Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 12:45:13

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Titanic / Titanic (1996) °

Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod PeterSD » Štv 28.7.2016 01:04:21 quicklink

Titanic-1996.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

DVOJDIELNY FILM

1. DABING - VTV

V slovenskom znení: Peter Rúfus - Peter Gallagher (Wynn Park), Eduard Bindas - George C. Scott (kapitán Edward J. Smith), Tatiana Kulíšková - Catherine Zeta-Jones (Isabella), Ivan Gogál - Kevin McNulty (2. dôstojník Charles Lightoller), Mária Kráľovičová - Eva Marie Saint (Hazel Foleyová), Jozef Švoňavský - Tim Curry (Simon Doonan), Dušan Jamrich - Roger Rees (J. Bruce Ismay), ??? - Harley Jane Kozak (Bess Allisonová), Helena Geregová - Marilu Henner (Molly Brownová), Igor Čillík - Eric Keenleyside (Black Billy Jack), ??? - Molly Parker (Lulu Foleyová), Peter Marcin - Kavan Smith (1. dôstojník Harold Lowe), Emanuel Hason - Mike Doyle (Jamie Perse), Ivan Krivosudský - Hagan Beggs (Alden Foley), Ján Gallovič - Kevin Conway (Hudson Allison), Daniela Grečnerová - Devon Hoholuk (Lorraine Allisonová), Lotár Radványi - Don MacKay (pán Dickie), Hana Gajdošová - Sonsee Neu (Aase Ludvigsenová), ??? - Tamsin Kelsey (Clarinda Jacková), ??? - Janne Mortil (Madeline Astorová), Ladislav Konrád - Malcolm Stewart (1. dôstojník William Murdoch), ??? - Gerard Plunkett (4. dôstojník Boxhall), Ivan Romančík - Scott Hylands (John Jacob Astor IV), Katarína Križanová - Felicity Waterman (Alice Cleaverová), Roman Pomajbo - Barry Pepper (Bride), Jozef Domonkoš - Matt Hill (Phillips), ??? - Crystal Verge (slečna Millerová), Ivan Laca - Matthew Walker (kapitán Lord), ??? - Katharine Isabelle (Ophelia Jacková), Milada Rajzíková (veštica), Dušan Kaprálik (komorník), Yvetta Weiszová, Jana Strnisková, Zuzana Rogelová, Helena Húsková, Bohuslav Drozd, Anna Šulajová, Igor Štefuca (komentáre), Vladimír Bartoň (titulky) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na VTV - 199x


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: ??? - Catherine Zeta-Jones (Isabella), Ľubica Očková - Eva Marie Saint (Hazel Foleyová), Ivan Gogál - Tim Curry (Simon Doonan), Juraj Predmerský - Roger Rees (J. Bruce Ismay), Michal Hallon - Mike Doyle (Jamie Perse), Dušan Kaprálik - Hagan Beggs (Alden Foley), Roman Matisko - Kevin Conway (Hudson Allison), Ján Mistrík - Scott Hylands (John Jacob Astor IV), Katarína Brychtová a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.


3. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Marek Majeský - Peter Gallagher (Wynn Park), Ivan Romančík - George C. Scott (kapitán Edward J. Smith), Lenka Košická - Catherine Zeta-Jones (Isabella), Miroslav Trnavský - Don MacKay, Kevin McNulty (pán Dickie, 2. dôstojník Charles Lightoller + titulky a komentáre), Eva Matejková - Eva Marie Saint (Hazel Foleyová), Rastislav Sokol - Tim Curry (Simon Doonan), Ján Gallovič - Roger Rees (J. Bruce Ismay), Renáta Rundová - Harley Jane Kozak (Bess Allisonová), Bibiana Ondrejková - Marilu Henner (Molly Brownová), Peter Kollárik - Eric Keenleyside (Black Billy Jack + komentáre), Miroslava Belancová - Molly Parker (Lulu Foleyová), Marián Prevendarčík - Kavan Smith (1. dôstojník Harold Lowe), Vladimír Kobielský - Mike Doyle (Jamie Perse), Ladislav Konrád - Hagan Beggs (Alden Foley + iné), Peter Krajčovič - Kevin Conway (Hudson Allison), Miloš Kanjak - Don MacKay (pán Dickie + iné), Daniela Mackovičová - Sonsee Neu (Aase Ludvigsenová), Jana Valocká - Tamsin Kelsey (Clarinda Jacková), Judita Bilá - Janne Mortil (Madeline Astorová), Martin Hronský - Malcolm Stewart (1. dôstojník William Murdoch), Ján Tréger - Gerard Plunkett (4. dôstojník Boxhall), Alfréd Swan - Scott Hylands (John Jacob Astor IV), Henrieta Jančišinová - Felicity Waterman (Alice Cleaverová), Michal Klučka - Barry Pepper (Bride), Michal Domonkoš - Matt Hill (Phillips), Katarína Križanová - Crystal Verge (slečna Millerová), Tibor Vokoun - Matthew Walker (kapitán Lord + iné), Lucia Vráblicová - Katharine Isabelle (Ophelia Jacková), Ľubica Očková-Konrádová, Martina Kapráliková, Tibor Frlajs, Milada Rajzíková, Ivan Gogál, Ján Greššo, Michal Kaprálik, Marián Lipták, Ivan Šandor, Michal Hallon, Miroslav Málek, Dušan Vaňo, Viktor Vrbiar, René Jankovič, Petra Gažíková-Lángová a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Produkcia: Martin Polakovič
Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza - 2016

