Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 14:14:25

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Sicario: Nájomný zabijak / Sicario

Sicario: Nájomný zabijak / Sicario

Poslaťod Dado » Štv 15.9.2016 19:12:41 quicklink

Sicario – Nájomný zabijak.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Lívia Bielovič - Emily Blunt (Kate Macerová), Peter Sklár - Benicio Del Toro (Alejandro), Marek Majeský - Josh Brolin (Matt Graver), Miroslav Trnavský - Victor Garber (Dave Jennings), Peter Krajčovič - Jon Bernthal (Ted), Pavol Plevčík - Daniel Kaluuya (Reggie Wayne), Ján Tréger - Jeffrey Donovan (Steve Forsing), Martin Vitek - Hank Rogerson (Phil Coopers), Tibor Frlajs, Michal Hallon, Ladislav Konrád, Miroslav Málek, Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza v premiére 2. 9. 2016
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Sicario: Nájomný zabijak / Sicario

Poslaťod Mariuss » Sob 13.8.2022 02:13:26 quicklink

Veľmi obstojny dabing. Teší má že tento vysoko-kvalitný hit, má vydarený dabing.

Preklad bol dobrý, nijako nerušil. A obsadenie tiež môže byť. Lívia Bielovič je pre mňa najlepšia možná voľba na Emily Blunt, a páčilo sa mi tu aj obsadenia Pavla Plevčíka a Mareka Majeského. Na Jona Bernthala by som preferoval skôr Martina Kaprálika, no v tejto konkrétnej role naňho (prekvapivo) dobre zapasoval aj Peter Krajčovič. Nepozdával sa mi snáď len Ján Tréger s tým jeho jemnučkým hlasom, ale nakoľko to bola vedľajšia postava, čo povie sotva pár viet, prežijem to.
Najväčší otáznik a pozornosť vo mne, pred filmom, budilo spojenie Benicio Del Toro - Peter Sklár. Tento pán herec je (aspoň podľa mňa) hlavný ťahúň filmu, a najdôležitejšia postava. A tak obsadiť naňho správneho dabéra bolo kľúčové. Na papieri sa mi to spojenie veľmi nepozdávalo, no teraz keď som to už videl, možem povedať, že dabingový chameleón - Peter Sklár bol šikovná voľba !
Marián Miezga je síce TOP na Benicia, no tu by herca príliš omladzoval. A nech premýšľam ako premýšľam, nikto lepší ako Peter Sklár, mi na túto rolu neprichádza na myseľ. Možno práve Marek Majeský ! A Josha Brolina mohol namiesto neho dabovať Milan Bahúl, ktorý je naňho (podľa mňa) asi najlepšia voľba.

Jediné, čo mi vyslovene vadilo, bol dosť tlmený zvuk a ruchy v pozadí. Ten rozdiel keď postavy hovoria po španielsky a zrazu “prepnú” na angličtinu (slovenčinu) je markantný. Ruchy, ktoré boli jasne a zreteľné, sa zrazu takmer vytratia ! Do čerta, takto sa to predsa nerobí ! Práve pri takýchto filmoch je kvalitný zvuk priam kľúčový, drahí zvukári !

Celkovo som ale spokojný.
Dávam 70%
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.