Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:16:31

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Ninja korytnačky / Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)

Ninja korytnačky / Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)

Poslaťod PeterSD » Ned 21.8.2016 00:52:36 quicklink

plagat_ninja_korytnacky - Copy.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Barbora Chlebcová - Megan Fox (April O'Neil), Marek Majeský - Will Arnett (Vernon Fenwick), Dušan Szabó - William Fichtner (Eric Sacks), Lukáš Dóza - Alan Ritchson (Raphael), Boris Al-Khalagi - Noel Fisher (Michelangelo), Pavol Plevčík - Pete Ploszek, Johnny Knoxville (Leonardo), Michal Hallon - Jeremy Howard (Donatello), Boris Farkaš - Danny Woodburn, Tony Shalhoub (Trieska), Ivan Gogál - Tohoru Masamune (Trhač), Monika Radványiová - Whoopi Goldberg (Bernadette Thompsonová), Judita Bilá - Minae Noji (Karai), Andrea Martvoňová - Abby Elliott (Taylor), Ladislav Konrád - Madison Mason, Chance Kelly (člen rady, Rivetti), Dárius Koči - Taran Killam (McNaughton), ??? - K. Todd Freeman (Dr. Baxter Stockman), Jozef Domonkoš - Paul Fitzgerald (Dr. O'Neil), Martina Kapráliková - Malina Pauli Weissman (mladá April O'Neilová), Jakub Gogál - Mikal Vega (Sacksov bodyguard), Tomáš Majláth - Harley Pasternak, Braeson Herold (Harley Pasternak, reportér), René Jankovič, Ondrej Kaprálik, Peter Kollárik, Miroslav Málek, Jeanette Švoňavská, Martin Vitek, Tibor Vokoun, Štefan Mandžár (titulky)

Spolupracovali:
Zvuk: Peter Granec
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Ľubica Rajčany
Preklad a dialógy: Ján Lipovský
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2016

Premiéra: 20.08.2016 (TV Markíza)

Súvisí s: Ninja korytnačky 2 (2016), "Mladé ninja korytnačky", TMNT - Ninja korytnačky, Mladé ninja korytnačky II. Tajomstvo bahna, Mladé ninja korytnačky III
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Ninja korytnačky / Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)

Poslaťod PeterSD » Ned 21.8.2016 01:03:51 quicklink

Bál som sa, ako to dopadne, no musím povedať, že som milo prekvapený. Dabing je skvelý. Obsadenie korytnačiek je v celku fajn. Vedel som, že staré obsadenie nebude použité, aj keď boli v upútavke Pomajbo ako Michelangelo a Tréger ako Donatello. Ja osobne by som asi zamenil Plevčíka s Dózom. Inak to bolo v pohode. Trhač a Trieska, tuším to stále bude téma č. 1. Som zvyknutý na "Šredera a Splintera", no tušil som, že bude zachovaný preklad z novších verzií dabingov. Preklad bol tuším dobrý a páčil sa mi aj zvuk. Čo sa týka výkonov hercov, najlepšie obsadený bol a najlepší výkon podal Boris Al-Khalagi, to bez debaty. Celkovo sa dabing vydaril, Mandžár sa polepšil. Snáď už to tak ostane.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Ninja korytnačky / Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)

Poslaťod mato46 » Ned 21.8.2016 08:06:53 quicklink

Nakoniec som aj ja celkom spokojný. Jediné, čo si mohol pán režisér odpustiť bolo "povinné" obsadenie Dušana Szaba na jednu z hlavných postáv (na ktorú sa mimochodom vôbec nehodil). Korytnačky fajn, Meganica tiež, potešil Boris Farkaš, pekné a nenápadné pomrknutie pre fanúšikov Monka :)

Inak, na toho Šredera a Splintera som zvyknutý aj ja, tak si to pamätám ešte z tých prvých Korytnačiek čo som pozerával ako decko, ale samozrejme, Trhač a Trieska sú predsa len asi spisovnejšie, resp. slovenskejšie pomenovania.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Ninja korytnačky / Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)

Poslaťod Jakub55 » Pon 2.9.2019 10:59:21 quicklink

Ladislav Konrád - Madison Mason (poslanec), Chance Kelly (pán Rivetti)
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1082
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Ninja korytnačky / Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)

Poslaťod mato46 » Str 6.1.2021 12:07:17 quicklink

Dnes som si pozrel kúsok z filmu a zarazila ma tam jedna vec. V jednej scéne, moderátor v televízii hovoril o stávke robotníkov. Kto to, prosím pekne, prekladal? A prekladal to dotyčný alebo dotyčná vôbec z angličtiny? Pretože po slovensky to má byť štrajk robotníkov, nie stávka, preboha. A to si fakt, nikto z ľudí, ktorí tento dabing vyrábali, nevšimol?
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Ninja korytnačky / Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)

Poslaťod dementus996 » Pia 22.4.2022 23:34:58 quicklink

Dostupné na HBO MAX

Na doplnenie ešte odznela Andrea Martvoňová

Spolupracovali:
Zvuk: Peter Granec
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Ľubica Rajčan
Preklad a dialógy: Ján Lipovský
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza
dementus996
Updater
 
Príspevky: 849
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.