Premiéra: 17.4.2016 na Doma
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Titanic / Titanic (1996)

Poslaťod PeterSD » Štv 28.7.2016 01:17:15 quicklink

Škoda, pre mňa je tento dabing sklamaním. Nakoľko je tento dabing veľmi pestrý, obsahuje veľa zlých spojení a veľa chýb. Lenka Košická nebola zlá, no Elena Podzámska by bola oveľa lepšou voľbou. Samozrejme, fanúšikom spojenia Lenky Košickej a Zeta Jones sa to možno páčilo, čo im nebudem vyčítať. Ale pre mňa je to, ako s Angelinou Jolie. Tam preferujem Fialovú, aj keď Košická sa mi v niektorých prípadoch páčila. Marek Majeský a Ivan Romančík boli obsadení skvelo. Rasťo Sokol nebol zlý, no páčil by sa mi aj Stanislav Král. Zvyšné obsadenie je už na zamyslenie. Nebudem hovoriť o chybných spojeniach, ale zastavím sa pri spomínaných chybách. Už som to neraz spomínal, že Miroslav Trnavský preberá úlohu zboru a ani tento film nebol výnimkou. Okrem dvoch postáv načítal titulky a komentáre. Týmto je pre mňa Miroslav Trnavský odteraz, bohužiaľ, zborista. :( Čo sa týka dvoch postáv, ktoré daboval, jednu z nich daboval aj Miloš Kanjak a Peter Kollárik dokonca načítal aj komentáre. Zbor. Ten škrípal taktiež. Málo hercov dabovalo veľa postáv. Tam už nemá zmysel ďalej rozvíjať ostatné veci, ktoré sa v dabingu vyskytli. Dúfal som, že to dopadne lepšie.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Titanic / Titanic (1996)

Poslaťod davidosik » Pia 12.8.2016 18:33:48 quicklink

akurát som dopozeral tento (pre mňa dlho očakávaný) film a musím povedať, že som od neho čakal viac. :? Nebol teda nič extra, (aspoň podľa môjho názoru na legendárnu verziu z roku 1997 nemá ani náhodou), ale jediné, čo sa mi naozaj páčilo, bol práve ten slovenský dabing. Keď ho porovnám s inými dabingami, vyrábanými za posledné štyri roky (i keď na novších tituloch, ako bol zrovna tento), je to lahôdka! A keďže Lenka Košická patrí medzi moje obľúbené dabérky, absolútne mi nevadila. Bol som práveže tvorcom tohto dabingu vďačný, že ju obsadili. Inak doplnenie tohto dabingu som tu našiel možno cca pred dvomi mesiacmi a už vďaka takému pestrému obsadeniu som čakal, kedy si ten film budem mať čas konečne pozrieť, keďže nahrávku mám ešte z premiéry na TV Doma. Mne tam netrhalo uši nič, no asi jediné, čo sa mi na filme páčilo, bola jeho úvodná hudba a ten dabing. :?
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Titanic / Titanic (1996)

Poslaťod Ludkiz » Sob 27.8.2016 20:40:09 quicklink

Když jsem kdysi zakládal téma na českém dabingforum (a to bylo v roce 2010), tak jsem našel i verzi se slovenským dabingem. Takže by to mělo mít i nějaký starší než z roku 2016.
Ludkiz
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 19.12.2010 21:57:04

Re: Titanic / Titanic (1996)

Poslaťod Dado » Sob 27.8.2016 21:37:26 quicklink

Je to tak, existuje aj starší dabing TV JOJ. Ak sa nemýlim (kiežby som sa), tak Catherine Zeta-Jones bola nadabovaná Tatianou Kulíškovou.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Titanic / Titanic (1996)

Poslaťod PeterSD » Sob 27.8.2016 21:56:00 quicklink

Aj sa mi marilo, že existuje JOJ dabing, len som si nebol istý, ale tak práve to bolo potvrdené. Ďakujem za info. Už je to opravené.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod Mariuss » Ned 1.1.2023 17:49:33 quicklink

Možno niekoho prekvapí, že tento film ma dokonca tri dabingy. Ten skutočne prvý a najstarší, je dabing VTV !

