Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 11:06:42

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Highlander / Highlander

Highlander / Highlander

Poslaťod PeterSD » Ned 15.1.2017 14:15:15 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV LUNA

V slovenskom znení: Ján Gallovič - Christopher Lambert (Connor MacLeod), Katarína Brychtová - Roxanne Hart (Brenda J. Wyattová), Ivan Gogál - Clancy Brown (Kurgan), Ivan Romančík - Sean Connery (Juan Sanchez Villa-Lobos Ramirez), Igor Čillík, Bibiana Ondrejková, Vladimír Černý, Alfréd Aczel, Lenka Košická, Ivan Laca, Oľga Solárová, Lotár Radványi, Dušan Szabó (titulky) a ďalší.

Vyrobili: Štúdiá PÓDIUM pre televíziu LUNA - 1999


2. DABING - TV MARKÍZA
V slovenskom znení: Pavol Plevčík - Christopher Lambert (Connor MacLeod), Renáta Rundová - Roxanne Hart (Brenda J. Wyattová), Martin Kaprálik - Clancy Brown (Kurgan), Ivan Romančík - Sean Connery (Juan Sanchez Villa-Lobos Ramirez), Miroslava Belancová - Beatie Edney (Heather MacLeodová), Matej Landl - Alan North (poručík Frank Moran), Katarína Križanová - Sheila Gish (Rachel), Matúš Krátky - Billy Hartman (Dougal MacLeod), Štefan Kožka - James Cosmo (Angus MacLeod), Zuzana Kyzeková - Celia Imrie (Kate), Stanislav Král - Ian Reddington (Basset), Lukáš Dóza, Miloš Kanjak, Miroslav Málek, Dušan Vaňo, Peter Krajčovič, René Jankovič, Petra Gažíková-Lángová, Ladislav Konrád, Jakub Ružička, Ján Tréger (titulky, komentáre a iné)

Réžia slovenského znenia: Stanislav Král
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza - 2016

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV DAJTO


Premiéra: 25.12.2016
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Highlander / Highlander

Poslaťod PeterSD » Ned 15.1.2017 14:21:52 quicklink

Dabing bol celkom fajn, som rád, že sme sa dožili slovenského dabingu ďalšej kultovky. Preklad bol dobrý, zvuk bol trošku tlmenejší, ale inak neznel zle. Obsadenie Plevčíka mi nesedelo. Uvítal by som skôr Mareka Majeského. Plevčík bol aj technicky na tom horšie, čo pôsobilo trošku rušivým dojmom. Páčil sa mi Kaprálik. V skutku sa hodil na psychopatického maniaka z dávnych dôb. :) Svoje čaro malo aj obsadenie Rundovej.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Highlander / Highlander

Poslaťod skoluda » Uto 17.1.2017 21:36:40 quicklink

Strašne som sa tešil, keď som uvidel v programe tento film a dúfal som, že budú opakovať slovenský dabing, ktorý som nahral na VHS ešte v časoch, keď sa nahrávalo iba na VHS. Bohužial sa kazeta požičala a už sa nikdy nevráti. Takže žiadne podrobnosti nemôžem uviesť. Mozog si už nepamätá a dabingfórum v tej dobe neexistoval. Jediná dochovaná poznámka je papierik s nápisom Highlander 1986 slovensky.
Obrázok užívateľa
skoluda
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned 31.7.2011 23:05:01

Re: Highlander / Highlander

Poslaťod forneus1 » Pon 24.6.2019 16:15:51 quicklink

V decembri 1999 odvysielane na TV Luna. Cize pravdepodobne existuje este skorsi Lunacky dabing, o ktorom pise aj "skoluda".
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 270
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Highlander / Highlander

Poslaťod Mariuss » Pon 6.3.2023 23:31:56 quicklink

Tak toto sa podarilo.

Nie je to ľahká úloha nadabovať 30 rokov starý (navyše kultový) film. U Highlandera sa to podarilo. Ak by som chcel byť veľmi prísny, tak by som tam našiel veci, čo mi vadia, no celkovo som veľmi spokojný. Osobne moja prvá voľba na mladého Lamberta bol tiež Marek Majeský, ale po tom, ako som počul tento dabing si myslím, že Pavol Plevčík bol ešte lepšia (a zaujímavejšia) voľba ! Romančík, Kaprálik a Rundová tiež skvelo obsadení !

A zvlášť kvitujem, že všetci chlapi vo filme mali aj chlapské hlasy (málo výdaný jav v slovenskom dabingu posledných cca 15tich rokov).

Preklad bol fajn, nič má nerušilo, a pár vecí aj pobavilo. Ikonické hlášky zneli dobre.

Som veľmi zvedavý na ten lunácky dabing… až ho raz nájdem. No už teraz možem hrdo povedať, že kultový Highlander má minimálne jeden skvelý slovenský dabing. A to má teší.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1066
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Highlander / Highlander

Poslaťod DubHand » Pia 10.3.2023 06:00:13 quicklink

Náhodou, podľa mňa je výber Plevčíka pre dabing Lamberta dobrý ťah. :) Má hlas, ktorý má podobné vlastnosti ako ten Lambertov. Rundovú aj Kaprálika si v tých rolách tiež viem predstaviť, aj viacerých dabérov obsadených pre britských hercov stvárňujúcich Connorových škótskych príbuzných a známych v 16. storočí. Ivan Romančík ako Sean Connery je stávka na istotu, tam nie je o čom. Osobne som rád, že stavili skôr na menej opočúvaných dabérov (ledva si spomínam, v čom som počul Plevčíka, pani Rundovú poznám najmä z dabingov detektíviek na motívy diel Christieovej, atď.). :)

Apropo, jeden slovenský dabing Highlandera tu na fóre chýba. Pre TV Markíza vznikol v 90. rokoch dabing Highlandera II. Áno, zjavne začali najhorším (druhým najhorším ?) filmom v sérii, ktorá sériou ani nemala byť. Filmom, ktorý ju už hneď na začiatku pochoval. Spomínam si, že už pri premiére som sa smial a rehotal. Prvého Highlandera som vtedy celého nevidel, ale vedel som v princípe, ako sa príbeh vyvíja, preto mi náhle sci-fózne eskapády druhého dielu prišli ako komplet úlet. Ale k dabingu... Z toho 90s dabingu Highlandera II si jasne spomínam len na to, že záporáka, ktorého tam hraje Michael Ironside, daboval Dušan Szabó. A tuším aj v tom dabingu daboval Conneryho Romančík.

Podotýkam, zákulisný dokument o nakrúcaní dvojky je podstatne zaujímavejší a zábavnejší, než celý ten filmový trapas. Chceli úplne zbytočné pokračovanie prvého filmu lacno nakrútiť v Argentíne, a hoci to malo v tej krajine istý šarm, bola to riadna kavalkáda problémov. Poučenie: Ak mal prvý film jasný začiatok, stred a záver, a plnohodnotne sa uzavrel, nerobiť zbytočné pokračovania. Čudujem sa im, že nevyskúšali nápad s televíznym seriálom podstatne skôr. Ten mal svoje muchy, ale aspoň sa v porovnaní s filmovými pokračovaniami prevažne vydaril a nebol len kópiou prvého filmu.
DubHand
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 8.9.2016 18:08:57

Re: Highlander / Highlander

Poslaťod Mariuss » Štv 18.4.2024 14:02:43 quicklink

Doplnený 1. dabing - LUNA.

Ján Gallovič má, zdá sa, blízko ku škótskym hrdinom. Nadaboval Mela Gibsona v Statočnom srdci, Liama Neesona v Rob Royovi, a aj Christophera Lamberta v Highlanderovi :)
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1066
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.