Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 02:23:09

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

John Wick / John Wick

John Wick / John Wick

Poslaťod PeterSD » Str 13.4.2016 17:43:06 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA
V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Keanu Reeves (John Wick), Dušan Szabó - Michael Nyqvist (Viggo Tarasov), Michal Hallon - Alfie Allen (Iosef Tarasov), Marta Maťová - Adrianne Palicki (pani Perkinsová), Andrea Martvoňová - Bridget Moynahan (Helen), Miroslav Trnavský - Dean Winters (Avi), Martin Vitek - Lance Reddick (hotelový manažér), Miroslav Málek - Toby Moore (Victor), Jozef Domonkoš - Ian McShane, Thomas Sadoski, Clarke Peters (Winston / Jimmy / Harry), René Jankovič - John Leguizamo (Aurelio), Pavel Višňovský - Willem Dafoe (Marcus), Dušan Vaňo - David Patrick Kelly, Kevin Nash, Randall Duk Kim (Charlie / Francis / doktor), Tibor Frlajs - Daniel Bernhardt (Kirill + iné), Ladislav Konrád, Štefan Mandžár (titulky)

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Peter Granec
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Graňáková Peciarová
Preklad a dialógy: Ján Štrbák
Dramaturgia: Daniel Uherek
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza - 2016

Premiéra: 2.4.2016


2. DABING - TV JOJ
V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Keanu Reeves (John Wick), Miroslav Trnavský - Michael Nyqvist, Kevin Nash (Viggo Tarasov / Francis), Tomáš Hallon - Alfie Allen (Iosef Tarasov), Lenka Debnárová - Adrianne Palicki (Perkinsová), Elena Podzámska - Bridget Moynahan (Helen), Martin Hronský - Dean Winters (Avi + titulky), Jakub Gogál - Lance Reddick (hotelový manažér), Juraj Predmerský - Ian McShane (Winston), Ivan Vojtek st. - Clarke Peters (Harry), Ján Tréger - John Leguizamo (Aurelio), Dušan Szabó - Willem Dafoe (Marcus), Jozef Benedik - David Patrick Kelly, Randall Duk Kim (Charlie / doktor), Přemysl Boublík - Thomas Sadoski (Jimmy) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Matušková
Preklad: Zuzana Konečná
Dialógy: Dagmar Bruckmayerová
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel, Martin Škorupa
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2022

Dostupné na JOJ PLAY
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: John Wick / John Wick

Poslaťod PeterSD » Str 13.4.2016 17:53:57 quicklink

Očakával som špičkový dabing, nakoľko bola upútavka veľmi zaujímavá a vo filme vystupuje málo postáv. Ale opak je pravdou. Tento dabing dopadol veľmi zle. Pozitívne je iba obsadenie Kaprálika, Višňovského, Szaba a Hallona. Zvyšok obsadenia je nepočúvateľný. Hrozné bolo počuť napr. Jozefa Domonkoša pri jednej postave a vzápätí ho počuť na veľmi známom hercovi Ian McShane, kde sa nemôže povedať o vhodnom obsadení. Tento istý prípad nastal aj pri Dušanovi Vaňovi. Škoda. :(
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: John Wick / John Wick

Poslaťod dementus996 » Str 18.5.2022 19:38:35 quicklink

Vôbec som netušil, že jojka spravila vlastný dabing. :o

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Keanu Reeves (John Wick), Miroslav Trnavský - Michael Nyqvist, Kevin Nash (Viggo Tarasov / Francis), Tomáš Hallon - Alfie Allen (Iosef Tarasov), Lenka Debnárová - Adrianne Palicki (Perkinsová), Elena Podzámska - Bridget Moynahan (Helen), Martin Hronský - Dean Winters (Avi + titulky), Jakub Gogál - Lance Reddick (hotelový manažér), Juraj Predmerský - Ian McShane (Winston), Ivan Vojtek st. - Clarke Peters (Harry), Ján Tréger - John Leguizamo (Aurelio), Dušan Szabó - Willem Dafoe (Marcus), Jozef Benedik - David Patrick Kelly, Randall Duk Kim (Charlie / doktor), Přemysl Boublík - Thomas Sadoski (Jimmy) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Matušková
Preklad: Zuzana Konečná
Dialógy: Dagmar Bruckmayerová
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel, Martin Škorupa
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group
dementus996
Updater
 
Príspevky: 849
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: John Wick / John Wick

Poslaťod PeterSD » Str 18.5.2022 20:11:20 quicklink

Som taktiež prekvapený z nového dabingu, ktorý myslím, že na JOJke nebol zatiaľ vôbec vysielaný.
Podľa obsadenia na papieri to vyzerá podstatne lepšie ako pri markíze, no nakoľko som to ešte nevidel, zdržím sa hodnotenia, no teším sa, keď to bude odvysielané v tv, pokiaľ to nie je vyrobené iba pre VOD platformu.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: John Wick / John Wick