Pridávam obsadenie dabingu VTV a aj pár mien k druhému dabingu JOJ (dostal som sa ku krátkej ukážke).
Z toho čo som mal možnosť počuť a vidieť, tak 2. a 3. dabing sú slabý priemer, zatiaľ čo 1. dabing mi príde priam dokonalý, a veľmi dobre sa počúval.

Ešte taký zaujímavý postreh. Bratia Domonkošovci zhodou okolností dabujú tú istú postavu v rôznych dabingoch. Jozef Domonkoš v dabingu VTV, a Michal Domonkoš v dabingu Markízy, ktorý aj sám režíroval.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod davidosik » Ned 1.1.2023 21:41:14 quicklink

Mariuss píše:Možno niekoho prekvapí, že tento film ma dokonca tri dabingy. Ten skutočne prvý a najstarší, je dabing VTV !

Pridávam obsadenie dabingu VTV a aj pár mien k druhému dabingu JOJ (dostal som sa ku krátkej ukážke).
Z toho čo som mal možnosť počuť a vidieť, tak 2. a 3. dabing sú slabý priemer, zatiaľ čo 1. dabing mi príde priam dokonalý, a veľmi dobre sa počúval.


Fiiiha, tak toto ma celkom prekvapilo, mat 3 dabingy a to zrovna na tento film, pricom, podla mna,existuju aj trosku vydarenejsie a legendarnejsie starsie verzie Titanicu, nez tieto z 90-tich rokov. To uz v 90tkách mali niektoré sk TV záujem o tento film :shock: Nepoznas nahodou aspon malú cast histórie VTV dabingov? Preco sú napriklad nevysielané? A ci sú vobec dochované, zohnatelné pre TV? Alebo ich postihol ten istý osud ako Luna dabingy? Mna by to velmi zaujimalo, kludne mi to mozes napisat do SS,ak to mozem ziadat :D
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod Mariuss » Ned 1.1.2023 22:24:51 quicklink

davidosik píše:Fiiiha, tak toto ma celkom prekvapilo, mat 3 dabingy a to zrovna na tento film, pricom, podla mna,existuju aj trosku vydarenejsie a legendarnejsie starsie verzie Titanicu, nez tieto z 90-tich rokov. To uz v 90tkách mali niektoré sk TV záujem o tento film :shock: Nepoznas nahodou aspon malú cast histórie VTV dabingov? Preco sú napriklad nevysielané? A ci sú vobec dochované, zohnatelné pre TV? Alebo ich postihol ten istý osud ako Luna dabingy? Mna by to velmi zaujimalo, kludne mi to mozes napisat do SS,ak to mozem ziadat :D


No neviem či existujú staršie vydarenejšie verzie. Teda okrem tej z roku 1958 (A Night to remember). No také staršie filmy moc VTV nevysielala.
Ono podľa mňa je to pre televízie ideálny film, pretože ma názov a príbeh, ktorý vždy bude priťahovať ľudí, je dlhý (takže vyplní čas) a hlavne, je lacnejší :).

S dabingmi VTV to dopadlo oveľa horšie ako s týmu od Luny. Lunácke aspoň z časti prevzali JOJ a STV, resp. ich odkúpil CONTINENTAL FILM, ktorý ich za poplatok požičiava našim televíziám. No tie od VTV neprevzal, ani neodkúpil nikto. Našťastie ich veľa nebolo (VTV často používala VHS dabingy, a drvivú väčšinu filmov vysielala s cz dabingom), a keď aj nejaký vznikol, tak k nie moc kvalitnému filmu. Ale aj tak je to obrovská škoda. Čoho príkladom je aj práve tento dabing Titanicu. Film je to pozerateľný, a dabing je vynikajúci. Našťastie už nie je stratený.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod anderson » Ned 1.1.2023 23:04:45 quicklink

Ten prvý dabing mi obsadením pripadá skôr ako dabing STV, ak naozaj vznikol pre VTV, tak je to na pomery tejto marginálnej televízie naozaj vysokorozpočtový dabing.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: PeterSD, Toso a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.