Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:11:00

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Gattaca / Gattaca

Gattaca / Gattaca

Poslaťod PeterSD » Uto 23.5.2017 12:14:14 quicklink

159216985_f983f7.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | CZ VERZIA

V slovenskom znení: Roman Ferienčík - Ethan Hawke (Vincent Freeman), Judita Bilá - Uma Thurman (Irene Cassiniová), Dušan Kaprálik - Gore Vidal (riaditeľ Josef), Miroslav Trnavský - Xander Berkeley (Dr. Lamar), Bibiana Ondrejková a Ľubica Očková-Konrádová - Jayne Brook (Marie Freemanová), Tibor Frlajs - Elias Koteas (Antonio Freeman), Peter Krajčovič - Jude Law (Jerome Eugene Morrow), René Jankovič - Tony Shalhoub (Nemec), Dušan Szabó - Alan Arkin (detektív Hugo), Filip Tůma - Loren Dean (Anton Freeman), Lucia Vráblicová, Ladislav Konrád, Ondrej Kaprálik, Viktor Vrbiar, Lukáš Frlajs, Miloš Kanjak, Rastislav Sokol (titulky a komentáre)

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV DAJTO

Premiéra: 22.5.2017
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Gattaca / Gattaca

Poslaťod PeterSD » Uto 23.5.2017 12:28:03 quicklink

Vraj tento film odvysielala aj JOJka. Či a s akým dabingom, to netuším.

Čo sa týka dabingu, ktorý bol odvysielaný na Dajto, dopadol katastrofálne. Takýto príšerný dabing som počul naposledy minulý rok. Našťastie to nie je z produkcie Magic Voice, informoval som sa. Robilo to zrejme štúdio Artefakt, je to možno jeden z posledných dabingov, ktoré boli odvysielané aj minulý rok.
Roman Ferienčík bol skvelý, to musím uznať, ale nehodil sa mi na túto postavu, rovnako aj Peter Krajčovič. Judita Bilá detto. Zarážajúce bolo obsadenie Bibi Ondrejkovej v jednej scéne a v ďalšej ju dabovala Konrádová. Čo na toto povedať? A ďalší bonus, René Jankovič, ako Monk. Aspoň, že ten preklad je v fajn a vďaka za Trnavského. :shock:
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Gattaca / Gattaca

Poslaťod m09 » Uto 23.5.2017 12:39:10 quicklink

Pozeral som a musím sa plne stotožniť s kolegom bola to katastrofa. Niektoré spojenia ako Jankovič,Sabo,Frlajs,Krajčovič a najmä Ondrejková pochovali tento dabing. Nie dabéry skôr ich absolútne nevhodné obsadenie.Ešte tam kde sa s kolegom nezhodneme to je obsadenie hlavných postáv Ferienčík aj Bilá sa mne osobne celkom pozdávali.Lenže to je spolu s Trnavským asi všetko čo sa týka pozitív dabingu. Dúfam že jojka si spraví vlastný .Potešilo by ma obsadenie Podzámskej a Šandora do hlavných úloh a z týchto spojení by som tam nechal iba Trnavskeho. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Gattaca / Gattaca

Poslaťod fajnes » Uto 23.5.2017 21:45:27 quicklink

Vcelku škoda. Na tento film v slovenčine som sa tešil, ale budem musieť skrotiť očakávania. Nedeje sa často, že by sa takáto staršia klasika/kultová záležitosť dodatočne dočkala odvysielania/nového dabingu. Režisér mal možnosť sa vyhrať s kvalitným obsadením mladších hercov, nie dvorných dabérov (kvôli veku)... čo sa dá robiť. Jeden raz si to pozriem a budem pravdepodobne preferovať pôvodné znenie.
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 32 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.