Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 14:15:10

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Mariňák / Jarhead

Mariňák / Jarhead

Poslaťod Dado » Sob 21.1.2017 02:09:58 quicklink

Mariňák.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: René Jankovič - Jake Gyllenhaal (Anthony Swofford), Matúš Krátky - Peter Sarsgaard (Alan Troy), Martin Hronský - Jamie Foxx (rotný seržant Sykes), Tomáš Horváth - Evan Jones (Dave Fowler), Pavol Plevčík - Lucas Black (Chris Kruger), Martin Kaprálik - Laz Alonso (Ramon Escobar), Peter Makranský - Jacob Vargas (Juan Cortez), Štefan Martinovič - Brian Geraghty (Fergus O'Donnell), Juraj Predmerský - Chris Cooper (podplukovník Kazinski), Ivan Vojtek st. - Scott MacDonald (inštruktor Fitch), Daniela Mackovičová - Donna Kimball (reportérka), Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Marián Ujlaky
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Marica Mináriková
Preklad a dialógy: Milan Šebo
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Štefánia Gorduličová
Vyrobila: RTVS - 2016

Premiéra: 20. 1. 2017 (Jednotka)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Mariňák / Jarhead

Poslaťod Dado » Sob 21.1.2017 15:00:31 quicklink

Prácu pani Gorduličovej si nesmierne vážim, z jej réžie vyšiel v minulosti nejeden produkt, ktorý by som bez váhania zaradil medzi špičku slovenskej dabingovej tvorby. V poslednom čase sa však v jej dabingoch zvyknú objavovať spojenia, nad ktorými len neveriacky krútim hlavou a asi nebudem jediný.

V prípade Mariňáka mi najviac prekážalo dabingové obsadenie hlavného hrdinu. René Jankovič má nesmierne zaujímavý hlas a určite by som ho rád počul častejšie aj vo väčších rolách, nielen v rámci zboru, no každý, kto videl aspoň jeden film s Jakeom Gyllenhaalom v pôvodnom znení, istotne uzná, že hlas tohto herca je niekde úplne inde než ten Jankovičov. O týždeň nám Jednotka ponúkne premiéru filmu Sliedič (Nightcrawler) opäť s Gyllenhaalom v hlavnej úlohe, tak snáď to dopadne lepšie. Za ideálne by som považoval obsadenie Vladimíra Kobielského, ktorý Gyllenhaala už viackrát nadaboval a osobne by som sa nebál toto spojenie označiť za dokonalé (dokonca ani v susednom Česku sa podľa mňa nenašiel nikto, kto by sa k tomuto hercovi hodil viac, hoci Filip Jančík pri ňom nepochybne odvádza skvelú prácu). Rušivo pôsobil aj fakt, že Martin Kaprálik namiesto Foxxovi prepožičal hlas len jednej z menej dôležitých postáv.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Sam88 a 34 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.