Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:34:03

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Cesta do krajiny Oz / Oz the Great and Powerful

Cesta do krajiny Oz / Oz the Great and Powerful

Poslaťod PeterSD » Uto 28.6.2016 16:10:22 quicklink

Cesta-do-krajiny-OZ.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Juraj Kemka - James Franco (Oz), Petra Vajdová - Mila Kunis (Theodora Dobrotivá), Henrieta Mičkovicová - Rachel Weisz (Evanora), Barbora Chlebcová - Michelle Williams (Annie / Glinda Dobrodejka), Michal Klučka - Zach Braff (Frank / opičiak Finley), Ivan Romančík - Bill Cobbs (majster remeselník), Dušan Kaprálik - Tony Cox (Knuck), Lenka Prokopová - Abigail Spencer (May), Ivan Laca, Ladislav Konrád, Miroslav Málek, Petra Gažíková-Lángová, Ľubica Očková-Konrádová, Jozef Domonkoš, Pavol Náther, Ivan Šandor, Ján Tréger (titulky a iné) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ a v repríze na JOJ Plus


Premiéra: 26.6.2016
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Cesta do krajiny Oz / Oz the Great and Powerful

Poslaťod PeterSD » Uto 28.6.2016 16:23:19 quicklink

Tešil som sa na to, ale zároveň aj obával, ako to dopadne. Hlavné obsadenie je veľmi dobre obsadené. Som rád za Kemku, no nie som rád za jeho výkon, ktorý bol príšerný, hlavne do polovice filmu. Pri pasážach kde kričal mu aj neznesiteľne preskakoval hlas. Znelo to tak, ako keby sa režíroval sám, technicky bol veľmi zlý. Od polovice sa to zlepšilo a bolo to už fajn. Ale naopak, skvelý výkon podal Michal Klučka a Petra Vajdová. Zhostili sa toho veľmi dobre. Excelentný výkon bol aj výkon dievčiny, ktorá dabovala dievčatko na vozíku a zároveň porcelánové dievčatko (tá istá postava). No nevedel som ju identifikovať. Ak zistím jej meno, tak to doplním. Zvyšné obsadenie mohlo dopadnúť aj lepšie. Ivan Romančík bol fajn, no Dušan Kaprálik už nie, nehodil sa na svoju postavu trpaslíka. Prevažoval aj zbor. Pavol Náther dokonca daboval postavy o mnoho staršie. Dabing ako celok by som asi prirovnal k dabingu markízy k filmu Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Cesta do krajiny Oz / Oz the Great and Powerful

Poslaťod m09 » Uto 28.6.2016 20:32:26 quicklink

Mám k tomu dabingu pár vecí a zas tak skvele a pozitívne by som ho nehodnotil na rozdiel od kolegu. Franco tam je u mňa top Vlado Kobielský ale ani Michal Hallon by nemusel znieť zle úplne.
Pokiaľ ide o Weisz tam poznám niekoľko lepších volieb za všetky spomeniem Andreu Karnasovú ale je ich viac.
V čom môžem s kolegom úplne súhlasiť je výkon a obsadenie Petry Vajdovej a Michala Klučku ktorí boli svetlou stránkou pre mňa nie až tak presvečivého dabingu. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Cesta do krajiny Oz / Oz the Great and Powerful

Poslaťod lubo » Štv 14.7.2016 12:27:03 quicklink

Doplnenie: Lenka Prokopová - Abigail Spencer (May)

Ja si práve myslím, že Mičkovicová bola dokonalá ako Rachel Weisz, vystihla postavu a toto spojenie som chcel už dávno počuť. Taktiež Mičkovicová je oveľa menej opočúvaná ako Karnasová, čiže ja sa teším z voľby Mičkovicovej. Zvyšné 2 čarodejnice boli taktiež excelentne obsadené a vystihli dané charaktery.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Cesta do krajiny Oz / Oz the Great and Powerful

Poslaťod Dado » Ned 14.8.2016 19:06:33 quicklink

Hoci bol tento film uvedený do kín s titulkami, asi mesiac pred kinopremiérou bol zverejnený aj dabovaný trailer, ktorý môžete zhliadnuť tu: https://youtu.be/9Gm8VyG51eU
Niektorí ste ho už asi videli, no pre mňa bolo prekvapením, keď som naň včera úplnou náhodou narazil.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.