Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 10:22:52

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nation

Poslaťod stevo12 » Ned 28.5.2017 12:12:14 quicklink

Mission Impossible 5.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Stanislav Král - Tom Cruise (Ethan Hunt), Vladimír Kobielský - Jeremy Renner (William Brandt), Tomáš Horváth - Simon Pegg (Benji Dunn), Jana Wagnerová - Rebecca Ferguson (Ilsa Faustová), Ivan Gogál - Ving Rhames (Luther Stickell), Igor Krempaský - Sean Harris (Solomon Lane), Dušan Szabó - Alec Baldwin (Alan Hunley), Juraj Predmerský - Simon McBurney (Atlee), Marek Majeský - Tom Hollander (premiér), René Jankovič - Jens Hultén (Janik Vinter), Pavel Višňovský - Nigel Barber (predseda), Ladislav Konrád, Miroslav Málek, Rastislav Sokol (titulky a komentáre) a ďalší.

Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2017

Premiéra: 27.05.2017 (TV Markíza)

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Stanislav Král - Tom Cruise (Ethan Hunt), Vladimír Kobielský - Jeremy Renner (William Brandt), Ivan Šandor - Simon Pegg (Benji Dunn), Jana Wagnerová - Rebecca Ferguson (Ilsa Faustová), Ivan Gogál - Ving Rhames (Luther Stickell), Roman Matisko - Sean Harris (Solomon Lane), Dušan Szabó - Alec Baldwin (Alan Hunley), Juraj Predmerský - Simon McBurney (Atlee), Martin Hronský - Tom Hollander (premiér), Martin Kaprálik - Jens Hultén (Janik Vinter + titulky), Jozef Vajda - Nigel Barber (predseda), Natália Kóšová - Hermione Corfield (dievča v obchode), Roman Ferienčík, Andrea Mazúrová a ďalší.

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 202x

Premiéra: 10.02.2024 (TV JOJ)

Súvisí s:
Mission: Impossible, Mission: Impossible 2, Mission: Impossible 3, Mission: Impossible 4, Mission: Impossible - Fallout
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod PeterSD » Ned 28.5.2017 12:42:00 quicklink

Doplnenie:

Ladislav Konrád, Miroslav Málek, Rasťo Sokol aj komentáre
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod smko » Sob 10.2.2024 15:23:43 quicklink

stevo12 píše:
Mission Impossible 5.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Stanislav Král - Tom Cruise (Ethan Hunt), Vladimír Kobielský - Jeremy Renner (William Brandt), Tomáš Horváth - Simon Pegg (Benji Dunn), Jana Wagnerová - Rebecca Ferguson (Ilsa Faustová), Ivan Gogál - Ving Rhames (Luther Stickell), Igor Krempaský - Sean Harris (Solomon Lane), Dušan Szabó - Alec Baldwin (Alan Hunley), Juraj Predmerský - Simon McBurney (Atlee), Marek Majeský - Tom Hollander (premiér), René Jankovič - Jens Hultén (Janik Vinter), Pavel Višňovský - Nigel Barber (predseda), Ladislav Konrád, Miroslav Málek, Rastislav Sokol (titulky a komentáre) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza v premiére 27.5.2017


Súvisí s:
Mission: Impossible, Mission: Impossible 2, Mission: Impossible 3, Mission: Impossible 4, Mission: Impossible - Fallout


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Stanislav Král - Tom Cruise (Ethan Hunt), Vladimír Kobielský - Jeremy Renner (William Brandt), Ivan Šandor - Simon Pegg (Benji Dunn), Ivan Gogál - Ving Rhames (Luther Stickell), Jana Wagnerová - Rebecca Ferguson (Ilsa Faustová), Dušan Szabó - Alec Baldwin (Alan Hunley), Martin Kaprálik (titulky) a ďalší.
smko
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 20.7.2023 20:38:04

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod smko » Sob 10.2.2024 18:17:57 quicklink

A premiéra na jojke pravdepodobne 10.2. 2024 o 13:20
smko
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 20.7.2023 20:38:04

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod m09 » Sob 10.2.2024 20:13:15 quicklink

Tak toto nechápem prečo niekto nedodrží vlastné spojenia a navyše veľmi kvalitné.
Peter Sklár - Simon Pegg aj vo Fallout aj v Odplate výborne fungovalo. (Šandor tiež nebol zlý).
Petra Vajdová - Rebecca Ferguson ten istý prípad s tým, že tu sa ani Wagnerová nehodila.
Martin Hronský - Tom Hollander tam to je iný prípad celé to spojenie za mňa dopadlo zle a osobne by som volil buď Cinkotu alebo Kočiša.
Zaujímalo by ma, ktorý režisér toto robil.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod lubo » Sob 10.2.2024 20:20:04 quicklink

m09 píše:Petra Vajdová - Rebecca Ferguson ten istý prípad s tým, že tu sa ani Wagnerová nehodila.