Poslaťod m09 » Štv 19.5.2022 07:36:47 quicklink

Zvyčajne je to tak, že kolega redabingy kritizuje. Ja ich veľmi chválim. Teraz sa to zrejme otočilo. Na papieri vyzerá veľmi dobre ženská časť obsadenia - Debnárová, Podzámska. Z mužskej časti obsadenia vyzdvihujem kombináciu Ján Tréger - John Leguizamo.
Tu moja pochvala končí. Kritika začína Martin Kaprálik - Keanu Reeves. No keď už robí Jojka redabing mohli predsa skúsiť toho Sokola tak ako v 47 roninov. Miroslav Trnavský - Michael Nyqvist. V podstatne dobrá kombinácia len Trnavský potom chýbal na niekom z dvojice McShane/Dafoe. Hlavne keď obaja sú obsadení minimálne zvláštne.
Aby som to ale ukončil pozitívne tak ten redabing dopadol stále o niečo lepšie ako dabing Markízy. Výhra to však určite nebude.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: John Wick / John Wick

Poslaťod Mariuss » Štv 19.5.2022 11:33:30 quicklink

m09 píše:Zvyčajne je to tak, že kolega redabingy kritizuje. Ja ich veľmi chválim. Teraz sa to zrejme otočilo. Na papieri vyzerá veľmi dobre ženská časť obsadenia - Debnárová, Podzámska. Z mužskej časti obsadenia vyzdvihujem kombináciu Ján Tréger - John Leguizamo.
Tu moja pochvala končí. Kritika začína Martin Kaprálik - Keanu Reeves. No keď už robí Jojka redabing mohli predsa skúsiť toho Sokola tak ako v 47 roninov. Miroslav Trnavský - Michael Nyqvist. V podstatne dobrá kombinácia len Trnavský potom chýbal na niekom z dvojice McShane/Dafoe. Hlavne keď obaja sú obsadení minimálne zvláštne.
Aby som to ale ukončil pozitívne tak ten redabing dopadol stále o niečo lepšie ako dabing Markízy. Výhra to však určite nebude.


Presne moje slová.

Veľmi som chcel počuť spojenie Rastislav Sokol - Keanu Reeves. Inak Dušan Szabó mi príde ako oveľa lepšie voľba na postavu Vigga Tarasova, než Miroslav Trnavský s tým jeho jemným hlasom.
A jeho syna, ktorého hraje Alfie Allen mal dabovať Juraj Hrčka, to spojenie z GoT je proste skvelé a je veľká škoda, že sa nenechali inšpirovať.
Martin Hronský ma jeden z "najnudnejších", najnevýraznejších, najmenej zaujímavých hlasov aké som kedy v dabingu počul... ak sa hodí na nejakú postavu, nemám s tým problém (aj keď to sa stáva málokedy), no dať ho čítať titulky, resp. dabovať rozprávača príbehu ? Prosím, už nikdy viac ! Keď som ho počul čítať titulky a rozprávať príbeh v markizáckom dabingu Múmie, tak som skoro zaspal. Keď si to porovnám s takým Dušan Szabóm vo filme 300, alebo legendárnym Igorom Štefucom (čo to človeku až naskočia zimomriavky občas), tak... ono sa to ani nedá porovnávať, až taký je to rozdiel. Martin Hronský je veľmi dobrý vo svojom remesle, ale treba si dávať veľký pozor kde ho obsadiť. No spojenie Hronský - Winters v tomto dabingu vyzerá veľmi dobre, len tie titulky by som mu nedával čítať.
Ešte by ma zaujímalo čo je toto za spojenie... Jakub Gogál - Lance Reddick, lebo na papieri to vyzerá veľmi zvláštne (príliš mladý hlas).
A na záver... už dlhšie uvažujem nad správnym hlasom pre herca Iana McShanea a jediné čo mi napadá je Pavol Topoľský.

Celkovo však dabing podľa obsadenia vyzerá fajn, aj keď by som si viaceré hlasy predstavoval inak, tak nemôžem povedať, žeby niekto bol obsadený vyslovene zle. No od Daniely som čakal viac.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: John Wick / John Wick

Poslaťod PeterSD » Štv 19.5.2022 11:43:07 quicklink

Ja netvrdím, že dabing JOJky je perfektný, sú tam niektoré veci, ktoré papierovo vadia aj mne, osobne mi príde Szabo v markizáckom dabingu lepšia voľba ako voľba Trnavského. Preto radšej počkám, než to uvidím v TV.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: John Wick / John Wick

Poslaťod dementus996 » Uto 26.7.2022 20:57:36 quicklink

V sobotu 23.7. to išlo na JOJke, ale neviem určiť, či to bola premiéra. Dnes to reprízujú na Pluske.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 849
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 33 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.