Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:03:07

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Dánske dievča / The Danish Girl

Dánske dievča / The Danish Girl

Poslaťod Dado » Ned 19.8.2018 00:54:47 quicklink

Dánske dievča.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ivan Šandor - Eddie Redmayne (Einar Wegener / Lili Elbe), Zuzana Porubjaková - Alicia Vikander (Gerda Wegenerová), Martin Hronský - Matthias Schoenaerts (Hans Axgil), Michal Hallon - Ben Whishaw (Henrik Sandahl), Andrea Somorovská - Amber Heard (Ulla Paulsonová), Peter Rúfus - Sebastian Koch (Dr. Kurt Warnekros), Miroslav Trnavský - Pip Torrens (Dr. Jens Hexler), Ladislav Konrád - Nicholas Woodeson (Dr. Buson), Helena Geregová - Emerald Fennell (Elsa), Matej Landl - Adrian Schiller (Rasmussen), Roman Ferienčík - Henry Pettigrew (Niels), Matúš Krátky - Philip Arditti (Dr. McBride), Ján Tréger - Miltos Yerolemou (Dr. Mai + titulky), Martin Kaprálik - Claus Bue (muž v okne), Martin Vitek - Peter Krag (vrátnik Thorbjorn), Lenka Košická - Clare Fettarappa (recepčná), Michaela Kapráliková - Rebecca Root (zdravotná sestra + iné), Michaela Drotárová, Vanda Růžičková a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová, Michal Hallon
Produkcia: Juraj Kmeťko
Preklad a dialógy: Zuzana Kmeťková
Zvuk: Dino Mikle
Réžia slovenského znenia: Dagmar Kmeťková
Vyrobilo: Yes Production pre MAC TV v roku 2017

Premiéra: 18.8.2018 (TV JOJ)

Dostupné na HBO GO
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Dánske dievča / The Danish Girl

Poslaťod PeterSD » Ned 19.8.2018 10:40:46 quicklink

Nakoľko bola postava dosť dramatická, Šandor to daboval bez citov. Jeho výkon určite nevyjadroval duševné rozpoloženie danej postavy, v ktorom sa nachádzala. Išlo predsa o to, že Einar nevedel, či je muž alebo žena a ako sa má prezentovať na verejnosti. Šandor to daboval skôr, ako v show Billa Cosbyho. A mne sa tam teda vôbec nehodil. Ale to je už problém režiséra. Matúš Krátky je expert na dramatické postavy. Toto bol ťah vedľa. Dokonca, Marek Fašiang podal oveľa lepší výkon pri filme Dievča ako JA. Tam som to Fašiangovi zožral aj s naviakom. U mňa, žiaľ, tento dabing neprešiel.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Dánske dievča / The Danish Girl

Poslaťod m09 » Ned 19.8.2018 12:17:42 quicklink

Ivan Šandor je jeden z mojich najobľúbenejších dabérov a treba povedať že už dlhé roky aj jeden z najlepších. Musím súhlasiť s kolegom, že tu bol obsadený nevhodne. To znížilo úroveň celého dabingu. U mňa tento dabing síce prešiel lebo nebol to úplne prepadák, ale tej hlavnej postavy je škoda. Môj typ kto by to mohol dabovať je Michal Klučka, ale aj už spomínaný Marek Fašiang by to mohol zvládnuť.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Dánske dievča / The Danish Girl

Poslaťod janecek » Str 8.9.2021 06:50:48 quicklink

Dostupné na HBO GO.

Spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová, Michal Hallon, Juraj Kmeťko, Zuzana Kmeťková, Dino Mikle a Dagmar Kmeťková.
Vyrobilo: YES production pre MAC TV v roku 2017
janecek
100+
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Štv 21.7.2011 12:20:40


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.