Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:24:33

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Poslaťod stevo12 » Pon 23.4.2018 16:53:12 quicklink

Kingsman – Tajná služba.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Tomáš Hallon - Taron Egerton (Gary „Eggsy“ Unwin), Peter Sklár - Colin Firth (Harry Hart), Ivan Gogál - Samuel L. Jackson (Valentine), Dušan Szabó - Mark Strong (Merlin), Dušan Jamrich - Michael Caine (Arthur), Alžbeta Dvoranová - Sophie Cookson (Roxy), Michaela Šáleková - Sofia Boutella (Gazelle), Jozef Švoňavský - Mark Hamill (profesor Arnold), Peter Kočiš - Jack Davenport (Lancelot), Zuzana Skopálová - Samantha Womack (Michelle Unwinová), Miroslav Trnavský - Geoff Bell (Dean), Jozef Domonkoš - Jordan Long (Poodle), Štefan Martinovič - Morgan Watkins (Rottweiler), Matúš Krátky - Edward Holcroft (Charlie), Jana Wagnerová - Fiona Hampton, Lily Travers (Amelia, lady Sophie), Andrea Somorovská - Hanna Alström (princezná Tilde), Ján Greššo - Bjørn Floberg (švédsky premiér), Tatiana Kulíšková - Anne Wittman (blondína v kostole), Michal Hallon, Martin Kaprálik, Lenka Prokopová, Tibor Vokoun, Jakub Gécz (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Úprava: Matej Krajčovič
Produkcia: Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group

Premiéra: 22.4.2018 (TV JOJ)

Dostupné na HBO GO

Súvisí s: Kingsman: Zlatý kruh
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Poslaťod Dado » Pon 23.4.2018 19:06:29 quicklink

Veľmi dobré obsadenie. Priznám sa, že v prípade Egertona mi Tomáš Hallon ani len nezišiel na um, o to príjemnejším prekvapením však toto spojenie pre mňa bolo. Potešilo ma aj to, že narozdiel od českého DVD dabingu naši tvorcovia nezabudli na Valentinovu rečovú vadu.

Dabingu však ako celku veľmi nepomohlo nasadenie v hlavnom vysielacom čase, čo sa negatívne podpísalo na preklade v podobe jeho cenzúry. Nepatrím síce medzi ľudí, v ktorých očiach kvalita akéhokoľvek dabingu rastie priamo úmerne s frekvenciou najtvrdších vulgarizmov, no neustále sa opakujúce doriti mi osobne veľmi rýchlo začalo liezť krkom, najmä keď si niektoré scény priam pýtali hrubšie výrazy. Zaskočil ma aj preklad "Manners Maketh Man" ako "Sviniam sa perly nehádžu". Proti snahe prispôsobiť určité špecifické frázy slovenskému divákovi síce nič nemám, no v tomto prípade to podľa mňa bolo úplne zbytočné, nehovoriac o tom, že daný preklad nevystihuje myšlienku pôvodného výroku. Preto si myslím, že vhodnejšie by bolo prosté "Mravy robia človeka" (prípadne "Slušnosť je cnosť", ak by niekto trval na voľnejšom preklade).
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Poslaťod fajnes » Str 25.4.2018 22:06:25 quicklink

Spokojnosť, ďalší kvalitný dabing od Daniely. Pravda, vysielanie po 22. hodine s nadávkami podľa originálu by pomohlo k ešte lepšej úrovni, ale chápem rozhodnutie televízie. Najviac sa mi páčil Ivo Gogál, Jackson v bláznivej šušlavej forme mu sadol ešte viac ako obyčajne. 8-)
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Poslaťod lubo » Pon 30.4.2018 11:46:37 quicklink

Doplnenia:
Michaela Drotárová - Sofia Boutella (Gazelle), Jozef Domonkoš - Jordan Long (Poodle), Štefan Martinovič - Morgan Watkins (Rottweiler), Matúš Krátky - Edward Holcroft (Charlie), Alžbeta Dvoranová - Sophie Cookson (Roxy), Jana Wagnerová - Fiona Hampton, Lily Travers (Amelia, lady Sophie), Andrea Somorovská - Hanna Alström (princezná Tilde), Ján Greššo - Bjørn Floberg (švédsky premiér), Tatiana Kulíšková - Anne Wittman (blondína v kostole), Lenka Prokopová, Michal Hallon
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Poslaťod PeterSD » Pia 2.4.2021 22:29:05 quicklink

Od 3.4.2021 na HBO GO.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Poslaťod PeterSD » Ned 5.6.2022 23:05:48 quicklink

Dnes Markíza s JOJ dabingom.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Poslaťod mato46 » Pon 6.6.2022 11:02:54 quicklink

Čo sa stalo? Zamrzlo peklo, že Markíza a JOJka začali zdieľať svoje dabingy?
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Poslaťod Marvelak » Pon 6.6.2022 11:45:07 quicklink

Podľa mňa môžeme za to ďakovať Disney... keďže tie filmy budú aj na ich platforme s joj dabingami, zrejme nechcú, aby Markíza mala iný dabing...
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.