Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:11:43

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pýcha a predsudok / Pride & Prejudice °

Pýcha a predsudok / Pride & Prejudice °

Poslaťod arual » Pon 21.3.2016 23:34:56 quicklink

Pýcha a predsudok.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA, RTVS

V slovenskom znení: Petra Vajdová - Keira Knightley (Elizabeth Bennetová), Marek Majeský - Matthew Macfadyen (pán Darcy), Andrea Kiráľová - Rosamund Pike (Jane Bennetová), Ivan Romančík - Donald Sutherland (pán Bennet), Eva Matejková - Brenda Blethyn (pani Bennetová), Zuzana Porubjaková - Jena Malone (Lydia Bennetová), ??? - Carey Mulligan (Kitty Bennetová), Daniela Mackovičová - Talulah Riley (Mary Bennetová), Jana Valocká - Claudie Blakley (Charlotte Lucasová), Štefan Martinovič - Simon Woods (pán Bingley), Andrea Karnasová - Kelly Reilly (Caroline Bingleyová), Martin Hronský - Rupert Friend (pán Wickham), Peter Kočiš - Tom Hollander (pán Collins), Helena Geregová - Judi Dench (lady Catherine de Bourg), Rastislav Sokol - Cornelius Booth (poručík Fitzwilliam + titulky), Monika Radványiová - Penelope Wilton (pani Gardinerová), Peter Kollárik - Peter Wight (pán Gardiner), Tatiana Radeva - Meg Wynn Owen (pani Reynoldsová), Lenka Prokopová ? - Tamzin Mechant (Georgiana Darcyová) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza a na Jednotke


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Henrieta Jančišinová - Keira Knightley (Elizabeth Bennetová), Martin Kaprálik - Matthew Macfadyen (pán Darcy), Judita Bilá - Rosamund Pike (Jane Bennetová), Ivan Romančík - Donald Sutherland (pán Bennet), Dagmar Sanitrová - Brenda Blethyn (pani Bennetová), Alžbeta Dvoranová - Jena Malone (Lydia Bennetová), Vanda Růžičková - Carey Mulligan (Kitty Bennetová), Miroslava Grožáková - Talulah Riley (Mary Bennetová), Petra Gažíková-Lángová - Claudie Blakley (Charlotte Lucasová), Jakub Ružička - Simon Woods (pán Bingley), Lenka Košická - Kelly Reilly (Caroline Bingleyová), Dárius Koči - Rupert Friend (pán Wickham), Martin Hronský - Tom Hollander (pán Collins), Magdaléna Košická - Judi Dench (lady Catherine de Bourg), Dušan Cinkota - Cornelius Booth (poručík Fitzwilliam), Milada Rajzíková - Penelope Wilton (pani Gardinerová), Matej Landl - Peter Wight (pán Gardiner), Ľubica Konrádová - Meg Wynn Owen (pani Reynoldsová), Michaela Drotárová - Tamzin Mechant (Georgiana Darcyová), Ivan Gogál - Sylvester Morand (pán William Lucas), Ladislav Konrád - Pip Torrens (sluha), Elena Podzámska - Moya Brady (chyžná), Michal Dutka, Juraj Predmerský, Martin Vitek, Peter Krajčovič (titulky) a ďalší.

Vyrobilo: Yes Production pre JOJ Group v roku 2021

Premiéra: 23.10.2021 (WAU)
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Pýcha a predsudok / Pride & Prejudice

Poslaťod arual » Pon 21.3.2016 23:45:29 quicklink

Mali by tu byť všetky dôležitejšie postavy a som rada, že sa mi ich takmer úplne podarilo všetky určiť. Mala som problém iba s postavami Kitty a Georgiany - známe hlasy, len som si nemohla vybaviť mená. Ostatných som snáď určila dobre. Ak by niekto vedel čokoľvek doplniť, budem len rada. :)

Celkovo sa mi dabing veľmi páčil, postavám hlasy sedeli a preklad bol naozaj skvelý. Českú verziu mám za tie roky napočúvanú, ale naša ju v mnohom predčila.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Pýcha a predsudok / Pride & Prejudice

Poslaťod davidosik » Sob 23.10.2021 20:22:44 quicklink

Práve teraz to beží na Wau.
Som v šoku. Jojka tento dabing predabovala. Hlasy bohužiaľ v tejto rýchej scéne identifikovať neviem :shock:
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Pýcha a predsudok / Pride & Prejudice

Poslaťod davidosik » Sob 23.10.2021 20:29:27 quicklink

Henrieta Jančišinová - Keira Knightley (Elizabeth "Lizy" Bennethová)
Dagmar Sanitrová - Brenda Blethyn (Pani Bennethová)
Judita Bilá - Rosamund Pike (Jane Bennethová) , Elena Podzámska, Lenka Košická - Tamzin Mechant (Giorgiana Darcyová ), Magdaléna Košická - Judi Dench (Lady Catherine de Bourg) a ďalší.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Pýcha a predsudok / Pride & Prejudice

Poslaťod Momo » Sob 23.10.2021 22:43:57 quicklink

Nerozumiem, preco to predabovali. Táto nova verzia mi úplne pokazila zážitok z mojho obľúbeného filmu. Musela som prepnúť, neda sa to pocuvat. Nema to atmosféru ako pôvodna verzia dabingu.
Momo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 23.10.2021 22:28:25

Re: Pýcha a predsudok / Pride & Prejudice

Poslaťod arual » Ned 24.10.2021 21:41:15 quicklink

Ďakujem používateľovi lubovi za podrobné info o novom dabingu. Za seba dodám, že ma vznik novej verzie dosť mrzí, pretože prvú mám v obľube a snáď všetky hlasy boli obsadené perfektne. Menšie výhrady som mala len voči Geregovej na Judi Dench, kde mi chýbala Matejková. Tá mala ale rolu pani Bennetovej a úprimne - je v nej neprekonateľná. Za všetko svedčí scéna, v ktorej sa pani Bennetová vyrovnáva s útekom Lydie a budúcnosťou rodiny.

K novému dabingu patrí len povzdych, že škoda, že nie je zaužívaným zvykom, že keď raz jeden film odkúpi a odvysiela jedna televízia, tá druhá to bude rešpektovať a nebude sa časom snažiť zviezť na popularite niektorého titulu. Ja ako bežný divák nemám problém vyrovnať sa s faktom, že disneyovky vysiela Jojka a Harryho Pottera Markíza. Je to možno naivná predstava, ale vôbec by mi nevadilo, ak by mali telky filmy presne a definitívne podelené a ja by som si musela niekde v hlave držať info, že Mamma Miu si pozriem na Jojke a Pýchu na Markíze. Viac mi bude vadiť - a aj mi vadí - ak sa jedna z televízií rozhodne náhodný titul prevziať a predabovať. A robia to obe.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.