Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:31:54

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Čo sme komu urobili? / Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

Čo sme komu urobili? / Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

Poslaťod Branko126 » Štv 29.12.2016 21:59:31 quicklink

Serial (Bad) Weddings

čo-sme-komu-urobili.png
Info: IMDB | ČSFD

1. DABING - RTVS

V slovenskom znení: František Kovár - Christian Clavier (Claude), Kristína Svarinská - Élodie Fontan (Laure), Tatiana Radeva - Chantal Lauby (Marie), Dávid Hartl - Noom Diawara (Charles), Andrea Karnasová - Frédérique Bel (Isabelle), Andrea Somorovská - Emilie Caen (Ségolene), Michaela Kapráliková - Julia Piaton (Odile), Martin Hronský - Frédéric Chau (Chao), Ivan Šandor - Medi Sadoun (Rachid), Roman Ferienčík - Ary Abittan (David), Helena Geregová - Salimata Kamate (Madeleine), Dušan Szabo - Pascal N'Zonzi (André), Jana Wagnerová - Tatiana Rojo (Viviane), Marek Majeský (kňaz), Ján Tréger (titulky a komentáre) a ďalší.

Preklad a dialógy: Jasna Navrátilová
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Soňa Ferancová
Vyrobila: RTVS - 2016

Premiéra: 29.12.2016


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Dušan Szabó - Christian Clavier (Claude), Jana Wagnerová - Élodie Fontan (Laure), Tatiana Kulíšková - Chantal Lauby (Marie), Jakub Gogál - Noom Diawara (Charles), Daniela Šencová - Frédérique Bel (Isabelle), Kristína Turjanová - Emilie Caen (Ségolene), Andrea Somorovská - Julia Piaton (Odile), Jakub Gécz - Frédéric Chau (Chao), Dušan Cinkota - Medi Sadoun (Rachid), Martin Mňahončák - Ary Abittan (David), Helena Geregová - Salimata Kamate (Madeleine), Ivan Gogál - Pascal N'Zonzi (André), Natália Kóšová - Tatiana Rojo (Viviane), Matúš Krátky (kňaz), Michal Blaho (titulky a komentáre) a ďalší.

Premiéra: 15.1.2022
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Čo sme komu urobili? / Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Die

Poslaťod Piri » Pia 30.12.2016 03:05:42 quicklink

Tymto dabingom som sklamany. Videl som aj cesku verziu a ta je podstatne lepsia - preklad, lepsie hlasy aj dialogy (akurat stary Travnicek mi vadil). V slovenskom dabingu su zabite mnohe frazy (kulturno-etnicke posmesky) a dialogy nemaju patricnu stavu - pointu. Najviac mi vadil vyber Clavier / Kovar a N'Zonzi / Szabo. Radeva a Majesky boli OK, az teda na nedotiahnute sceny - scena v spovednici (porovnaj s CZ dabingom). Dal by som max 5/10.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sme komu urobili? / Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Die

Poslaťod PeterSD » Pia 30.12.2016 08:55:38 quicklink

V podstate už bolo povedané asi všetko. Kovár najväčšie sklamanie.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Čo sme komu urobili? / Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Die

Poslaťod m09 » Ned 16.1.2022 10:03:51 quicklink

Hádam ten redabing dopadol lepšie. Zatiaľ som nemal šancu pozrieť si redabing ale minimálne Szabó - Clavier napovedá, že zrejme áno. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Čo sme komu urobili? / Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Die

Poslaťod HaroldV » Ned 16.1.2022 18:50:03 quicklink

Všetky hlasy som nezachytil, tak ma hádam niekto doplní.
Dušan Szabó - Christian Clavier (Claude), Tatiana Kulíšková - Chantal Lauby (Marie), Dušan Cinkota - Medi Sadoun (Rachid), Martin Mňahončák - Ary Abittan (David), Helena Geregová - Salimata Kamate (Madeleine), Ivan Gogál - Pascal N'Zonzi (André), Miroslav Trnavský - Loïc Legendre (kňaz), Kristína Turjanová - Emilie Caen (Ségolene)
HaroldV
100+
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Sob 2.1.2021 13:35:12


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.