - Kate Beckinsale (Evelyn Johnsonová), Juraj Kemka - Cuba Gooding Jr. (Doris Dorie Miller), Matej Landl - Tom Sizemore (Earl), Ivan Romančík - Jon Voight (prezident Franklin D. Roosevelt), Miroslav Trnavský - Colm Feore (admirál Kimmel), Dušan Tarageľ - Mako (admirál Jamamoto), Ivo Gogál - Alec Baldwin (generál James H. Doolittle), Zuzana Kapráliková, Zuzana Dančiaková, Helena Krajčiová, Michaela Medvecová, Alfréd Swan, Martin Kaprálik, Boris Al-Khalagi, Marek Majeský, Ladislav Konrád, Michal Klučka, Eduard Vitek a ďalší

Asistentka réžie: Dagmar Lukáčiková
Produkcia: Karol Trnka
Preklad: Peter Švirec
Zvuk: František Hammerschmidt
Dialógy a réžia slovenského znenia: Dušan Davidov
Vyrobila: Agentúra EKA pre televíziu JOJ
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod slavo » Pon 21.2.2011 15:52:58 quicklink

Doplnené štúdio. Tento dabing vysielala aj TV MARKÍZA.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Piri » Pon 6.5.2013 20:02:42 quicklink

slavo píše:Doplnené štúdio. Tento dabing vysielala aj TV MARKÍZA.


toto je nejake cudne. mne sa mari, ze to vysielala najskor markiza (so slov. dabingom), ale ak je to skutocne vyrobene pre joj, tak by ma zaujimalo, ze kedy to bolo odvysielane po prvykrat, lebo som nasiel iba tieto dva najstarsie datumy:

07.08.2008 - Markiza (premiera)
27.02.2010 - JOJ (premiera)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Hurvino » Pon 6.5.2013 21:41:58 quicklink

Nebude to tím, že dabing zadávali pro Disney?

http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/film-pearl-harbor-minuly-tyzden-na-markize-tento-na-joj.html

"Markíza vysielala Pearl Harbor v premiére 7. augusta 2008, taktiež vo štvrtoK, so štartom po 20:00. Dosiahol trhový podiel 32,8 %, čo na vtedajšie pomery znamenalo mierny podpriemer.
Situácia má pravdepodobne jednoduché vysvetlenie - jednej televízii vypršali k filmu vysielacie práva a druhej začali plynúť. Snímku predáva hlavný svetový distribútor Disney ABC od ktorého nakupovali alebo nakupujú akvizície všetky veľké slovenské stanice."
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod anderson » Uto 7.5.2013 00:19:51 quicklink

Dovolím si zapochybovať o tom, že by Markíza v premiére odvysielala tento - alebo aj akýkoľvek iný - film v slovenskom dabingu vyrobenom pre televíziu JOJ. Absolútne to totiž nedáva zmysel. To, že je to Disneyho film nehralo už po roku 2000 žiadnu rolu. Disneyovky si televízie - až na niekoľko výnimiek - predabovávajú dodnes, nakoľko po hroziacom bankrote Disney šetril kde mohol a prestal dôsledne sledovať kvalitu dabingov pre televízie. Dabingovú supervíziu si ustrážil viacmenej len pre kiná (a aj to len pri očakávaných megahitoch - najmä od Pixaru). No a tento film bol v našich kinách uvedený v pôvodnom znení s titulkami. --- Ak by teda naozaj Markíza odvysielala tento film v premiére s dabingom televízie JOJ, bol by to unikát. JOJ okolo roku 2006 podpísala exkluzívnu zmluvu so spoločnosťou Buena Vista (Disneyho televízna divízia) - predtým túto exkluzivitu mala "rybníčkova" STV - ale práva na niektoré Disneyho (prevažne staršie) diela okrem STV plynuli aj Markíze. Celkom by ma teda zaujímalo, či náhodou naozaj Markíza nemá vlastný dabing a či ten JOJkársky iba nekopíruje jeho obsadenie. Navyše - ak sa nemýlim - nevysielala tento film práve STV ešte skôr ako Markíza a JOJ (samozrejme v českom dabingu) ? Nakoľko film mi prišiel príšerný už pri kinopremiére, jeho televízne uvedenia som podrobne neskúmal. Takže ak niekto vie ako to bolo, rád sa nechám poučiť.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Piri » Uto 7.5.2013 02:48:58 quicklink

tento titul v programe STV nefiguruje. ak teda starsie vysielanie na slov. TV neexistuje, tak musel byt bezpodmienecne nadabovany... mna by zaujimalo, ci je to oznacenie spravne - vyrobene pre JOJ. je to viac ako absurdne, zeby JOJka velkoryso prenajala prava na svoj dabing Markize este pred vlastnou premierou, ine by to bolo, keby to bol dabing vyrobeny pre distributora - Disney, takze potom je vlastnikom on a nie JOJ ci Markiza a potom by to davalo aj zmysel...
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod lubo » Uto 7.5.2013 15:16:04 quicklink

Film bol v premiére na Joj s týmto dabingom a až potom na Markíze s dabingom od Joj - rovnaký prípad ako filmy Sahara a Pán a pani Smithovci.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Vavrinec » Uto 7.5.2013 16:43:27 quicklink

lubino89 píše:Film bol v premiére na Joj s týmto dabingom a až potom na Markíze s dabingom od Joj - rovnaký prípad ako filmy Sahara a Pán a pani Smithovci.:)

lenže neskôr cca ak bol ten prípad čo išli na oboch TV súčasne upútavky tak JOJ to prezentovala ako Premieru a markíza film uviedla v 4:3 JOJ 16:9...
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod Piri » Uto 7.5.2013 17:59:49 quicklink

lubino89 píše:Film bol v premiére na Joj s týmto dabingom a až potom na Markíze s dabingom od Joj - rovnaký prípad ako filmy Sahara a Pán a pani Smithovci.:)


ako potom? nerozumiem. najprv bol odvysielany na Markize, oni mali prvu TV premieru uz toho 7.8.2008 a musel byt v slovencine (pravidlo premier po 1.1.2008) a JOJka mala premieru az 27.02.2010 ... chapal by som to, keby to bolo opacne, ale nie je. ale ak je to ofic. vyrobene pre JOJ, tak to uz museli mat hotove este v 2008 a Markiza si prenajala prava na dabing, co vyznie dost absurdne ... ale asi vsetko je mozne.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Pearl Harbor / Pearl Harbor

Poslaťod lubo » Uto 7.5.2013 19:58:41 quicklink

Premiéra Pearl Harbor na Jojke nebola určite až 2010. Vtedy, keď to dávali tesne po sebe, že Markíza (jej druhé odvysielanie filmu) a potom Jojka, tak Jojka to už reprízovala - bol oto minimálne tretie jej vysielanie daného filmu. Jojka film vysielala určite už pred rokom 2008. Pamätám si na tie bombastické upútavky na Joj, kde som to pozeral s celou rodinou v premiére a tešil som sa zo Soni Norisovej (ktorú na Beckinsale opäť obsadila len Jojka v Letcovi) a pamätám si, ako som sa tešil, že Markíza zachovala tento jojkársky dabing, bolo to prvýkrát, čo Markíza použila (s výnimkou seriálu Odpadlík) jojkársky dabing. Nemám rukolapný dôkaz, ale stojím si za tým, čo som videl. A ako ináč by ste to vysvetlili?

Možno Jojka propagovala premiéru filmu po odvysielaní na Markíze, len preto, že sa to vysielalo v inom formáte a predtým to vysielala Joj v rovnakom formáte ako to potom vysielala po nej Markíza.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 39 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.