Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 19:50:59

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod Branko126 » Uto 26.12.2017 13:54:37 quicklink

161100162_dd211f.jpg
Info: IMDB | ČSFD

V slovenskom znení: Marián Miezga - Ivan Trojan (Petronel), Ľuboš Kostelný - Jirí Dvorák (Uriáš), Andrea Karnasová - Klára Issová (Panna Mária), Dušan Jamrich - Jirí Bartoska (Boh), Tatiana Pauhofová - Vica Kerekes (Magdaléna), Alžbeta Dvoranová - Anna Ctvrtnícková (Anežka), Boris Farkaš - Boleslav Polivka (Alois Košťál), Martin Kaprálik - Stanislav Majer (falošný Mikuláš), Vladimír Kobielský - Vojtech Dyk (predavač párkov), Lucia Vráblicová - Jirina Bohdalová (duša), Judita Bilá - Lucie Bíla (svätá Lucia), Matej Landl - Viktor Preiss (rychtár), Juraj Kemka - Pavel Liška (falošný čert), Alfréd Aczel - Marek Taclík (falošný anjel) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na RTVS 24.12.2017
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod lubo » Uto 26.12.2017 18:15:28 quicklink

Juraj Kemka - Pavel Liška falošný čert), Alfréd Aczel - Marek Taclík (falošný anjel)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod davidosik » Sob 7.1.2023 23:53:08 quicklink

V slovenskom znení účinkovala aj Zuzana Mauréry.
Slovenské dialógy: Ľubomír Feldek
Réžia slovenského znenia: Juraj Lihosit
Výkonní producenti: Katarína Vanžurová, Ľubomír Slivka

Zdroj: záverečné titulky vo filme
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod davidosik » Ned 8.1.2023 00:01:45 quicklink

Nerád to píšem, ale toto bol ten najhorší slovenský dabing,aký som počul :o Tuto sa dá kludne napísať, ze to bolo odfláknuté. A koho pre pána Boha napadlo obsadiť Vráblicovú na Jiřinu Bohdalovú? :roll: U Bohdalovej si viem predstaviť možno tak Kronerovú, ale to len polovicne,kym to nepocujem na vlastné uši. Jediní dabéri, ktorí boli vybraní trochu dôstojne, bol Miezga na Trojanovi, Jamrich na Bartoškovi a Pauhofová na Kerekeš.
Rozhodne nepatrim k hejterom, ktorí odcudzujú slovenčinu pri príbuzných koprodukcných snímkach ešte skôr,než ju vôbec začujú, ale pri tomto by si mal niekto vážne vstúpiť do svedomia :cry:
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod lubo » Ned 8.1.2023 00:30:40 quicklink

Okrem spojení Bohdalová - Vráblicová a Lucie Bíla - Judita Bilá sa mi dabing páčil. Kostelný s Miezgom boli dokonalí. Oveľa horší výber hlasov je v Zakliatej jaskyni.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod m09 » Ned 8.1.2023 09:56:17 quicklink

Za mňa zbytočný dabing. Nemám rád keď Česi dabujú slovenské veci, napr. seriál Ultimátum; ani Slováci keď dabujú české veci ako tento film. Ono to väčšinou dobre nedopadne. Pri tomto konkrétnom dabingu sa mi páčil iba Miezga. Ten tam naozaj exceloval. Zvyšok bol taký, že niektorí prekážali viac niektorí menej. Mal sa vysielať v cz znení a nedabovať vôbec to je môj názor.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod davidosik » Ned 8.1.2023 21:44:21 quicklink

lubo píše:Oveľa horší výber hlasov je v Zakliatej jaskyni.


Tak pre mňa sk dabing slovensko-českej rozprávky Zakliata jaskyňa jednoznačne víťazí, tam hrala aj tak prevažne mladsia česká generácia hercov a pri nej ma nič a nik za uši neťahalo a film natocila slovenka, no Andel páne 2 predstavuje za mňa úplne inú českú elitu hercov, + film natočil ceský režisér. Inak Zakliata jaskyňa sa mi páči viac ako Anjel.pána 2 (u Anjela ma berie iba jednotka ;) )
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod davidosik » Ned 8.1.2023 21:53:03 quicklink

m09 píše:Za mňa zbytočný dabing. Nemám rád keď Česi dabujú slovenské veci, napr. seriál Ultimátum; ani Slováci keď dabujú české veci ako tento film. Ono to väčšinou dobre nedopadne.


Tomuto ja zase z časti rozumiem; Všetky tieto nadabované slovensko-ceské snímky do slovenčiny a naopak, sú vtedy keď sa jedná o vysokorozpočtovú a medzinárodnú koprodukciu za účasti hercov z oboch alebo viac krajin. Taká Bathory (2008) reziséra J.Jakubiska by v česku tiež nemohla byť podľa mňa iba v SK dab., keď v nej hrali okrem slovákov a čechov aj britskí aj talianski herci a projekt financovalo viac štátov. V takomto prípade je vznik sk i cz verzie alfa a omega. Aj co sa rozprávok týka. A Anjel pána 1 bola čisto česká rozprávka, ktorú okrem ČT financovala česká republika bez účasti slovákov,takže rozumiem,preco je ponechaná v originálnom zneni. Ale úplne s tebou súhlasím, že pri Anjel pána 2 sa jedná celkovo o totálne zbytocný dabing i napriek tomu,ze to už bol polovicne slovenský projekt. Viac ,ako dabovať cesko - slovenské rozprávky by mali nadabovať niektoré legendárne zahranicné filmy,ktoré u nás bežia len v češtine.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anjel Pána 2 / Anděl Páně 2

Poslaťod davidosik » Ned 8.1.2023 21:55:28 quicklink

Inak, tento dabing by sa mal nachadzať v sekcii Kinodabingy. Nevznikol pre RTVS, ale súčasne s českou verziou a bol premietaný v slovenských kinách.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.