Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 01:20:18

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Americká krása / American Beauty °

Americká krása / American Beauty °

Poslaťod slavo » Sob 26.2.2011 23:34:35 quicklink

Americká krása.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1.DABING - TV GLOBAL, TV JOJ

V slovenskom znení: Peter Himič - Kevin Spacey (Lester Burnham), Marta Sládečková - Annette Bening (Carolyn), Eva Ryšáková - Thora Birch (Jane), Peter Rašev - Chris Cooper (Frank Fitts), Adriana Ballová - Mena Suvari (Angela), Róbert Šudík a ďalší

Vyrobila: Agentúra Meviro - 2002


2. DABING - TV MARKÍZA, RTVS

V slovenskom znení: Tomáš Maštalír - Kevin Spacey (Lester Burnham), Marta Sládečková - Annette Bening (Carolyn), Barbora Chlebcová - Thora Birch (Jane), Matúš Krátky - Wes Bentley (Ricky Fitts), Andrea Kiráľová - Mena Suvari (Angela), Dušan Szabó - Peter Gallagher (Buddy Kane), Helena Geregová - Allison Janney (Barbara), Martin Hronský - Scott Bakula (Jim Olmeyer), Rastislav Sokol - Sam Robards (Jim Berkley + titulky), Peter Rúfus - Chris Cooper (Frank Fitts), Miroslav Trnavský, René Jankovič, Martin Vitek, Nataša Kulíšková, Petra Lángová a ďalší

Zvukový majster: Radomír Zuzula
Produkcia: Beatrix Müllerová
Asistentka réžie: Mária Siváková
Preklad a dialógy: Alexandra Ruppeldtová
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Zoro Laurinc
Vyrobilo: Štúdio Artefakt pre televíziu Markíza - 19.4.2009
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod slavo » Ned 27.2.2011 13:53:49 quicklink

Doplnený aj košický dabing, ale nie je to kompletné, keďže tie hlasy až tak nepoznám, doplnil som čo som vedel. Ak má niekto aj nahrávku s titulkami, budem len rád ak doplní. Maštalírov dabing som nepočul, ale Himič sa tam hodil.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod anderson » Uto 1.3.2011 08:00:12 quicklink

Zora Laurinca povazujem inak za pomerne pricetneho a kvalitneho rezisera. Ale Spacey a Mastalir ??? Choré.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod fofo16 » Uto 1.3.2011 13:44:23 quicklink

Marta Sládečková v košickom dabingu? :shock: Nejde náhodou o nejaký omyl?
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod anderson » Uto 1.3.2011 20:30:50 quicklink

fofo16 píše:Marta Sládečková v košickom dabingu? :shock: Nejde náhodou o nejaký omyl?


Nahravku nemam, ale zda sa mi, ze naozaj tam bola obsadena. Ono, je tazke si predstavit na jej mieste inu daberku. Podala fantasticky vykon aj v dabingu Markizy.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod Vavrinec » Str 2.3.2011 00:40:26 quicklink

anderson píše:
fofo16 píše:Marta Sládečková v košickom dabingu? :shock: Nejde náhodou o nejaký omyl?


Nahravku nemam, ale zda sa mi, ze naozaj tam bola obsadena. Ono, je tazke si predstavit na jej mieste inu daberku. Podala fantasticky vykon aj v dabingu Markizy.

minule som tento film našiel na nete s dabingom tv JOJ ale ten človek čo to robil nevie dobre narábať s videom lebo formát bol wmv ale to nevadí každý musí nejako začať tak kto neverí že Sládečková bola dobra nech napíše pošlem tie linky.
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod Harold » Str 2.3.2011 15:36:07 quicklink

Jinak zajimavé je že Maštalír zde dabuje Kevina Spaceyho, ale v Zvyčajných podozrivých ho daboval Emanuel Hason a Maštalír tam daboval Stephena Baldwina. :)
Harold
Zakladateľ
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob 11.12.2010 18:34:42

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod Andrea44 » Sob 7.5.2011 00:41:09 quicklink

Chcela by som doplniť, že v košickom dabingu dabovala Menu Suvari Adriana Ballová
Andrea44
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 7.5.2011 00:37:49

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod Piri » Sob 8.6.2013 00:45:40 quicklink

Dabing od Artefaktu sa mi páčil, dokonca ani Maštalír mi nevadil. Na pôvodný dabing sa nepamätám, ale asi som ho videl. Čo sa týka bežnej otázky zaužívaných dabérov, to v slovenskom dabingu neexistuje, nie vždy je to síce efektívne, ale aspoň nevládne monotónnosť v dabingu...
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Americká krása / American Beauty

Poslaťod Dado » Sob 8.6.2013 12:52:19 quicklink

Osobne som sa obával spojenia Tomáš Maštalír - Kevin Spacey, ale nakoniec mi taktiež Maštalír vôbec nevadil, rovnako tak aj ostatné postavy boli obsadené veľmi dobre.
Tu je ešte doplnenie niektorých mien k dabingu TV Markíza:
Miroslav Trnavský, René Jankovič, Martin Vitek, Nataša Kulíšková, Petra Lángová a ďalší
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 27 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.