Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:42:59

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Medzi vlkmi / The Grey

Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod PeterSD » Pon 21.3.2016 02:58:43 quicklink

Medzi vlkmi.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ján Kroner - Liam Neeson (John Ottway), Miloslav Kráľ - Frank Grillo (Diaz), Matej Landl - Dermot Mulroney (Talget), Peter Sklár - Dallas Roberts (Henrick), Juraj Hrčka - Joe Anderson (Flannery), René Jankovič - Nonso Anozie (Burke), Martin Mňahončák - James Badge Dale (Lewenden), Ivan Gogál - Ben Hernandez (Hernandez), Ivan Vojtek st. - Jacob Blair (Cimoski), Elena Podzámska - Anne Openshaw (Johnova manželka), Henrieta Jančišinová - Lani Gelera (letuška), Peter Krajčovič - Peter Girges (pracovník letiska), Jakub Gécz - James Bitonti (Ottwayov otec + titulky), Bianka Bucková - Jonathan Bitonti (5-ročný Ottway) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Rudolf Kret
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre MAC TV - 2016

Premiéra: 20.3.2016 (JOJ) | 24.2.2024 o 22:55 (Markíza)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod PeterSD » Pon 21.3.2016 03:03:50 quicklink

Janko Kroner je Janko Kroner. Bol a je vždy skvelý. :)

Tento film je dočasne k zhliadnutiu aj na stránke JOJky, ak ste film nestihli v televízii.

http://www.joj.sk/medzi-vlkmi/medzi-vlkmi-archiv/2016-03-20-premiera-medzi-vlkmi.html
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod m09 » Pon 21.3.2016 08:44:04 quicklink

K samotnému dabingu ako celu sa musím vyjadriť veľmi pozitívne avšak kombináciu Kroner-Neeson akceptovať nemôžem. Kroner je a vždy bol skvelý dabér s tým súhlasím , ale aj skvelého dabéra treba vhodne obsadiť. Mrzí ma že Dušan Szabo je často obsadzovaný na nevhodné postavy a tu kde má byť obsadený pre obrovské množstvo povinností obsadený nie je.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod mato46 » Pon 21.3.2016 12:45:51 quicklink

Dabing hodnotím taktiež pozitívne. Síce mám radšej spojenie Neeson-Szabo, ale Kroner mi vôbec nevadil, celkom k Liamovi sadol. Akurát sa mi zdalo, že má trochu iný hlas, než mal v minulosti.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod PeterSD » Pon 21.3.2016 14:03:30 quicklink

Na FB písal jeden divák, že je nespokojný s obsadzovaním Dušana Szaba a aj štúdio to videlo. Samozrejme nebol prvý, ktorý takto písal.

https://www.facebook.com/skdab/posts/1066493066722072?notif_t=page_wall

Potom na to štúdio písalo niekde na ich stránke, že v tom filme Szabó nebude, ale Kroner, vraj aj kvôli kritike na našej stránke.
Aj mne sa zdal Janko spočiatku trošku divný, ale to bolo zrejme tou postavou, keďže sa na začiatku išiel zabiť.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod PeterSD » Pon 21.3.2016 15:26:13 quicklink

Dabing zrejme počuli aj herci. Herečka Dagmar Bruckmayerová napísala toto:

Cely dabing bol skvely. A Jankov hlas na Liama Neesona bol dokonaly. Bola v nom sila, pokora, cit... Bolo v nom vsetko. Tesim sa.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod mato46 » Pon 21.3.2016 20:28:43 quicklink

To môže byť práve ten dôvod. Dlhý zoznam. Proste Szabo dabuje strašne veľa, všade ho počuť, to bude asi najskôr ten dôvod, prečo obsadili radšej Kronera. Imho keď som si ten zoznam pozrel tak mi tam nepasuje Daniel Craig - na toho jednoznačne najlepšie sedí Ján Gallovič. ;)
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod galaxy007 » Pon 21.3.2016 20:53:41 quicklink

Mne sa Szabó na Neesona príliš nehodil. Je pravda že nie je dabing kde by nebolo počuť. Janko Kroner, mne osobne, veľmi zapasoval. Podal fantastický emotívny výkon, o tom niet pochýb. Čo sa týka dabingu ako celku, nie je čo vytknúť. Perfektná atmosféra, s vedľajšími postavami nemám problém. Pred nedávno som sa zamýšľal, a mal som obavy ako dopadne dabing novej Doby ľadovej, kto bude dabovať Diega. Už v tom mám jasno :)
galaxy007
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 2.11.2014 16:21:55

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod padrick » Pon 21.3.2016 22:02:21 quicklink

mato46 píše:To môže byť práve ten dôvod. Dlhý zoznam. Proste Szabo dabuje strašne veľa, všade ho počuť, to bude asi najskôr ten dôvod, prečo obsadili radšej Kronera. Imho keď som si ten zoznam pozrel tak mi tam nepasuje Daniel Craig - na toho jednoznačne najlepšie sedí Ján Gallovič. ;)


Dovolím si nesúhlasiť! Mne osobne ku Craigovi sedí viac práve Dušan Szabó, preto som bol sklamaný, keď som sa zistil, že sú bondovky nadabované Gallovičom. Ale musím uznať, že tam Gallovič podával skvelé výkony. :D
V podstate celý dabing je len o tom, kto je na koho zvyknutý, poprípade koho počul prvého. V tomto prípade to bol u mňa Szabó.
Aj u Douglasa. Prvé sk dabingy s ním boli s Bučkom a staršia generácia ich zachytila, preto sa nedokázala stotožniť s Rúfusom. No ja, narodený v 1999, som také šťastie nemal, preto som natrafil najskôr na x filmov s Rúfusom, kým som po prvý raz počul Bučka. Sedí mi teda viac Rúfus a to len zo zvyku. :D Preto sa nebudem zbytočne prispôsobovať väčšine užívateľov df, ktorí preferujú Bučka. LEPŠÍ ROZHODNE NIE JE!. Asi ho len počuli prvého. :D
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Medzi vlkmi / The Grey

Poslaťod padrick » Ned 27.3.2016 16:03:56 quicklink

Konečne som si tento film s týmto dabingom zhliadol a musím povedať, že Kroner bol fantastický. Bolo však cítiť, že ešte nie je v 100%-nej forme, ale každopádne, nesklamal. Budem veľmi rád, ak ho Daniela bude obsadzovať aj naďalej.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.