Ak je pravda, čo sa píše v bulvári, Petra Vajdová má zas problémy ako v minulosti, čiže ona nebola asi pri výrobe dabingu dostupná. Ale je to iba moja domnienka.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod fajnes » Sob 10.2.2024 23:43:27 quicklink

Tieto dabingy si zvykne v Daniele robiť sám Stanislav Král a tipujem, že režírovať filmy s Cruisom je už roky jeho srdcovkou, takže by to nefušoval. Vyzerá to opäť na dobrý štandard, Vajdová je pochopiteľná a Šandor predsa bol v dieloch 3 a 4, takže keď sa objaví medzi 4 a 6, je to kontinuita. Sklár je o 5 rokov starší.
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod anderson » Pon 12.2.2024 09:20:42 quicklink

m09 píše:Tak toto nechápem prečo niekto nedodrží vlastné spojenia a navyše veľmi kvalitné.
Peter Sklár - Simon Pegg aj vo Fallout aj v Odplate výborne fungovalo. (Šandor tiež nebol zlý)...


Spojenie SKLÁR - PEGG ja osobne určite za kvalitné nepovažujem. Táto zcestná kombinácia spôsobila klasickú dabingovú diskontinuitu medzi sériami, ktorá je "tradičným" slovenským folklórom, nakoľko naši dabingoví režiséri trpia akútnymi záchvatmi kreativity na miestach, kde je to absolútne abnormálne. No a čo nechápem ja osobne je to, prečo aspoň takéto megafilmy nemajú IBA JEDEN a KVALITNÝ slovenský dabing, ale každá komerčná televízia na našom území si musí vyrábať svoju verziu.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod fajnes » Pon 12.2.2024 14:05:25 quicklink

Dabingy JOJ majú kontinuitu naprieč celou sériou, ktorú práve dosiahli dodabovaním posledného chýbajúceho dielu, aby bol v súlade s ďalšími dielmi – v drvivej väčšine postáv. Presne takto 2. dabing zmysel dáva, ako aj v mnohých iných prípadoch. Niekedy zas nedáva, niekedy zas dostaneme kuriozitu alebo čiastkovo lepší, čiastkovo horší dabing. Baví ma to študovať.

Ďalšia vec -> s Paramountom posledné roky obchoduje JOJ a dúfam, že to tak ostane už navždy. V televízii tak budeme počúvať práve tieto nové dabingy (hoci neviem, kto ešte dnes sleduje lineárne vysielanie, ale ok). Hlavne nech sa už nikdy neopakuje ten veľkolepý skvost, ktorý spáchala Markíza, keď jednoducho odignorovala druhý film Star Treku od Abramsa.

To je diletanstvo non plus ultra a nikoho som tu nevidel kritizovať...
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Mission: Impossible 5 / Mission: Impossible - Rogue Nati

Poslaťod Mariuss » Pon 12.2.2024 14:46:17 quicklink

Myslím, že by sme si mali každý vstúpiť do svedomia a spýtať sa, či nás náhodou nebaví viac niečo kritizovať, ako chváliť. OBOJE je rovnako potrebné. Kritiky je na tomto fóre viac než dosť (vo väčšine prípadov úplne opodstatnene), no akosi chvál vidím pomenej. Máme kopec dobrých, výborných, či až priam geniálnych dabingov...a ich témy sú prázdne. Nikto tam nič nepíše, nepochváli...ale keď sa nejaký dabing nepodarí, vtedy je zrazu každý aktívny :lol:. Niekedy je mi tých tvorcov dabingu úprimne ľúto :). Ak chceme, aby s nami tvorcovia komunikovali, prípadne nám aj načúvali (čo sa niekedy fakt oplatí), tak by trebalo trochu upraviť ten pomer Kritika : Chvála.

Podľa mňa je to vydarený dabing. Simon Pegg je v tomto filme mladší, a tak ako daboval v MI4, v JOJkarskom dabingu Šandor, tak dabuje aj v tomto naväzujúcom diely, nič zvláštne na tom nevidím. V ďalších dieloch už dali Sklára, snáď preto, že tam tá postava vyzerá staršie. A veru vyzerá. Zato legendárny Šandorov hlas akosi nestarne :lol:.

Peter Sklár na staršieho Simona Pegga je za mňa veľmi dobré spojenie. Nehovorím, že lepšie byť nemôže (rád si pozriem návrhy), ale určite by som ho nenazval nevydareným.

A dôvod, prečo si "každá" TV (v podstate len Markíza a JOJka) vyrába vlastné dabingy je už dlhšie známy. Viackrát to tu bolo povedané. Markíza začala od istého času pýtať za svoje dabingy prehnané sumy, a nie je ani ochotná spolupracovať s JOJkou (napr. dabing za dabing atď...), tak si JOJka radšej vyrobí vlastný dabing a má pokoj. Potvrdili mi to aj kompetentní ľudia z televízie. Ja by som sa teda obrátil na Markízu, prečo nechajú svoje dabingy hniť v archíve... veď aj keby ich predali za polku z toho, čo pýtajú od RTVS, prípadne sa dohodli na nejakej spolupráci... tak by to bolo mnohonásobne výhodnejšie, ako nerobiť nič. Vedenie Markízy je ale totálne mimo...a to už veľmi dlho. A asi sú si toho aj vedomí, nakoľko kontaktovať niekoho z vedenia je takmer nemožné, a ak sa to aj nejakým zázrakom podarí, odpovede sa človek nedočká. Čudujem sa Vám Bratislavčanom, že ste do tej Markízy už dávno nenapochodovali :D.

V tomto prípade mi re-dabing nevadí, práve naopak.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: janecek a 27 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.