Aktuálny čas je Str 10.8.2022 05:04:04

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3000! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Hobit: Bitka piatich armád / The Hobbit: The Battle of…

Hobit: Bitka piatich armád / The Hobbit: The Battle of…

Poslaťod Branko126 » Sob 5.11.2016 12:21:12 quicklink

Hobit-bitka-piatich-armád-sk-poster-DF.png
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Marián Slovák - Ian McKellen (Gandalf), Juraj Kemka - Martin Freeman (Bilbo Baggins), Miloslav Kráľ - Richard Armitage (Thorin), Dušan Kaprálik - Ken Stott (Balin), Milan Bahúl - Graham McTavish (Dwalin), Peter Sklár - James Nesbitt (Bofur), Juraj Hrčka - Dean O'Gorman (Fili), Martin Zatovič - Aidan Turner (Kili), Ján Mistrík - John Callen (Oin), Karol Čálik - Peter Hambleton (Gloin), Dušan Tarageľ - Mark Hadlow (Dori), Vladimír Kobielský - Orlando Bloom (Legolas), Andrea Somorovská - Evangeline Lilly (Tauriel), Martin Kaprálik - Lee Pace (Thranduil), Dagmar Sanitrová - Cate Blanchett (Galadriel), Juraj Predmerský - Benedict Cumberbatch (Smaug), Boris Farkaš - Sylvester McCoy (Radagast), Martin Mňahončák - Luke Evans (Bard), Jozef Švoňavský - Stephen Fry (starosta), Ján Tréger - Ryan Gage (Alfrid), Viktor Vrbiar - John Bell (Bain), Alžbeta Dvoranová - Mary Nesbitt (Tilda), Ivan Gogál - Hugo Weaving (Elrond), František Kovár - Christopher Lee (Saruman), Ján Greššo - Ian Holm (starý Bilbo), Peter Rúfus - Billy Connolly (Dain), Lucia Vráblicová - Sarah Peirse (Hilda Bianca), Petra Gažíková-Lángová, René Jankovič, Matej Landl, Miroslav Málek, Dušan Szabó a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Monika Radványiová
Produkcia: Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia slovenského znenia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre MAC TV - 2016

Pri výrobe slovenského znenia boli použité mená a terminológia z knižného prekladu Viktora Krúpu.

Premiéra: 5.11.2016 (TV JOJ)

Súvisí s:
Hobit: Neočakávaná cesta, Hobit: Smaugova pustatina, Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa, Pán prsteňov: Dve veže, Pán prsteňov: Návrat kráľa
Branko126
900+
 
Príspevky: 1035
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod PeterSD » Sob 5.11.2016 13:45:09 quicklink

Bude tam ešte Vlado Kobielský, Andrea Somorovská, Peter Rúfus, Martin Mňahončák.

Jojka robila aj rozhovor s Petrom Rúfusom v relácii Top Star, v štúdiu Daniela , ktorý dabing vyrobila, čiže sa to môže uviesť aj do profilu témy.
Pri výrobe slovenského znenia boli použité mená a terminológia z knižného prekladu Viktora Krúpu.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2147
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod Dado » Ned 6.11.2016 14:47:03 quicklink

Aké bolo vlastne vyjadrenie JOJky k zverejňovaniu údajov o dabingu? Pretože pokiaľ ich len odmietli vedeniu fóra poskytovať, tak nevidím dôvod, prečo by tu nemali byť tieto informácie uverejňované, hoci budú pochádzať z iného zdroja, než od samotnej televízie - v tomto prípade z FB stránky štúdia Daniela. Iná situácia by nastala, keby ich uverejňovanie vyslovene zakázali, avšak to je už na prvý pohľad úplne absurdné.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2088
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod PeterSD » Ned 6.11.2016 15:05:34 quicklink

Zverejňovanie informácii, resp. nezverejňovanie informácii o tvorcoch sa týka viac-menej vedenia fóra. Nemyslím, že sa to týka užívateľov. Iné je, ak tie informácie zverejní samotná tv, ako to bolo v prípade hobita, či seriálu akty x.

video - výroba Hobita: Bitka piatich armád

https://www.facebook.com/tvjoj/videos/1250379421651348/
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2147
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod Dado » Ned 6.11.2016 15:31:58 quicklink

Toto som pochopil, myslím, že si mi to už niekde dokonca raz vysvetľoval. Vôbec mi však nie je jasné, či je to zo strany vedenia fóra akýsi nezmyselný protest alebo nepísaná dohoda kvôli tomu, že TV JOJ tieto informácie nechce poskytovať, čoho výsledok by však bolo len úplne zbytočné ochudobňovanie fóra aj o to minimum informácií, ktoré nám Daniela na FB ponúka. Jediným pádnym, hoci totálne nepravdepodobným dôvodom pre takéto konanie by bol asi len spomínaný zákaz šírenia týchto údajov vydaný samotnou televíziou. Ten však v tomto prípade neprichádza do úvahy, keďže by sa musel logicky vzťahovať na každého jedného užívateľa fóra.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2088
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod PeterSD » Ned 6.11.2016 16:46:12 quicklink

Tak v podstate to bol zákaz od samotnej televízie, cca pred viac, ako rokom. Tá si nepraje, aby sme zverejňovali informácie a keďže nám ich vlastne ani neposkytuje (zamietla nám poskytovať info), tak asi nie je čo riešiť. Ale týka sa to nových dabingov. Ak Daniela zverejní info o dabingu a užívateľ si do pridá to témy, nemyslím, že by si to nemohol užívateľ pridať do témy, nakoľko tento zákaz neplatí všeobecne pre každého. Ja osobne pridám info iba vtedy, ak je to zverejnené od samotnej tv, ako to bolo aj teraz alebo vtedy, ak tv nechá aj celé titulky, čo sa stáva raz za rok, ako to bolo pri tomto filme:

viewtopic.php?f=122&t=6735
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2147
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod Dado » Ned 6.11.2016 17:15:24 quicklink

Ak ten smiešny zákaz mysleli ľudia z JOJky naozaj vážne, tak by ma celkom zaujímalo, ako by si predstavovali postup pri jeho prípadnom porušení, keďže samotná Daniela robí tieto informácie verejnými pre kohokoľvek. Každopádne si myslím, že pokiaľ by kompetentní skutočne chceli dosiahnuť to, aby sa údaje o dabingoch vyrobených pre ich televíziu voľne nešírili (hoci už len náznak takejto snahy sa inak než absurditou nazvať nedá), tak by sa tento zákaz snažili uplatniť na všetkých, nielen na vedenie fóra. A aspoň mne teda ešte neprišla žiadna naštvaná správa z TV JOJ hroziaca trestným oznámením, pokiaľ neprestanem so svojou činnosťou na DF. :lol: Som preto presvedčený, že sa vôbec nič nestane, pokiaľ vedenie fóra bude s dobrými úmyslami (čiže snahou plniť základné poslanie dabingfora a zhromažďovať tak čo najpodrobnejšie údaje o dabingu) tento "zákaz" ignorovať, ale to už je samozrejme len na vás.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2088
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod m09 » Ned 6.11.2016 19:47:39 quicklink

Všetko podstatné tu už asi kolegovia povedali.Hádam len doplním nejaké svoje myšlienky.Miesto toho aby sa televízie vrátili k titulkom a snažili sa sprístupniť o filme či seriály čo najviac informácii robia pravý opak.Lenže to je zbytočné.Už samotní tvorcovia dabingov(režiséry,herci,dramaturgovia,..)sa budú voči tomu brániť veď načo si taký dabingový režisér dá námahu s výrobou nejakého dabingu keď o jeho práci nebude nikto vedieť.Navrhujem čo sa titulkov týka aby titulky k filmu či seriálu zverejňovali televízie na svojich teletextoch aj webových stránkach.Podrobnosti o tomto aj ďalších dabingoch by mali zverejňovať televízie aj režiséri. Odvôvodnenie je právo na informácie a informatizácia spoločnosti.Platí tu sloboda prejavu aj sloboda tlače teda aj sloboda médii.Tieto smiešne snahy médii obmedzovať ľuďom ich právo na informácie sú teda naozaj šľapnutím vedľa. 8-)
m09
500+
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod ferofiha » Ned 6.11.2016 20:01:00 quicklink

Pôvodne tu bol na tomto mieste iný môj príspevok. Tento opravený zverejňujem 7.11.2016 o 0:41.

Celý môj príspevok bol zbytočný, lebo som bol upozornený, že zákaz dala samotná televízia, nie štúdio Daniela, ktoré som z toho podozrieval.
Ospravedlňujem sa za to.
Cement je už na ceste.
Obrázok užívateľa
ferofiha
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv 30.4.2015 16:01:33
Bydlisko: Žilina

Re: Hobit: Bitka piatich armád

Poslaťod anderson » Ned 6.11.2016 20:21:29 quicklink

Celkom by ma zaujimalo - cisto z technickeho hladiska - ako by niekto mohol zakazat zverejnovat informacii o dabingu. To by asi musel najprv zakazat onen dabing vysielat. :lol: Alebo hned po skonceni divakom gumovat pamäť. - No, dost bolo zabavy. Kazdopadne zverejnovania udajov o dabingu samotnymi tvorcami ergo zadavatelmi sa uz nedockame, akurat chcem upozornit na to, ze verejnopravna televizia si neustale drzo dovoľuje "sekať" titulky. A nikomu, opakujem NIKOMU to nevadi. Ani nasej slavnej rade pre retransmisiu (či ako sa ti šašovia nazyvaju). A arogantny pan generalny riaditel (v arogancii absolutne nezaostava ani za svojimi predchodcami) sa na nas este vcera dokonca dovolil skerit z obrazoviek STV 2 a presviedcat nas aky on je uzasny "menežer" ci dokonca vypotil navrh o zvysovani koncesionarskych poplatkov. To je prosim Slovensko. :roll:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1570
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron