Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:52:01

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Gravitácia / Gravity

Gravitácia / Gravity

Poslaťod PeterSD » Ned 15.1.2017 12:38:24 quicklink

Gravitácia.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Gabriela Škrabáková-Kreutz - Sandra Bullock (Ryan Stoneová), Pavel Višňovský - George Clooney (Matt Kowalski), Michal Domonkoš, Michal Hallon, Dušan Szabó (úvod + titulky)

Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2016

Premiéra: 14. 1. 2017 (TV Markíza)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Gravitácia / Gravity

Poslaťod PeterSD » Ned 15.1.2017 12:41:23 quicklink

Som rád, že Škrabáková bola zachovaná a milo ma prekvapilo obsadenie Višňovského, ktoré našlo ako prvé uplatnenie v Jojke. Momentálne je to asi najvhodnejšie spojenie. Preklad bol fajn, zvuk bol trošku divný, viac tlmený, menej výrazný.
Výkon Gabiky Škrabákovej bol excelentný.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Gravitácia / Gravity

Poslaťod PeterSD » Uto 22.8.2023 17:15:56 quicklink

Ešte, čo sa týka zvuku, tak to rotovanie vo vesmíre vyriešili veľmi divne. Skôr by som to hodnotil negatívne pretože napr. v úvode Clooney rotuje dookola a v dabingu kmitajú dialógy iba sprava doľava a zľava doprava, aby to vytvorilo efekt priestorového zvuku, že aj dialógy rotujú v smere pohybu hercov. To isté platí aj v iných scénach. Neznelo to prirodzene, bolo počuť, že je tam iba pridaný efekt kmitania sterea. Hneď sa mi pri tom "efekte" vybavil film Bohemian Rhapsody, kde presne s takýmto efektom pracovali pri tvobe tejto piesne. A to sa dej odohrával v akých rokoch ???
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.