Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:06:15

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Princezná a bedár / La principessa e il povero

Princezná a bedár / La principessa e il povero

Poslaťod davidosik » Str 19.7.2017 21:08:14 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | CZ

DVOJDIELNY FILM

V slovenskom znení: Lenka Košická - Anna Falchi (Mirabella), Stanislav Král - Lorenzo Crespi (Leonardo), Jaroslav Mendel - Nicholas Rogers (Ademaro), Pavel Višňovský - Mathieu Carrière (kráľ Hamil), Jana Hubinská - Jana Hubinská (kráľovná), Dušan Jamrich - Max von Sydow (Epos), Peter Marcin - Thomas Kretschmann (Migal), Lucia Vráblicová - Jana Krausová (Azira), Dáša Rúfusová - Michaela Merten (Sariba), Vladimír Jedľovský - Jiří Schwarz (Caleb), Karol Čálik - Karol Čálik (strážca), Vanda Růžičková - Milada Janderová ??? (Nos), Pavol Náther - Simone Ascani (Gamesh), Elo Romančík - (rozprávač), Dušan Szabó (titulky) a ďalší.


Vyrobila: Spoločnosť MAYA pre televíziu Markíza, 2000

Premiéra: 25 a 26.12.2000 na TV Markíza
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Princezná a bedár / La principessa e il povero

Poslaťod davidosik » Štv 14.1.2021 16:36:39 quicklink

K dispozícií mám celý film v SK, ale v zlej kvalite = https://www.youtube.com/watch?v=0f_RwE9m0vA
Bohuzial bez záverečných titulkov. Ten hlas rozprávača by ma zaujímal, ale aj hlas královnej-Jany Hubinskej. Neviem, či sa dabovala sama. Preto rád uvítam spätnú pomoc pri identifikácií dalších dabérov.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Princezná a bedár / La principessa e il povero

Poslaťod Bea » Pon 19.4.2021 20:03:00 quicklink

Týmto chcem poďakovať Dávidovi za zverejnenie videa k tomuto filmu. Už dlho som ho hľadala v slovenskom znení. ;)
A dovolím si poopraviť, že postavu Ademara (Nicholas Rogers) nadaboval Jaroslav Mendel, nie Ján Koleník.
Bea
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 19.4.2021 19:53:10

Re: Princezná a bedár / La principessa e il povero

Poslaťod davidosik » Štv 6.5.2021 20:09:38 quicklink

Bea píše:Týmto chcem poďakovať Dávidovi za zverejnenie videa k tomuto filmu. Už dlho som ho hľadala v slovenskom znení. ;)
A dovolím si poopraviť, že postavu Ademara (Nicholas Rogers) nadaboval Jaroslav Mendel, nie Ján Koleník.


Opravené :) Ďakujem za slová, som rád, že Vám video urobilo radosť ;)
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.