Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:27:18

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pokánie / Atonement

Pokánie / Atonement

Poslaťod Dado » Uto 31.5.2016 14:38:50 quicklink

Pokánie.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Andrea Somorovská - Keira Knightley (Cecilia Tallisová), Matúš Krátky - James McAvoy (Robbie Turner), Bianka Bucková - Saoirse Ronan (13-ročná Briony Tallisová), Dominika Zeleníková - Romola Garai (18-ročná Brionny), Tatiana Radeva - Vanessa Redgrave (stará Briony), Roman Ferienčík - Patrick Kennedy (Leon Tallis), Pavol Plevčík - Benedict Cumberbatch (Paul Marshall), Alžbeta Dvoranová - Juno Temple (Lola Quinceyová), Ľubica Konrádová - Harriet Walter (Emily Tallisová), Magdaléna Košická - Brenda Blethyn (Grace Turnerová), Ondrej Kaprálik - Alfie Allen (Danny Hardman), Ján Tréger - Anthony Minghella (moderátor + titulky), Miroslav Trnavský a ďalší

Preklad a dialógy: Elena Grohová
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Zoro Laurinc
Vyrobila: RTVS - 2016

Premiéra: 30. 5. 2016 (Jednotka)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Pokánie / Atonement

Poslaťod Dado » Uto 31.5.2016 14:44:22 quicklink

K trojici mladých herečiek, ktoré sa objavili aj v krátkom výpise namiesto odstrihnutých titulkov, by som mohol skúsiť podľa nejakých logických faktorov (napríklad vek) doplniť príslušné postavy, no hlasy Dominiky Zeleníkovej ani Alžbety Dvoranovej nemám ešte "v uchu". K Bianke Buckovej by som asi priradil Saoirse Ronan, no ani v tomto prípade si nie som vôbec istý. Nechávam to preto zatiaľ takto, kým sa nenájde niekto, kto film tiež videl a v hlasoch týchto herečiek sa orientuje lepšie.

Takto na papieri by som mal k dabingu isté výhrady, no musím uznať, že osobne mi obsadenie Andrey Somorovskej a Matúša Krátkeho namiesto zaužívaných hlasov u príslušných hercov neprekážalo. To ma už skôr mrzelo nezachovanie spojenia René Jankovič - Benedict Cumberbatch, na druhej strane však nešlo o postavu s veľkým počtom dialógov a navyše si myslím, že v rámci hlasov, ktoré sa už stihli na tomto hercovi vystriedať, je Pavol Plevčík ešte tá lepšia alternatíva.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Pokánie / Atonement

Poslaťod fofo16 » Uto 7.6.2016 20:54:42 quicklink

Dominika Zeleníková dabovala najstaršiu Briony, Alžbeta Dvoranová tú jej ryšavú sesternicu. Plevčík bol podľa mňa v pohode.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Pokánie / Atonement

Poslaťod Dado » Uto 7.6.2016 21:10:11 quicklink

Vďaka za doplnenie. ;)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Pokánie / Atonement

Poslaťod Mariuss » Str 26.7.2023 19:54:06 quicklink

Zoro Laurinc je zaujímavý režisér. Takmer vždy, keď "na papieri" vidím obsadenie jeho dabingu, tak mnou lomcuje jednak neistota, pretože slovné spojenie "spätý dabér" mu často nič nehovorí. A jednak aj zvedavosť, ako jeho svojský výber hlasov bude vo finále znieť. Väčšinou sa (chvalabohu) neistota veľmi rýchlo rozplynie, a ja ostanem milo prekvapený, akonáhle dabing počujem.

A rovnako je to aj v prípade tohto dabingu. Na pohľad vyzerá dosť neortodoxne až zvláštne, ale pri sledovaní filmu funguje, a funguje veľmi dobre. Dokonca až tak, že ma počas sledovania nič nerušilo, a slovenskú verziu filmu som si tak užil. Pocitovo tento dabing hodnotím na pekných 7,5/10.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.