Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:26:30

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Tajný život Waltera Mittyho / The Secret Life of Walter…

Tajný život Waltera Mittyho / The Secret Life of Walter…

Poslaťod stevo12 » Pon 4.7.2016 23:29:33 quicklink

The Secret Life of Walter Mitty

Tajný život Waltera Mittyho.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

DABING: TV JOJ, HBO MAX

V slovenskom znení: Peter Kočiš - Ben Stiller (Walter Mitty), Bibiana Ondrejková - Kristen Wiig (Cheryl Melhoffová), Vladimír Kobielský - Adam Scott (Ted Hendricks), Dušan Szabó - Sean Penn (Sean O'Connell), Ivan Vojtek ml. - Patton Oswalt (Todd Maher), Marián Labuda ml. - Adrian Martinez (Hernando), Miloslav Kráľ - Paul Fitzgerald (Don Proctor), Andrea Kiráľová - Kathryn Hahn (Odessa Mittyová), Štefan Martinovič - Alex Anfanger (Tedov asistent), Marek Suchitra - Marcus Antturi (Rich), Tatiana Radeva - Shirley MacLaine (Edna Mittyová), Roman Matisko - Jon Daly (Tim Naughton), Tibor Vokoun - Maariu Olsen (predavač v požičovni áut + ďalšie), Elena Podzámska (barmanka), Peter Kollárik - Ólafur Darri Ólafsson (pilot), Ján Mistrík (kapitán lode), Miroslav Trnavský (námorník), Tibor Frlajs, Petra Gažíková-Lángová, Tomáš Horváth, Lenka Prokopová, Ivan Vojtek st., Miroslav Málek (komentáre), Jakub Gécz (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a úprava: Erika Hantáková
Produkcia: Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre MAC TV

Premiéra: 3. 7. 2016 (TV JOJ)
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod stevo12 » Pon 4.7.2016 23:33:10 quicklink

Tak neviem. Spojenie Kočiš - Stiller ma nijako zvlášť neoslnilo :? . Jediné čo ma potešilo je to, že Daniela očividne berie Kočiša ako náhradu za Cinkota, takže sa snáď dočkáme po Atlase mrakov aj ďalšieho filmu s Hanksom a Kočišom, aspoň teda pokiaľ Cinkotu konečne nepustia ... aj keď na druhej strane u toho štúdia človek nikdy nevie.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod PeterSD » Uto 5.7.2016 03:33:33 quicklink

Doplnenie zvyšného obsadenia:

oprava - nebola to Karnasová, ale Bibiana Ondrejková

Andrea Kiráľová - Kathryn Hahn (Odessa Mittyová), Štefan Martinovič - Alex Anfanger (Tedov asistent), Marek Suchitra - Marcus Antturi (Rich), Ivan Vojtek st., Tomáš Horváth, Lenka Prokopová, Tibor Vokoun + iné postavy, Tibor Frlajs, Miroslav Málek (komentáre)

Pre mňa Kočiš bol iba slabá náhrada, aj keď sa snažil podať čo najlepší výkon. Pár spojení sa mi nepáčilo, ale z veľkej časti áno, hlavne Kobielský a Adam Scott. To bolo zrejme najlepšie spojenie. Dokonca sa na seba herci aj podobajú. Aj spojenie Penn a Szabó bolo fajn. Dabing, ako celok bol zvládnutý rozhodne na jednotku, skvelý preklad a dialógy, ako aj zvuk. Nebyť pár pre mňa zlých spojení, mohol to byť dokonalý dabing. Cinky je Cinky.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod mato46 » Uto 5.7.2016 08:18:28 quicklink

Zaujímavé. V dabingoch od Daniely skoro v každom druhom filme dabuje Kemka, ale na Stillera ho obsadiť nemôžu, lebo je to markizácka kombinácia, ktorú už na Markíze zrejme nikdy počuť nebudeme. Pritom režisér (predpokladám, že z iného štúdia) nemal problém obsadiť Kemku na Stillera v Susedskej hliadke, ktorá tak isto bežala na TV JOJ. Vtipné.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod Dado » Uto 5.7.2016 11:25:46 quicklink

Myslím, že to bude 10-ročným vekovým rozdielom medzi Kemkom a Stillerom. Na druhej strane, Kočiš a Stiller sa narodili v tom istom roku, takže "logicky" to musí byť vynikajúce spojenie. :lol:
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod lubo » Pon 11.7.2016 15:57:33 quicklink

Ešte tam bola Petra Gažíková-Lángová

Budem zas trochu iný. Tiež som sa obával Petra Kočiša na Bena Stillera. Keď som videl ukážku, vravím si, že "nie je to zlé, ale asi to nie je to pravé orechové". Nakoniec bolo, bol som úplne nadšený. Kočiš bol iný, na akého som zvyknutý. Ale ja zas naňho nemám rád Kemku, vždy mi na Stillerovi vadí. Čiže za mňa naj Stillerovi dabéri - Sklár, Kočiš a Hajdu. Ostatní pre mňa nie.

Čo mi však vadilo, bola Andrea Somorovská na Kathryn Hahn. Andrea má pekný hlas, ale keď piští, je to nepočúvateľné. Inak zvyšok bol fajn, nemám výhrady.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod anderson » Uto 12.7.2016 06:30:55 quicklink

Mne neskutočne vadí kombinácia Szabó - Penn. Naši dabingoví tvorcovia totiž prepadli sebaklamu, že Szabó sa hodí na každého. Tak prekvapenie vážení... Nehodí! - Inak na Stillera jedine Hajdu (pokial nie je vo filme obsadený aj Norton samozrejme).
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod Dado » Uto 12.7.2016 11:27:59 quicklink

Tiež ma irituje to, že sa Szabó stal akýmsi univerzálnym dabérom pre všetkých hercov nad 45 rokov, pri ktorých sa režisérom zjavne nechce premýšľať nad vhodnejšou alternatívou. A to nenarážam len na jednorazové výstrelky z poslednej doby, ale aj na niektoré mená, ktoré má Szabó momentálne zapísané v profile medzi spätými dabérmi. Avšak mne osobne jeho spojenie s Pennom vždy vyhovovalo a nemám s ním žiadny problém.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod lubo » Uto 12.7.2016 12:52:56 quicklink

anderson píše:Mne neskutočne vadí kombinácia Szabó - Penn. Naši dabingoví tvorcovia totiž prepadli sebaklamu, že Szabó sa hodí na každého. Tak prekvapenie vážení... Nehodí! - Inak na Stillera jedine Hajdu (pokial nie je vo filme obsadený aj Norton samozrejme).


A koho na Penna uprednostňuješ Ty?
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Tajný život Waltera Mittyho

Poslaťod anderson » Uto 12.7.2016 13:20:20 quicklink

Z toho vyberu, ktory ma Penn v profile, jednoznacne nikoho. Na Slovensku je myslim dost hercov na to, aby sa dal vybrat vhodnejsi kandidat. A rovnako priserny je vyber daberov aj v profile Woodyho Harrelsona. Skratka to chce iny pristup. A nie experimentovat hlava nehlava s kdekym a ked to nevyjde tak povolame Szaboa. Ja myslim, ze uz stacilo.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.