Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 04:01:03

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Výmena / Changeling °

Výmena / Changeling °

Poslaťod stevo12 » Ned 22.1.2017 12:35:24 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - RTVS
V slovenskom znení: Alena Ďuránová - Angelina Jolie (Christine Collinsová), Ivan Krúpa - John Malkovich (reverend Gustav Briegleb), Juraj Zetyák - Jeffrey Donovan (kapitán J.J. Jones), Dana Košická - Amy Ryan (Carol Dexterová), Peter Cibula - Geoff Pierson (S.S. Hahn), Peter Sasák, Michal Fecko, Juraj Fecko, Peter Himič, Lukáš Šepták, Vladimír Bálint, Ján Jakab, Silvia Donová, Peter Čižmár, Ľubica Blaškovičová, Jozef Úradník, Ján Kovalčín, Miroslav Kolbašský, Jana Vernerová, Henrieta Kecerová, Boris Srník, Lívia Dujavová, Tatiana Poláková, Erika Molnárová, Stanislav Pitoňák, Dušan Bajus, Juraj Fotul, Róbert Šudík, Jozef Fila, Adriana Ballová (titulky a komentáre + ďalšie) a ďalší

Zvuk: Zoltán Litassy
Produkcia: Miroslav Fedor
Asistentka réžie: Tamara Čopová
Preklad a dialógy: Elena Grohová
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia slov. znenia: Dušan Davidov
Vyrobila: RTVS 2016.

Premiéra: 21.1.2017


2. DABING - JOJ
V slovenskom znení: Zuzana Fialová - Angelina Jolie (Christine Collinsová), Pavel Višňovský - John Malkovich (reverend Gustav Briegleb), Peter Sklár - Michael Kelly (detektív Lester Ybarra), Miloslav Kráľ - Jeffrey Donovan (kapitán J.J. Jones), Dušan Cinkota - Jason Butler Harner (Gordon Stewart Northcott), František Kovár - Geoff Pierson (S.S. Hahn), Lenka Košická - Amy Ryan (Carol Dexterová), Miroslav Trnavský - Colm Feore (James E. Davis), Juraj Predmerský - Denis O'Hare (doktor Jonathan Steele), Matej Landl - Peter Gerety (doktor Earl W. Tarr), Boris Farkaš - Ryan Cutrona (hlavný sudca), Martin Zatovič - Reed Birney (starosta Cryer), Dušan Szabó - Peter Breitmayer (sudca Thorpe), Tibor Vokoun, Ján Tréger a ďalší.

Vyrobila: Daniela pre TV JOJ.

Premiéra: 9.7.2019
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod stevo12 » Ned 22.1.2017 12:35:53 quicklink

Pri veľdielach Clinta Eastwooda ako Gran Torino či Tajomná rieka som bol zvyknutý na nadštandardné dabingy a preto sa pýtam: na čo bolo toto dobré? Nechápem prečo dá RTVS robiť dabing áčkovému filmu s hviezdnym obsadením do Košíc. Pripadal som si ako keby som to pozeral po česky - poznal som dokopy 3 hlasy.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod Dado » Ned 22.1.2017 15:45:02 quicklink

Juraj Zetyák - Jeffrey Donovan (kapitán J.J. Jones)

Nič viac bohužiaľ s úplnou istotou doplniť neviem. Sasáka by som tipoval ako dabéra detektíva Ybarru, ale istý si nie som, keďže jeho hlas som počul asi len vo filme Good Bye, Lenin!. Právnika Hahna zase možno daboval Michal Ďuriš, no to je tiež len môj tip.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod lubo » Str 1.2.2017 15:12:18 quicklink

Podľa mňa ten právnik nebol Ďuriš. Bolo tam viac hlasov, ktoré som už niekedy počul, ale neviem k ním priradiť mená. Tuším tam v zbore bola aj Ľubica Blaškovičová.

Košický dabing nemám rád, avšak veľmi sa mi páčili Ďuránová s Krúpom, to boli vynikajúce spojenia a dovolím si tvrdiť, že ak by v Bratislave neobsadili Zuzanu Fialovú na Jolie a Mariána Geišberga na Malkovicha, iní dabéri by Ďuránovú s Krúpom neprekonali. Avšak zvyšok by bol rozhodne zaujímavejší s bratislavským obsadením, tam je veľa možností na prekonanie košických dabérov pri každej zo zvyšných postáv.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod mimirnolittle » Štv 2.2.2017 16:29:13 quicklink

Dátumy čítala a pár ženských postáv dabovala Adriana Ballová.
Obľúbené dáberky: Ľ.Mandžárová, E.Matejková, M.Sládečková, Z.Vačková, O.Šalagová, E.Landlová, K.Brychtová, Z.Tlučková
Obľúbení dáberi: M.Trnavský, M.Miezga, D.Jamrich, P.Rúfus, M.Landl, P.Sklár
mimirnolittle
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 14.4.2013 21:10:59

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod stevo12 » Sob 6.1.2018 14:50:45 quicklink

Obsadenie doplnené.
Je možné aby bola nejaká súvislosť medzi Mikovým odchodom a tým, že RTVS (chvalabohu) prestala odstrihávať záverečné titulky?
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod 3a20znakov » Sob 6.1.2018 22:10:28 quicklink

stevo12 píše:Pri veľdielach Clinta Eastwooda ako Gran Torino či Tajomná rieka som bol zvyknutý na nadštandardné dabingy a preto sa pýtam: na čo bolo toto dobré? Nechápem prečo dá RTVS robiť dabing áčkovému filmu s hviezdnym obsadením do Košíc. Pripadal som si ako keby som to pozeral po česky - poznal som dokopy 3 hlasy.

To je aký, nadštandardný dabing? Ten, v ktorom počuť len bratislavské hlasy? To nevadí, že na všetkých slovenských kanáloch sa dookola striedajú desiati bratislavskí herci? To nie je chyba štúdia v Košiciach, alebo v Bystrici, že poznáš dokopy tri hlasy mimo Bratislavy. To je už naozaj jediné mesto na Slovensku? Máš fakt skvelé názory...
Obrázok užívateľa
3a20znakov
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 10.9.2016 01:24:26
Bydlisko: Kosice

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod 3a20znakov » Sob 6.1.2018 22:14:54 quicklink

Dado513 píše:Juraj Zetyák - Jeffrey Donovan (kapitán J.J. Jones)

Nič viac bohužiaľ s úplnou istotou doplniť neviem. Sasáka by som tipoval ako dabéra detektíva Ybarru, ale istý si nie som, keďže jeho hlas som počul asi len vo filme Good Bye, Lenin!. Právnika Hahna zase možno daboval Michal Ďuriš, no to je tiež len môj tip.

Právnika daboval Peter Cibula.
Obrázok užívateľa
3a20znakov
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 10.9.2016 01:24:26
Bydlisko: Kosice

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod m09 » Štv 4.7.2019 10:25:04 quicklink

Skolegom 3a20znakov musím názorovo súhlasiť ja osobne mám tiež veľmi rád aj dabingy, ktoré nie sú Bratislavské. Napriek tomu to bude zrejme v Utorok 9.7.2019 vysielať Pluska a predpokladám, že s vlastným dabingom. Ako už povedali niektorí z kolegov Ďuránová a Krúpa boli fantastickí a prekonať ich nebude jednoduché. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Výmena / Changeling

Poslaťod Dado » Pon 8.7.2019 11:14:35 quicklink

Takže na PLUSke film pôjde s novým dabingom. Vyrobilo ho štúdio Daniela, v hlavnej úlohe Zuzana Fialová. :)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 32 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron