Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 21:20:48

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Spirit - neskrotný mustang / Spirit: Stallion of the… °

Spirit - neskrotný mustang / Spirit: Stallion of the… °

Poslaťod Dado » Štv 10.5.2018 19:30:40 quicklink

Spirit - neskrotný mustang / Mustang / Spirit: Divoký žrebec / Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit – neskrotný mustang.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Michal Hudák - Matt Damon (Spirit), Štefan Kožka - James Cromwell (plukovník), Marek Fašiang - Daniel Studi (Malý víchor), Martin Vitek - Chopper Bernet (seržant Adams), Ladislav Konrád - Jeff LeBeau (Murphy), Alfréd Aczel, René Jankovič, Štefan Martinovič, Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Zvukový majster: Slávo Mareš
Produkcia: Jana Polakovičová
Asistentka režie: Zlatica Krčeková
Preklad: Jana Bútorová
Dialogy: Daniela Krausová
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia: Štefánia Gorduličová
Vyrobilo: Štúdio Enter pre televíziu Markíza

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Marek Majeský - Matt Damon (Spirit), Dušan Szabó - James Cromwell (plukovník), Michal Domonkoš - Daniel Studi (Malý potok), Martin Hronský - Chopper Bernet (seržant Adams), Peter Kollárik - Jeff LeBeau (Murphy), Miroslav Trnavský a ďalší

Spev: Natália Kóšová, Martin Kaprálik

Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš
Vyrobilo: Štúdio Finikin pre JOJ Group

Premiéra: 1. 5. 2020 (TV JOJ)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Spirit - neskrotný mustang

Poslaťod PeterSD » Štv 10.5.2018 20:03:34 quicklink

Ja to mám nahrané tuším z jojky, zrejme asi s týmto dabingom.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Spirit - neskrotný mustang

Poslaťod simps » Ned 30.9.2018 19:59:17 quicklink

Hello,

Sorry I am not Slovak, but can anyone tell me the premiere date and the television station this dubbing premiered on ?

Thank you in advance. :)
simps
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 30.9.2018 19:54:39

Re: Spirit - neskrotný mustang

Poslaťod MoonDisney » Štv 30.4.2020 04:47:32 quicklink

1.5.2020 pôjde na JOJke asi s novým dabingom
Obrázok užívateľa
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 516
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Spirit - neskrotný mustang

Poslaťod kiko1101 » Štv 30.4.2020 07:21:38 quicklink

Zajtra na JOJke nový dabing pod názvom Spirit: Divoký žrebec v réžií Michala Domonkoša.
kiko1101
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto 9.7.2019 13:48:40
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Spirit - neskrotný mustang / Spirit: Stallion of... °

Poslaťod MoonDisney » Pia 1.5.2020 17:16:32 quicklink

Natália Kóšová naspievala piesne v druhom dabingu.
Obrázok užívateľa
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 516
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Spirit - neskrotný mustang / Spirit: Stallion of... °

Poslaťod Dado » Pia 1.5.2020 17:50:07 quicklink

Vďaka, doplnil som aj niečo k dabingu, ale keďže som v televízii zachytil iba záver filmu, veľa toho nie je. Osobne som bol pri tomto redabingu najviac zvedavý práve na to, ako vyriešia piesne. Snáď sa v tomto smere nikoho nedotknem (a ak náhodou áno, tak sa dotyčným osobám hlboko ospravedlňujem), ale skrátka sa nedokážem zbaviť pocitu, že za takýchto okolností by som bol asi radšej, keby piesne zostali po vzore prvého dabingu neprespievané. Kóšová je dobrá speváčka a v tých rôznych „princess“ seriáloch sa Domonkošovi určite osvedčila, ale počuť jej jemný dievčenský hlas tam, kde pôvodne znie nezameniteľný chraplák Bryana Adamsa, bolo pre mňa ako päsť na oko. Tento projekt si priam pýtal Petra Cmoríka alebo nejaký typovo podobný hlas.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Spirit - neskrotný mustang / Spirit: Stallion of... °

Poslaťod PeterSD » Pia 1.5.2020 22:44:30 quicklink

Mne osobne sa pacil viac dabing Markizy. Viac sa stotoznil s dobou, v ktorej bol film vytvoreny.
S piesnami v joj dabingu suhlasim s Dadom. Studio urobilo tymto krok vedla. Vyrobu malo na starosti Studio Finikin, ktore mimochodom produkuje pre detske Jojko katastrofalne dabingy.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Spirit - neskrotný mustang / Spirit: Stallion of... °

Poslaťod dementus996 » Sob 2.5.2020 00:36:35 quicklink

V ranných novinách TV JOJ bol rozhovor s Michalom Domonkošom ohľadne nového dabingu k tomuto filmu. Keď to nájdem, dám sem link.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 868
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Spirit - neskrotný mustang / Spirit: Stallion of... °

Poslaťod Dado » Sob 2.5.2020 01:11:35 quicklink

Vďaka, že si to spomenul. Našiel som reláciu v archíve na webe JOJky, takže kto by mal záujem, môže si ju pozrieť na tomto odkaze (rozhovor začína niekedy v čase 42:00 a neskôr by mal pokračovať v ďalšom vstupe). Zároveň som na film narazil už aj na známom úložisku, takže som doplnil pár mien, vrátane Martina Kaprálika, ktorý naspieval pieseň Get Off My Back. Nad ním by som ako nad „slovenským Bryanom Adamsom“ asi neuvažoval; v prípadoch, keď piesne nespievajú samotné postavy na plátne, je vždy vítaným osviežením využitie známych spevákov, ktorí inak v dabingu vôbec neúčinkujú, ako napríklad Vaša Patejdla v Tarzanovi, Petra Lipu v Toy Story, Zuzany Smatanovej v Bleskovi… Každopádne, v uvedenej piesni znel Kaprálik dobre, takže je škoda, že nedostal príležitosť spievať v celom filme, keď už bol k dispozícii.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.